Tarptautinė mokytojų diena

          Mokytojų dienos proga abiturientai ne tik sveikino pedagogus, bet ir atliko mažąją pedagoginę praktiką. Dvyliktokai vedė pamokas, o mokytojai dalyvavo edukacijoje. ROKIM direktorius V. Rutkauskas pravedė istorijos pamoką apie mūsų Rietavo paveldą. Jaunieji muzikantai dovanojo mokytojams gražų koncertą. Po pamokų įspūdžiais ir emocijomis dalijosi abiturientai, kaip jiems sekėsi mokytojauti. Mūsų gimnazijos bendruomenei ši diena buvo įsimintina, įdomi ir kitokia.

Pasaulinė gyvūnų diena

          Spalio 4 dieną gimnazijos PUG ir pradinių klasių mokiniai minėjo Pasaulinę gyvūnų dieną, vyko Ugdymo kitaip diena. Jie aktyviai dalyvavo Jūrų muziejaus edukacijose „Kas Baltijoj gyvena?“, „Kaip atsiranda perlas?“, „Pingvinai. Kuo mes panašūs?“, aptarė gyvūnų teises ir laisves, diskutavo gyvūnų priežiūros temomis, piešė, lankstė, tapė, vyko žaislų paroda. Į kai kurias klases atvyko „svečiai" - vikšrai, kurie po tam tikro laiko taps gražuoliais drugeliais. Diena prabėgo turiningai!

Mokytojos Aušra Montvydienė ir Elena Gedminienė

Projektas „Rudenėlio mugė“

          Kaip smarkus vėjo gūsis praūžė tradicinė „Rudenėlio mugė“. Eilėraščiais, dainele ir gera nuotaika trečiokai atidarė mugę. Ant stalų puikavosi obuolių, morkų pyragai, sūriai, duonelė, uogienės ir gausybė saldumynų. Šaunūs kviesliai prikvietė pirkėjų tiek daug, kad gėrybės nuo stalų greitai dingo. Už visas gėrybes dėkojame trečiokų tėveliams, seneliams ir močiutėms.

Europos paveldo dienos

          Rugsėjo 16 d. gimnazistai ir skautai dalyvavo Europos paveldo dienų '22 „Tvarusis Oginskių paveldas Rietave ir kituose Lietuvos regionuose“ renginiuose, kuriuos organizavo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Bažnyčios šventoriuje buvo atidaryta fotoekspozicija „Paskutinė kunigaikščių Oginskių dovana“. Vėliau istorija besidomintys mokiniai klausėsi profesorių pranešimų tarptautinėje konferencijoje „Alberto Vijūko-Kojalavičiaus skaitymai 2022“, skirtoje kunigaikščiams Oginskiams.

Paroda

Dailės mokytojos Rimos Drevinskienės paraginti mokiniai dalyvavo piešinių projekte, skirtame Europos paveldo dienoms Rietave. Pasigrožėkime, kaip gimnazistai regi garbingą Rietavo praeitį. Paroda eksponuojama Rietavo šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Akcija „Visa Lietuva šoka“

          Gražioje akcijoje „Visa Lietuva šoka“ dalyvavo ir mūsų pradinukai - antrokai bei ketvirtokai. Mokinius šokių mokė choreografė Erika Astrauskienė.

Rudens labirintas

          Rudens labirintas jau atidarytas. Dėkojame darbštiems mokyklos bendruomenės nariams už užaugintas daržo gėrybes.
          Spalvinga trasa laukia mėgstančių pajudėti. Kai oras nebus tinkamas sportavimui lauke, daržovės keliaus į žvėrelių ūkius.
          Projektą organizavo ir labirintą sudėliojo pradinių klasių mokytojos Elena Jurkuvienė, Dileta Bacevičienė ir Daiva Norkuvienė.

Mokslo ir žinių diena

          Kasmet Mokslo ir žinių diena sukviečia visą gimnazijos bendruomenę į šventę. Nuo ryto į miesto aikštę rinkosi mokiniai, tėveliai ir mokytojai. Rugsėjo 1 – oji prasidėjo šv. Mišiomis Rietavo arkangelo Mykolo bažnyčioje. Vėliau 75– osios laidos abiturientai pasitiko nedrąsius pirmokus – jiems ši šventė pirmoji. Labai ilga visos bendruomenės eisena iš aikštės nusitęsė iki mokyklos. Gimnazistus šventiniais maršais sveikino M. K. Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras.
          Su naujų mokslo metų pradžia sveikino Rietavo meras A. Černeckis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti vyresnioji specialistė J. Grevienė. Gražia jaunąja karta džiaugėsi ROKIM direktorius V. Rutkauskas, padėkojęs už pagalbą puoselėjant parką. Tėvelių vardu sėkmės moksluose linkėjo Tėvų komiteto pirmininkė V. Vaičekauskienė. Nuoširdų sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė A. Lengvenienė. Ji pasidžiaugė padidėjusiu mokinių būriu: šiemet gimnazijoje mokysis 703 mokiniai (nuo PUG auklėtinių iki abiturientų). Direktorė pakvietė visus padėti integruotis į bendruomenę ir 18 mokinių iš Ukrainos. Į mokytojų kolektyvą atėjo dirbti 3 nauji pedagogai: fizikos mokytojas A. Digaitis, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Černeckienė, socialinė ir specialioji pedagogė V. Ringienė.
          Po sveikinimo kalbų ir oficialiosios šventės dalies mokiniai su klasės vadovais išsiskirstė į klasės pirmajai pamokai. Prasidės dar vieni kūrybingi, iššūkių pilni metai.

LR Seimo pirmininkės vizitas gimnazijoje

          Rugpjūčio 11 d. gimnazijoje lankėsi LR Seimo pirmininkė V. Čmilytė - Nielsen, kurią lydėjo mūsų absolventai - Seimo narys J. Varkalys ir Seimo Pirmininkės sekretoriato vadovas L. K. Vaičiakas. Pokalbį aktualiais švietimo klausimais moderavo pavaduotoja ugdymui N. Dovidauskienė. Savo nuomonę išsakė Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis, Tverų gimnazijos direktorė G. Kužmarskytė, pedagogai ir mokiniai. Vyko šilta ir konstruktyvi diskusija. Vėliau apžiūrėti mokyklos ugdymo kabinetai ir erdvės.

Gedulo ir vilties dienos minėjimas

          Gedulo ir vilties dienos minėjimo renginyje, organizuotame Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus darbuotojų, dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai ir skautų „Vykinto“ draugovės nariai. Renginys vyko Girėnų kaime, prie partizanų žeminės. Moksleiviai dalyvavo kitokioje istorijos ir pilietiškumo pamokoje.

Projektinių darbų pristatymas

          Ia ir Ib gimn. kl. mokiniai pristatė savo projektus. Darbų temos labai įvairios: nuo Rietavo istorijos, tautosakos palikimo, gyvenamosios aplinkos tyrimo, savo giminės medžio istorijos, sporto ir stalo žaidimų iki kosmoso platybėse skriejančios Urano planetos bei dailės projekto - stalviršyje nutapyto Gyvybės medžio. Direktorė A. Lengvenienė pasidžiaugė įdomiais projektiniais darbais ir įteikė padėkas.

Pilietiškumo diena

          Pilietiškumo dienos veiklos buvo skirtos Gedulo ir vilties dienai paminėti. Pagerbėme tremtinių ir partizanų atminimą. ROKIM direktorius V. Rutkauskas papasakojo apie rietaviškių sukurtas įamžinimo vietas, paminklus, kryžių, pasodintą ąžuolų parką partizanams ir tremtiniams, pasakojo apie jų likimus. Direktorė A. Lengvenienė priminė, kam turime dėkoti už laisvę. Pavaduotoja N. Dovidauskienė dalijosi savo giminės prisiminimais. Mokiniai uždegė žvakutes, tylos minute pagerbė atminimą. Vėliau atvykę kariškiai iš Plungės pulko mokiniams pravedė edukaciją. Moksleiviai domėjosi kariuomenės atliekamomis funkcijomis, dalyvavo rungtyse. Gimnazistai savo dienos patirtį ir įspūdžius užrašė minčių žemėlapyje.

Lengvosios atletikos varžybos

          Rietavo savivaldybės 2-4 klasių lengvosios atletikos komandinėse trikovės varžybose dalyvavo 3 gimnazijos pradinukų komandos. Komandos pasirodė puikiai ir iškovojo visas tris prizines vietas.

Savanorystės diena

          Gimnazistai dalyvavo ugdymo kitaip - Savanorystės dienos - įvairiose veiklose. I-ų gimn. kl. mokiniai kartu su Socialinių paslaugų centro darbuotojomis vykdė projektą ,,Auk su vaiku". Dalis gimnazistų savo bendruomenėse aktyviai dalyvavo tvarkant viešas erdves, susibūrimo vietas. Kita dalis moksleivių pasklido po Rietavo miestą ir apylinkes. Padėjo tvarkyti aplinką, rinko pakelėse ir pamiškėse šiukšles. Po visų nuveiktų darbų galėjome pasidžiaugti pagražėjusiu Rietavu.

LXXXIV abiturientų laidos paskutinio skambučio šventė

          Gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė perskaitė įsakymą, leidžiantį dvyliktokams laikyti brandos egzaminus, įteikė padėkas ir linkėjo sėkmės. Sveikinmo žodį tarė Rietavo miesto meras A. Černeckis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė J. Grevienė. Rietavo parapijos klebonas A. Gutkauskas linkėjo atrasti gyvenimo prasmę. Tėvų komiteto pirmininkė V. Vaičekauskienė abiturientams įteikė po siurprizą. Dvyliktokai dėkojo mokytojams, tėvams ir visai bendruomenei už kartu praleistus metus, skambėjo jų dainos, sukosi valso sūkury, skaitė testamentą ir perdavė simbolinį raktą ateinančiai laidai. Vienuoliktokai savo draugams surengė labai gražią šventę.

Dainos ir šokio festivalis

          2022 m. birželio 1 d. Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko virtualus respublikinis dainos ir šokio festivalis „Šokanti nata 2022“. Dalyvauti festivalyje dainavimo studiją „Vyturėlis“ ir šokėjus parengė muzikos mokytoja Audronė Balčiūnienė ir šokio mokytoja Erika Astrauskienė.
          Bendrą vaizdo medžiagą galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1BZ686Ss6wKNM2DIgbwLWh07d_wNt-mMVGdkj3eSF4o830shYDSCJbKhQ&v=i4sYd0BYRco&feature=youtu.be
          Rietavo gimnazijos pasirodymą galite matyti nuo 6.15 min.

Karjeros diena

          Gegužės 23-25 d. pradinių klasių mokiniams vyko ugdymas kitaip - Karjeros diena. Mokiniai lankėsi įmonėse, susipažino su įvairiomis profesijomis. Aplankė Jurkų ūkį, Atliekų surinkimo aikštelę, siuvyklėlę, muziejų, žirgyną, meno mokyklą, komunalinį ūkį, gaisrinę, „Plungės lagūną“, kartono fabriką. Penkios klasės dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Menas ir chemija“. Mokiniai buvo maloniai sutikti įstaigų darbuotojų, o kai kurie jau dabar nusprendė, kuo taps užaugę. Dienos prabėgo turiningai ir linksmai.

Pradinio ugdymo mokytojos Irena Kaulienė, Rita Grajauskienė, Genovaitė Šaulienė

Šeimos diena

          Šiltas ir nuoširdus mūsų bendruomenės - didelės šeimos - susibūrimas.Geri žodžiai, skambios dainos, linksmi šokiai aidėjo arenoje. Šeimos diena nuspalvinta puikia nuotaika ir gerumu.

Spaudos atgavimo ir knygos diena

          Šiandien visa diena skirta žemaitiškų tekstų ir knygos skaitymui. Minime Spaudos atgavimo ir knygos dieną, prisimename rašto istoriją, nepamirštame žemaičių tarmės.

Anglų kalbos konkursas

          Lietuvos Respublikos bendrojo ugdymo mokyklų ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų 4-6 klasių mokinių anglų kalbos konkurse „What do you know about Klaipėda?“ dalyvavo Tėja Ulozaite, Elzė Velykytė, Gustė Turskytė, Justinas Kimtys. Mokinius konkursui ruošė mokytojos Jurga Šiaudvytienė ir Audronė Rupšienė.

Geografijos konkursas

          Sveikiname 7a kl. mokinį Dominyką Bertauską, XXI-ajame nacionaliniame mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurse užėmusį II-ąją vietą, ir jo mokytoją Vilmą Pociuvienę. Dominykas apdovanotas diplomu ir žurnalo ,,National Geographic" prenumerata. Konkurse dalyvavo 169 septintų klasių mokiniai iš visos Lietuvos. Pirmųjų vietų prizininkus skiria vos 0,5 taško, o tai rodo, kokie stiprūs buvo dalyviai. Šaunuolis Dominykas!

Anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkursas

          Ia kl. gimnazistės Goda Velykytė, Ajanta Jocaitė, Airida Pocevičiūtė, vadovaujamos mokytojos Audronės Rupšienės, dalyvavo regioniniame anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkurse. Sveikiname Godą Velykytę, užėmusią I-ąją vietą, ir jos mokytoją Audronę. Po renginio dalyvės pasivaikščiojo po Švėkšnos kultūrinio paveldo vietas.

Motinos diena

          Artėjant gražiausiai pavasario šventei - Motinos dienai - 1-4 kl. mokiniai savo mieloms mamytėms dovanojo šventę „Tau, Mamyte“.

Velykėlės

          Šį rytą pačius mažuosius mokyklos vaikučius su ką tik praėjusiomis Vaikų Velykėlėmis sveikino, ratelius kartu ėjo, estafetes bei margučių ridenimo varžybas organizavo Velykė - mokytoja Daiva Norkuvienė

Sveikiname!

          Mūsų gimnazistai tinklininkai tapo nugalėtojais Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos tinklinio taurės varžybose.

„Jaunųjų tinklinio talentų“ turnyras

          Balandžio 15 d. net 11 komandų dalyvavo „Jaunųjų tinklinio talentų“ turnyre. Vyko profesionalios, atkaklios ir įdomios varžybos. Šį regioninį turnyrą organizavo ir prizus įsteigė LKSKA „Nemunas“.
          Sveikiname nugalėtojus ir visus turnyro jaunuosius tinklininkus bei jų mokytojus

„Vaikų Velykėlės“ – šventė mažam ir dideliam!

          Jau tradicija tapęs „Vaikų Velykėlių“ konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis kolektyvus, vyksta ir mūsų gimnazijoje. Visi pradinių klasių mokiniai tautiškais raštais margino po mažytį margutį, kurie papuošė Didįjį margutį. Už dalyvavimą konkurse mokiniai gavo po knygą – Aido Jurašiaus „Žąsino Gagio kelionės“. Dėkojame labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“.

          Mokytoja Daiva Norkuvienė

Velykinė pievelė

          Kad atsirastų zuikių velykinė pievelė priešais mokyklą, padirbėjo 5-7 kl. mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojo Virgilijaus Ruškio. Margučius gamino, įvairius darbelius ir velykines dekoracijas darė visų pradinių klasių mokiniai bei priešmokyklinukai. Už idėjos realizavimą norime padėkoti priešmokyklinuko tėveliui Vytautui Vaitkui.
          Gerų emocijų bei šiltų artėjančių švenčių linki idėjos autorė - mokytoja Daiva Norkuvienė

Saugaus eismo diena

          Balandžio 12 dieną pradinėse klasėse vyko ugdymo kitaip užsiėmimai. Saugiam eismui skirtą dieną pradinukai susitiko su Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus vyriausiąja specialiste Aurelija ir kinologe Vita su augintine, belgų avigane Troja.
          Mokiniai pakartojo kelių eismo taisykles ir ženklus, sprendė kryžiažodžius ir žaidė žaidimus saugaus eismo tema. Dirbdami kompiuteriais ir planšetėmis, atsakinėjo į viktorinos klausimus, žaidė eismo saugumo pažintinį žaidimą „Eismopolis“. Pradinukai kūrybiškumą galėjo parodyti piešdami savo svajonių automobilį, linksmąjį šviesoforą ar plakatus saugaus eismo tema. Ir, aišku, svarbu buvo praktiškai pasitikrinti gebėjimus einant per perėją gatvėje bei sankryžoje.

Mokytojos Dileta Bacevičienė, Virginija Auškalnienė, Ingrida Katauskienė

Viktorina „...kaip iš knygos"

          Balandžio 1 d. 7a ir 7b kl. mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje - viktorinoje „...kaip iš knygos“, skirtoje Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Įdomius klausimus paruošė ir viktoriną vedė I. Oginskio viešosios bibliotekos bibliotekininkė Loreta Jurkienė.

Vaikų knygos diena

          Balandžio 1 d. 5a ir 5b kl. mokiniai dalyvavo kitokioje literatūros pamokoje, skirtoje Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Apie vaikų rašytojus, jų knygas ir populiariausius personažus papasakojo bibliotekininkė Angelė Kuzminskienė.

Tinklinio varžybos

          Minint Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos 100-metį, buvo surengtos tinklinio varžybos, kuriose dalyvavo komandos iš Tauragės, Rietavo, Telšių ir Šilalės. Mūsų gimnazijos vaikinų komanda užėmė I - ąją vietą. Valiooo! Sveikiname ir atkakliai kovojusią merginų komandą.
          Sveikinimai skrieja ir mokytojams Giedrei bei Dariui, ruošusiems jaunuosius tinklininkus.

Projektas „Įsijunk sportuojantį Rietavą“

          Gimnazijoje baigiamas įgyvendinti Sporto rėmimo fondo finansuojamas projektas „Įsijunk sportuojantį Rietavą“. Kovo 23 dieną organizuotas baigiamasis renginys - sporto diena jaunimui, kurios metu jaunuoliai draugiškai varžėsi kvadrato, diskgolfo, tinklinio, salės riedulio žaidimuose ir mokėsi Zumbos šokio žingsnelių.
          Per dvejus projekto įgyvendinimo metus daugiau nei 200 Rietavo savivaldybės gyventojų dalyvavo tinklinio, salės riedulio, sveikos mankštos, lauko teniso, aerobikos, nirvana fitness užsiėmimuose, intensyviai sportavo treniruoklių salėse, o daugiau nei 100 pradinių klasių mokinių mokėsi plaukti baseine. Įgyvendindama šį projektą Rietavo gimnazijos bendruomenė prisidėjo prie sveikos ir aktyvios gyvensenos formavimo kultūros.

Projekto vadovė Daiva Jackūnienė

Teatrų festivalis

          1a ir 4c kl. mokiniai lankėsi vaikų teatrų festivalyje „Vaikiško teatro pavasaris“ Plungės KC. Žiūrėjo spektaklius „Vakaras prie lango“, „Snaigė, kuri nesutirpo“ ir „Žirafa su kojinėmis“.
          Po spektaklių vaikai turiningai ir įdomiai praleido laiką įvairiose edukacijose.

Mokytojos Liuda Tamulionienė ir Daiva Norkuvienė.

Konkursas „Mano pasaulis - darniai Lietuvai“

          Mūsų gimnazistų komanda dalyvavo nacionaliniame konkurse „Mano pasaulis - darniai Lietuvai“, kurį kasmet organizuoja VDU Žemės ūkio akademija. Mokiniai apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis. Konkursui dalyvius ruošė mokytojos Vilma Kučinskienė ir Julita Rimeikienė.

Pyragų diena

          AČIŪ tariame visiems, prisijungusiems prie PYRAGŲ DIENOS AKCIJOS. Visiems, prisidėjusiems kepiniais, visiems pirkusiems. Ačiū už Jūsų gerumą.
          Šios iniciatyvos metu surinkta 733.48 Eur. Pinigai bus skirti ukrainiečių vaikams, kurie atvyko pas mus į Rietavą.
          Pyragų dienos akciją organizavo, skanumynus kepti ragino ir gerumu dalintis skatino mokytojos Vaida Katauskienė, Kristina Maslauskienė, Rasa Budreckienė.

Knygnešio diena

          6a, 6b, 6c kl. mokiniai dalyvavo pamokoje - viktorinoje, skirtoje paminėti Knygnešio dieną. Bibliotekininkė Angelė Kuzminskienė papasakojo apie spaudos draudimo laikmetį Lietuvoje ir garsųjį knygnešį J. Bielinį. Šeštokai žiūrėjo mokomuosius filmukus ir savo žinias pasitikrino viktorinoje

Savaitė be patyčių 2022

          Kovo 14-18 dienomis gimnazijoje vyko akcija „Savaitė be patyčių 2022“. Pradinių klasių mokiniai kūrė „Draugiškos klasės“ formulę. Vieni sukūrė emblemą, draugystės formulę ir receptą, kiti darė koliažą, piešė draugystės tema, treti žiūrėjo animacinius filmukus apie draugystę.
          Aukštesniųjų klasių mokiniai diskutavo tema „Jei vadovaučiau mokyklai...“ ir pasiūlė kovos su patyčiomis būdus. Mokinių pasiūlymai bus aptarti su gimnazijos administracija. Gimnazistai žiūrėjo ir aptarė filmą „Tu prieš mane“. Gimnazijos psichologė atliko tyrimą apie patyčias. Mokiniai atsakė į anketos klausimus. Tikimės, kad organizuotos veiklos, diskusijos padės mokiniams išvengti patyčių ir bus draugiškesni vienas kitam.

Socialinės pedagogės Jūratė Jonikienė, Auksė Puškorienė, psichologė Loreta Vaškelytė - Lukoševičienė

Išmanioji diena

          Kovo 17 dieną vyko ugdymo kitaip užsiėmimai. Pradinukai dalyvavo Išmanios dienos įvairiose veiklose. Vaikai naudojo išmaniuosius įrenginius: mokėsi, kaip saugiai elgtis internete, žaidė mokomuosius loginius žaidimus, programavo. Taip pat vyko ir veiklos be kompiuterio. Mokiniai lankstė pagal pateiktą algoritmą, rašė ir patys kūrė grafinius diktantus. Keletą užduočių turėjo atlikti gamtoje.

Pradinių klasių mokytojos Rita Grajauskienė, Aušra Montvydienė, Ingrida Katauskienė

Inkilai grįžtantiems sparnuočiams

          Saulėtą kovo dieną 3c klasės mokinius girininkas Giedrius Bružinskis pakvietė į mišką kelti inkilų grįžtantiems sparnuočiams. Išvykos metu vaikai sužinojo, kaip parinkti tinkamą inkilui vietą, kodėl svarbus inkilo landos dydis, kaip tinkamai pritvirtinti inkilą.
          Po darbų vaikai ilsėjosi prie laužo, aptarė nuveiktus darbus, vaišinosi ant laužo keptais skanumynais.

Mokytoja Dileta Bacevičienė

Konkursas „Temidė“

          Sveikiname konkurso „Temidė“ nugalėtojų komandas „Balti balandžiai“ ir „Ib“ bei linkime sėkmės kitame etape.

Paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

          Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti gimnazistai dalyvavo Gimtosios kalbos ir etnokultūros dienos užsiėmimuose. Mokiniai rašė dailyraštį, darė laisvės paukščius ir užrašė mintis apie tėvynę, kalbą, laisvę, dalyvavo istorijos protmūšyje „Ką žinau apie gimtąją šalį?". Savo dainas skyrė Lietuvai.

Pilietinė akcija

          Pilietinė akcija „Gieda paukštis virš mūsų ir giedos", skirta Kovo 11-ajai paminėti, ir Ukrainai, ginančiai savo laisvę, palaikyti.

Draugiškos sportinės varžybos

          Šią savaitę vyko pradinių klasių mokinių draugiškos sportinės varžybos, skirtos Kovo 11-ajai paminėti.Pirmokai ir antrokai rungėsi linksmosiose estafetėse, o trečiokai ir ketvirtokai žaidė kvadratą.

Mokytoja Dileta Bacevičienė

Protmūšis „Literatūrinė kelionė“

          III gimn. kl. mokiniai savo žinias pasitikrino protmūšyje „Literatūrinė kelionė“. Įdomius net 3 etapų klausimus sugalvojo ir protmūšį vedė Rietavo I. Oginskio viešosios bibliotekos bibliotekininkė Ieva Kimtienė. Puikiai pasirodė „Beraščių", „Gudručių" ir „Lituanistų" komandos.

Draugiškas tinklinio turnyras

          Draugiškas tinklinio turnyras, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Dalyvavo mūsų gimnazistai, Tauragės Žalgirių gimnazijos ir Laukuvos gimnazijos jaunieji tinklininkai. Turnyro organizatoriai ir teisėjai - fizinio ugdymo mokytojai G. Žlibinienė, D. Aukštkalnis, S. Jonušas.

Kaziuko mugė

          Linksma, šurmuliuojanti, kvepianti pyragais Kaziuko mugė. Ketvirtokai su mokytojomis Genovaite, Aušra ir Liuda pakvietė pradinukus į mugę.

Užgavėnės

          „Žėima, žėima, biek ėš kėima!!!". Į dainų, šokių, žaidimų didelį ratą Užgavėnių persirengėlius įsuko mokytojos Daiva Norkuvienė, Audronė Balčiūnienė, Erika Astrauskienė, Aistė Augustinavičiūtė.

Kūrybinė laboratorija

          Vasario 25 dieną Stasio Šimkaus konservatorijoje vyko kultūrinio edukacinio projekto „Tarpdalykinė kūrybinė laboratorija" pirmasis susitikimas. Šis projektas sukvietė moksleivius ne tik iš Klaipėdos miesto, bet ir iš kitų Lietuvos kraštų. Džiaugiamės ir didžiuojamės šių mokyklų projekto dalyviais, tai: Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, Klaipėdos „Versmės“ progimnazija, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija, Šilutės Pamario progimnazija, Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija, Klaipėdos „Vitės“ progimnazija, Kretingalės pagrindinė mokykla bei S. Šimkaus konservatorijos mokiniai.
          Dalyviai gėrėjosi jiems skirtu konservatorijos mokinių koncertu, dalyvavo konservatorijos mokinių tarybos organizuotuose žaidimuose, kūrybiškai ir linksmai pristatė savo komandas, gavo užduotį, kurios atlikimui turės du mėnesius ir gegužės 6 dieną sugrįš į projekto finalą.
          Projekte dalyvauja mūsų gimnazijos mokinės: Ib kl. Vesta Petraitytė, IIa kl. Iveta Simanavičiūtė, IIb kl. Ema Marozaitė, Dovilė Arlauskaitė, Julija Grauslytė.

Mokytoja Aistė Augustinavičiūtė

Istorijos pamoka

          Vasario 27 d. mokiniai dalyvavo bendroje internetinėje istorijos pamokoje „Ukrainos istorija: mitai ir istorinė tiesa", kurią vedė mokytojas A. Jurgelevičius.

Istoriniais knygnešių takais

          Į knygnešių kelią Sudargo piliakalnių ir Nemuno apylinkėse mokinius ir gimnazijos bendruomenę pakvietė mokytoja Giedrė Žlibinienė. Smagus ir įsimenantis žygis istoriniais knygnešių takais.

Pasitinkant Vasario 16-ąją

          Pasitinkant Vasario 16-ąją, visą savaitę gimnazijoje buvo šventinė nuotaika. Mokiniai puošė erdves, prisiminė valstybės atkūrimo istoriją, dalyvavo konkurse „Kuriu Lietuvai“, gamino simbolinius suvenyrus, repetavo dainas ir šokį.
          Šventiniame minėjime sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė ir įteikė padėkas aktyviausiems gimnazistams. Visus su švente sveikino mokinių tarybos prezidentas Simonas Vaičikauskas.
          Gražios ir prasmingos Vasario 16-osios šventės!

Susitikimas su rašytoja

          Vasario 11 d. vyko gimnazijos priešmokyklinių grupių vaikučių bei 1 c klasės mokinių susitikimas su vaikų rašytoja Neringa Tik. Susitikimo - edukacijos „Noriu pasakos" metu rašytoja ne tik pristatė savo išleistas knygas, bet ir pademonstravo jos knygų iliustratorių darbus, sudomino vaikus pasakodama vieną iš savo istorijų. Vėliau visi buvome pakviesti į pasaką ir tapome jos herojais. Norintieji galėjo įsigyti ir Neringos Tik knygelių.

Mokytoja Asta Petreikytė

Skaitovų konkursas

          Sveikiname gimnazistes Viltę Jurkutę ir Dovilę Arlauskaitę, Rietavo savivaldybės skaitovų konkurse užėmusias 1-ąsias vietas, bei jas ruošusias mokytojas J. Rimeikienę, I. Gedmintaitę. Viltei ir Dovilei linkime sėkmės respublikiniame skaitovų konkurse.

Karjeros diena

          Sausio 31 d. vyko Karjeros/profesijų/savanorystės dienos užsiėmimai. Mokiniai dalyvavo kitokiose pamokose, kurias vedė lektoriai - įvairių profesijų atstovai. Gimnazistai praktiškai atliko daug užduočių, lankėsi įvairiose įmonėse.

Ugdymo kitaip diena-kalbų diena

          Sausio 25 d., pradinių klasių mokiniai dalyvavo ugdymo kitaip veiklose, skirtose kalbų dienai. Visi pradinukai rašė dailyraštį, o 2-4 klasių mokiniai plušėjo, rašydami diktantą. Raštingiausiems ketvirtų klasių mokiniams teks atstovauti gimnaziją Rietavo savivaldybės diktanto rašymo konkurse. Netrūko ir įdomių užduočių. Vaikai kūrė naujus žodžius ir achrostikus, žaidė žaidimus su vardais, dalyvavo mįslių viktorinoje.
          Dieną vainikavo meninio skaitymo konkursas, kuriame varžėsi geriausi skaitovai nuo pat mažiausių priešmokyklinės grupės vaikučių iki jau ūgtelėjusių ketvirtokų. Konkurso dalyvius ir komisijos narius linksmino šokėjai ir dainininkai. Ačiū jiems bei mokytojoms Erikai Astrauskienei ir Audronei Balčiūnienei.

Organizatorės - pradinio ugdymo mokytojos.

Pasaulinė sniego diena

          Pradinukai paminėjo Pasaulinę sniego dieną. Vaikai važinėjosi rogutėmis, snieglentėmis, žaidė žiemos žaidimus, lenktyniavo estafetėse, padarė antspaudus sniege. Varžėsi, kas greitesnis, taiklesnis.

Mokytoja Liuda Tamulionienė

Dainų dainelė 2022

          Lietuvo vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2022" atrankose dalyvavo 4b kl. solistė Viltė Vainilaitytė (mokytoja Audronė Balčiūnienė) ir 6a kl. solistė Erlanda Petkutė (mokytoja Aistė Augustinavičiūtė). Erlanda Petkutė puikiai pasirodė ir antrame konkurso atrankos etape, kuris vyko Mažeikiuose. Lauksime rezultatų. Dėkojame mokytojai Ligitai Bliutienei už pagalbą ruošiantis konkursui.

Mokytoja A. Balčiūnienė

Paminėjome Laisvės gynėjų dieną

          Mokiniai kalbėjo apie laisvę, žiūrėjo dokumentinius filmus apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius.

Istorijos detektyvai: Sausio 13-oji šriftuose

          Šiandien Rietavo Irinėjaus Oginskio viešosios bibliotekos darbuotoja Loreta Jurkienė 4a ir 4c kasės mokiniams vedė protmūšį „Istorijos detektyvai: Sausio 13-oji šriftuose". Mokiniai atliko L. Jurkienės sukurtas užduotis ir sužinojo apie ypatingą mums visiems 1991 m. sausio 13 dieną.

Archyvas [ 1 ]           [ 2021 ] [ 2020 ] [ 2019 ]