Adventas

          Adventas - gerų darbų darymo metas. Tradiciškai aplankomi Senelių namų gyventojai bei Ligoninėje besigydantys žmonės. Kadangi pandemija neleidžia aplankyti gyvai, vis tiek stengiamasi pasveikinti. Sveikinimo atvirukus su valgoma staigmenėle gamino trečiokai ir ketvirtokai, paraginti mokytojų Virginijos Auškalnienės, Ingridos Katauskienės,Diletos Bacevičienės, Jūratės Jonikienės, Genovaitės Šaulienės ir Liudos Tamulionienės. Ačiū už Jūsų gerumą!

Mokytoja Daiva Norkuvienė

Integruota pamoka

          Gruodžio 20 d. vyko integruota muzikos, šokio, etnokultūros Adventinė - Kalėdinė pamoka „Už girių Kalėda”. Muzikos mokytoja Audronė Balčiūnienė, choreografijos mokytoja Erika Astrauskienė ir etnokultūros būrelio vadovė Daiva Norkuvienė sukvietė į šią pamoką visus pradinukus pabūti kartu, padainuoti, prisiminti papročius, pasidalinti gerumu.
          Susikibę visi už rankų ėjo į gražiausią metų šventę – Kalėdas. Nusišypsojo vieni kitiems ir vienas kitame uždegė po mažą žiburėlį, kad gražiausios metų šventės greičiau ateitų

Mokytoja Daiva Norkuvienė

Paroda

          Šventinė mokinių rankdarbių paroda puikiai nuteikia šiuo švenčių laukimo metu. Technologijų mokytojų Mildos Kneižienės ir Virgilijaus Ruškio paraginti ir kūrybinės kibirkštėlės įkvėpti mokiniai sukūrė nuostabius darbus.

Laurynas Ivinskis

          Kasmet mokiniai prisimena Lauryną Ivinskį, kurio vardu pavadinta gimnazija. Pakartoja šviesuolio biografiją, nuveiktus darbus. Šįkart darė kalendoriaus lapelį

Pažintinė – pramoginė ekskursija

          Gruodžio 15 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 6 – IV klasių mokinių aktyvas ir pirmūnai vyko į pažintinę – pramoginę ekskursiją. Aplankė Vilnių. Dalyvavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijoje. Susipažino su Vilniaus istorija keliaudami po senamiestį. Pamatė gražiausias Vilniaus egles Katedros ir Rotušės aikštėse.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ilona Monstavičienė

Neskubėkime lipti ant ledo

          Atėjus šaltajam metu laikui, vandens telkinius sukausto ledas, kurio tvirtumą su nekantrumu skuba išbandyti žiemos pramogų mėgėjai žvejai, o daugiausia vaikai. Taigi keletas patarimų, kaip išvengti nelaimės, o neretai ir tragedijos prieš lipant ant ledo.
          Plačiau...

Šviesos rytmetys

          Šį rytą mokyklos mažieji šventė Šviesos rytmetį, skirtą Šviesos mergelės šv. Liucijos dienai paminėti.Gruodžio 13-ta diena yra reikšminga, mat nuo jos nustoja ilgėti vakarai. Lietuvoje ši diena tradiciškai siejama su orų spėjimu. Nuo šv. Liucijos dienos iki šv. Kalėdų yra lygiai 12 dienų, manyta, kad kiekviena jų byloja, koks bus kiekvienas mėnuo. Orų stebėjimo kalendorių nuo rytojaus pildys visi pradinukai ir priešmokyklinukai.

Mokytoja Daiva Norkuvienė

Kitokia pamoka

          III-IV gimn. kl. mokiniai dalyvavo literatūros pamokoje, kurioje dalyvavo aktorius Andrius Bialobžeskis ir gimnazistams atskleidė poeto Vytauto Mačernio poezijos pasaulį.

Monospektaklis

          I-II gimn. kl. mokiniai stebėjo monospektaklį „Antigonė“. Aktorė Birutė Mar net šešių personažų lūpomis perteikė laisvo ir teisybės ieškančio, garbės ir valdžios trokštančio, tiesą skelbiančio žmogaus mintis.

5-8 klasių protų mūšis

          Linksmas šurmulys, tylūs šnabždesiai tariantis komandoje, pergalės džiaugsmas skambėjo 5-8 klasių protmūšyje. Labiausiai džiaugėsi 8b kl. komanda, pasirodžiusi geriausiai.

IV gimn. klasių protų mūšis

          Vyko kitokia literatūros pamoka - protų mūšis IV gimn. kl. mokiniams. Vedė I. Oginskio viešosios bibliotekos bibliotekininkė Loreta Jurkienė.

Adventas

          Sekmadienį prasidėjo Adventas (lot. „atėjimas“ ) – tai keturias savaites trunkantis laikotarpis, nuo lapkričio 28 d. iki pat Šv. Kalėdų. Šį susikaupimo ir apmąstymų metą laukiame Kristaus atėjimo. Advento prasmė – nepamesti savęs ir pastebėti kitą greitai lekiančioje kasdienybėje; rasti laiko sustoti, kad galėtume tinkamai pasiruošti šventėms. O kad jų neprailgtų laukti, pačius mažiausius mokyklos vaikus aplankė Šv. Mikalojaus pasiuntiniai - nykštukai bei ketvirtokės mergaitės, lydimos tikybos mokytojų Reginos ir Nijolės. Būkime budrūs, padėkime vieni kitiems kuklumu, ramybe, darbštumu ir tvarka.

Mokytoja Daiva Norkuvienė

Šiaurės šalių literatūros savaitė

          Lapkričio 15-19 dienomis mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojos ir jų mokiniai dalyvavo Tarptautiniame skaitymo skatinimo projekte ,,Šiaurės šalių literatūros savaitė“. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta – visiems kartu susirinkus skaityti knygą prie žvakių šviesos. Šių metų tema – „Svajonės ir ilgesys“, skaitymams pasiūlyta Karin Erlandsson knygos ,,Perlų ieškotoja“ ištrauka. Projekto dalyvius jungia skaitomas tekstas, kiekviena šalis skaito tą patį tekstą tik savo kalba. Visą savaitę skaitėme ir kalbėjomės apie svajones, knygas ir skaitymą. Vaišinomės šiaurietiškomis vaišėmis.
          Prie šio skaitymo projekto aktyviai prisijungė mūsų gimnazijos PUG mokytojos su savo mokiniais. Iš viso projekte dalyvavo daugiau nei 200 mokinių, 15 mokytojų.
          Ačiū visiems, būkite ir toliau aktyvūs, žingeidūs bei skaitykite knygas.

Projekto iniciatorė pradinio ugdymo mokytoja Ingrida Katauskienė

Mykolo Kleopo Oginskio vardo meninio skaitymo konkursas

          Lapkričio 17 d. įvyko pirmasis respublikinis Mykolo Kleopo Oginskio vardo meninio skaitymo konkursas. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Labai dėkojame mokiniams Medai Vaičiakauskaitei, Emiliui Paulauskui, Giriui Bružinskiui, Dovilei Arlauskaitei, Nojui Daukšui, Aistei Jasaitei ir jų mokytojoms – Birutei Butkuvienei, Genovaitei Šaulienei; Ingridai Gedmintaitei, Kristinai Maslauskienei, Julitai Rimeikienei. Nominaciją Už Mykolo Kleopo Oginskio kūrinio interpretaciją gavo Nojus Daukšas, IIa. Sveikiname ir džiaugiamės.
          Konkurso pirmininkė – aktorė Virginija Kochanskytė.

Programavimo savaitė

           Spalio mėn. pradinių klasių mokytojos prisijungė prie visoje Europoje ir Lietuvoje vykusios iniciatyvos „Programavimo savaitė 2021" (Code Week 2021), skirtos pradinių klasių mokinių programavimo gebėjimų ugdymui, informatikos populiarinimui.
          Šios savaitės metu mokiniai dalyvavo Robotikos akademijos edukaciniuose užsiėmimuose, žaidė žaidimus, programavo zuikius, kad jie surinktų kuo daugiau morkyčių, rašė grafinius diktantus.

Mokytoja Rita Grajauskienė

Kosmosas ir robotika

           Spalio 20 d. 1c, 2a ir 2c klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Kosmosas ir robotika". Vadovas mokinius supažindino su dangaus kūnais. Mokiniai sužinojo, kas yra Saulė, Marsas, Mėnulis. Sunkiausias ir kruopščiausias darbas buvo surinkti robotą. Stebėdami planšetiniuose kompiuteriuose roboto maketą, vaikai kantriai dirbo. O kiek džiaugsmo, kai surinkti robotai ėmė vykdyti nurodytas komandas! Už sunkų darbą kiekvienas mokinys gavo padėkos raštą. Užsiėmimas praėjo turiningai.

Mokytojos E. Gedminienė, A. Petreikytė, I. Kaulienė

Atrandame kartu

          Pradėta įgyvendinti vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo švietimo veiklų programa „Atrandame kartu“. Programa skirta 5-6 klasių mokiniams. Užsiėmimų metu vaikai skatinami patirti sėkmę mažuose dalykuose. Sėkmės keliu mokinius veda psichologė Loreta Vaškelytė - Lukoševičienė ir socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė.

Pasaulinės gyvūnų globos dienos paminėjimas

          Pasaulinę gyvūnų globos diena minima spalio 4 d. Ją pradinukai pažymėjo lankydami Lietuvos Jūrų muziejaus atvežtas edukacijas; „Kaip atsiranda perlas?“, „Baltijos jūros gyventojai“, „Pingvinai. Kuo mes panašūs?“ , „Vėjų uostas“ . Vaikai suruošė savo augintinių narveliuose parodą, piešė Baltijos jūrą. Pradinukai mokėsi, kaip kiekvienas galime prisidėti prie Baltijos jūros išsaugojimo.

Ugdymo kitaip dienos veiklų organizatorės mokytojos Elena Gedminienė ir Aušra Montvydienė

Rudens bėgimas

          Spalio 7 d. gimnazijos pradinukai dalyvavo tradiciniame sveikatingumo bėgime Rietavo parke. Bėgimą pradėjo Ąžuolo mankšta ir žaidimu „Taip - ne". Bėgimo finiše laukė siurprizas - košė. Kaip smagu buvo visiems kartu paskanauti.

Rudens bėgimo koordinatorės - mokytojos Dileta Bacevičienė ir Liuda Tamulionienė.

Paroda

          Gimnazijos pirmame aukšte atidaryta paroda, skirta Laisvės premijos laureatui, laisvės kovų dalyviui, Lietuvos atgimimo istorijos metraštininkui, Miško brolių draugijos įkūrėjui Albinui Kentrai. Parodą pristatė ROKIM direktorius V. Rutkauskas ir edukatorė A.Gečienė.

Istorijos mokytoja D. Liutkuvienė

Pasaulinė muzikos diena

          Pasaulinę muzikos dieną dainuodami, muzikuodami ir šokdami paminėjo trečiokai ir ketvirtokai. Po muzikos pasaulį juos lydėjo mokytojos Audronė Balčiūnienė ir Erika Astrauskienė.

Savanorystėsa mokymai

          Rugsėjo mėn. mūsų gimnazijoje vyksta savanorystės mokymai jaunimui pagal ESFA finansuojamą projektą „Ugdymas karjerai pagal savanorišką veiklą“. Mokymų metų mokiniai kartu su lektore A. Puškoriene mokosi pažinti save, atrasti įdomią ir artimą veiklą sau, ugdyti save ir stiprinti atsakomybės už save ir bendruomenę jausmą!

Rudens takas

          Šilta vasarėlė sunokino, o gimnazijos pradinukai ir priešmokyklinukai gražiai sudėliojo į Rudens taką viską, ką rado sode, darže, kieme ir parke. Ilgas Rudens takas papuošė gimnazijos kiemą.

Mokytoja D. Norkuvienė

Rudenėlio mugė

          Į šurmuliuojančią, pyragais ir rudens gėrybėmis kvepiančią Rudenėlio mugę pakvietė trečiokai ir jų mokytojos V. Auškalnienė, I. Katauskienė, D. Bacevičienė.

Atminties kelias

          Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šiemet minimos 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metinės. Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų metų . Istorijos mokytojos R. Katauskienė , D. Liutkuvienė ir ROKIM specialistė O. Gricienė papasakojo mokiniams apie Rietave gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą. Mokiniai prie žydų paminklo uždegė žvakutes.

Istorijos mokytoja D. Liutkuvienė

Europos judumo savaitė

          Puikiai nusiteikusius gimnazistus pajudėti, rungtyse jėgas išbandyti skatina fizinio ugdymo mokytoja G. Žlibinienė ir minint Europos judumo savaitę

Europos paveldo dienos Rietave

           Rugsėjo 21 d. jau 23 kartą Rietave vyko Europos paveldo dienos. Šių metų tema „Įtraukiantis Rietavo Oginskių paveldas". Dienų atidarymas įvyko Rietavo Oginskių dvaro sodyboje prie kolonados ir paminklo. Susirinkusius dalyvius pasveikino Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja L. Rėkašienė. Prie kultūros centro buvo apžiūrėta ROKI muziejaus parengta foto ekspozicija „Žemaitukai grįžta į Rietavą". Aplankytos muziejaus ekspozicijos „Rietavas. Dingusio paveldo sugrįžimas". Europos paveldo dienos renginyje dalyvavo L. Ivinskio gimnazijos pavaduotojos N. Dovidauskienė, N.Pocienė ir I. Monstavičienė, mokytoja V. Katauskienė kartu su 5b ir 7b kl. mokiniais. Gimnazijos skautai, vadovaujami V. Ruškio, nešė vėliavas eisenoje. IIb gimn. kl. mokinė Julija Grauslytė buvo apdovanota savivaldybės ir muziejaus prizais už gražiausią piešinį. Konkursą organizavo Rietavo savivaldybės administracija. Europos paveldo dienų renginius organizavo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus.

ROKIM edukatorė A. Gečienė

Mokslo ir žinių diena

          Rugsėjo 1 – osios šventė prasidėjo šv. Mišiomis Rietavo arkangelo Mykolo bažnyčioje. Vėliau jau 74 – osios laidos abiturientai, pasitikę pirmokus, rikiavosi eisenai į gimnaziją kartu su visais mokiniais. Gimnazistus šventiniais maršais sveikino M. K. Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras.
          Gimnazijos bendruomenę su naujų mokslo metų pradžia sveikino meras A. Černeckis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja L. Rėkašienė. Nuoširdų sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė A. Lengvenienė. Tėvelių vardu sėkmės moksluose linkėjo Tėvų komiteto pirmininkė V. Vaičekauskienė. Taip pat visus susirinkusius sveikino ir gimnazijos prezidentas S. Vaičįkauskas. Po to mokiniai su klasės vadovais išsiskirstė į klasės pirmai šių mokslo metų pamokai.
          Visiems sėkmingų, kūrybingų ir įdomių mokslo metų!

Brandos atestatų įteikimas

Iškilmingai įteikti Pagrindinio ugdymo pažymėjimai II gimn. klasių mokiniams. Sėkmės!

Stovykla „Pažinimo džiaugsmas“

          Birželio 16 - 22 darbo dienomis vyko vasaros stovykla ,,Pažinimo džiaugsmas", kurioje 15 pradinių klasių mokinių mokėsi pažinti savo kraštą. Vaikai lankėsi Ventės Rago Ornitologinėje stotyje,mokėsi žieduoti paukščius, grožėjosi gamta iš apžvalgos bokštų Drevernoje bei Bilionyse, aplankė ir Bilionių etnografinę sodybą, ištvermę išbandė ,,Taurų parko" trasose, gaivinosi Paršežeryje bei S. ir R. Drevinskų sodybos tvenkiniuose, domėjosi istorija bei kultūra Žemaičių dailės muziejuje ir Plungės parke. Už galimybę dalyvauti stovykloje esame dėkingi Rietavo savivaldybės administracijai, už skanų maistą - mokyklos valgyklos kolektyvui bei ,,Saldetai", už saugias keliones - vairuotojams Arūnui ir Algirdui, už nuolatinį dėmesį - direktorei Almai Lengvenienei, už globojimą kelionėse - mokytojoms Jurgai, Diletai ir Rasai, už vandens pramogas - Sigitui ir Rimai Drevinskams, už dokumentaciją - Jūratei Jonikienei, Jūratei Rubienei, Daliai Remeikienei, Brigitai Petreikienei, Ligitai Vaičikauskienei, vaikams - už drausmę, ištvermę ir draugiškumą.

Stovyklos vadovė Daiva Norkuvienė

Pavasaris su daina

          Šį pavasarį gimnazijos pradinių klasių dainininkai dalyvavo dviejuose dainų festivaliuose nuotoliniu būdu. Rietavo krašto dainininkų festivalyje “Augu su daina”, kurį organizuoja Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla ir 1-ajame Respublikiniame priešmokyklinių ugdymo grupių ir pradinių klasių mokinių dainų festivalyje „Dainų pasakaitė 2021“, kuris vyko Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje.
          Festivaliuose puikiai pasirodė 4a kl. solistė GustėTurskytė ir 2c kl.solistė Ugnė Vaičikauskaitė, PUG mišrus vokalinis ansamblis ir 2b kl. mišrus vokalinis ansamblis su mokytoja I.Katauskiene.
Dainininkams pasiruošti padėjo akompaniatorė L. Bliutienė ir muzikos mokytoja Audronė Balčiūnienė.

Pradinio ugdymo pažymėjimų įteikimas

          Iškilmingai buvo įteikti pradinio ugdymo pažymėjimai 44 ketvirtokams. Juos po žinių pasaulį lydėjo mokytojos Birutė Butkuvienė ir Daiva Norkuvienė. Sėkmės būsimiesiems penktokams įveikiant mokslo viršūnes!

Pradinukų Karjeros diena

          Pradinių klasių mokiniams vyko Ugdymas kitaip - Karjeros diena. Pirmiausia mokiniai buvo supažindinami su įvairiomis profesijomis, patys svajojo, kuo bus užaugę, piešė savo svajones. Vėliau mokiniai lankė įstaigas. Dvi klasės aplankė Gricevičių ir Jurkų ūkius, susipažino su ūkininkų darbu. Kiti lankėsi Medelyne, susipažino, kaip auginami medeliai, kurie vėliau iškeliauja į mišką. Lankė Komunalinį ūkį, gaisrinę, muziejų, žirgyną, atliekų tvarkymo aikštelę. Mokiniai susidomėję klausė darbuotojų pasakojimų, įgijo daug žinių.

Dienos veiklas organizavo mokytojos Irena Kaulienė, Genovaitė Šaulienė, Rita Grajauskienė.

Projekto „Idėja Rietavui“ nugalėtojai

          Gimnazijos mokiniai, paskatinti projektų vadovės D. Jackūnienės, aktyviai dalyvavo Rietavo savivaldybės organizuotame idėjų miestui projekte. Nugalėtojus ir dalyvius sveikino meras A. Černeckis ir administracijos direktorius V. Dičiūnas. Meras A. Černeckis pasidžiaugė mokinių siūlytomis idėjomis ir svajonėmis, kurios ateityje gali išsipildyti. Pranešė, kad nugalėtojos V. Gudauskaitės idėja apie fontaną Rietavo skvere jau pradedama įgyvendinti. Mokiniams ir jų mokytojoms - D. Liutkuvienei bei R. Katauskienei - įteiktos dovanos už dalyvavimą.

Paskutinis skambutis nuaidėjo LXIX abiturientų laidai

          Šiais metais Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją baigia LXXIII abiturientų laida, kuriai paskutinis skambutis nuaidėjo birželio 1 dieną. Vyko graži ir įsimintina Paskutinio skambučio šventė.
          Nuo ankstyvo ryto Rietavo gatvėmis triukšmingai ir linksmai nusiteikę abiturientai skubėjo į savo šventę. Kiek rimtesni ir susikaupę jie ėjo Zarbeko alėja į gimnaziją, kur juos pasitiko administracija, pradinukų, III gimn. kl. mokinių būrelis ir Meno mokyklos pučiamųjų orkestras. Į dangų su įvairiaspalviais balionais paleidę svajones ir norus, nuskubėjo į paskutinę pamoką pas savo pirmąsias mokytojas A. Butkuvienę, L. Tamulionienę, A. Dirmontienę ir auklėtojus I. Gedmintaitę, V. Ruškį. Vėliau visi kartu gimnazijos aplinką papuošė dar vienu augalu.
          Abiturientai, simboliškai aidint paskutinio skambučio garsams, atėjo į salę atsisveikinti su gimnazijos bendruomene. Pirmokėliai eilėmis ir nuotaikingais šokiais linkėjo IV gimn. kl. mokiniams sėkmės gyvenime. Čia abiturientus sveikino Rietavo miesto meras Antanas Černeckis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė. Gimnazijos tėvų komiteto pirmininkė V. Vaičekauskienė įteikė abiturientams saldžias dovanėles ir palinkėjo sėkmės egzaminuose. Direktorė Alma Lengvenienė perskaitė pedagogų tarybos posėdžio protokolą, kuriame pranešama, kad visiems IV gimn. kl. mokiniams leidžiama laikyti brandos egzaminus. Direktorė kartu su vedėja L. Rėkašiene įteikė padėkas IV gimn. kl. mokiniams už akademinius pasiekimus, aktyvią visuomeninę ir sportinę veiklą. Sėkmės linkėjo gimnazijos prezidentas S. Vaičikauskas. Mokinių tarybos nariai gražiai atsisveikino su ją paliekančiais abiturientais. III gimn. klasės mokiniai tarė atsisveikinimo žodžius, skyrė muzikinius kūrinius ir linkėjo laimingo skrydžio. Abiturientai dėkojo mokytojams, tėvams, perskaitė šmaikštų testamentą ir, pašokę gražų valsą bei tradiciniu jau tapusį M. K. Oginskio polonezą „Atsisveikinimas su Tėvyne“, su visais atsisveikino. Tėvai taip pat tarė padėkos žodį pedagogams, viso ko geriausio linkėjo savo vaikams.
          Linkime mūsų abiturientams sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus ir kuo geriausios kloties tolimesniame gyvenimo kelyje!

Pedagogė Jūratė Budginienė

Parodėlė „Gėlė mano šeimai“

          PUG auklėtiniai ir 1-4 kl. mokiniai siunčia šilčiausius sveikinimus ir kūrybinių darbų parodėlę „Gėlė mano šeimai“ skiria visiems, švenčiantiems Šeimos dieną.

Išmanioji diena

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinių klasių mokiniai balandžio 20 d. dalyvavo „Išmaniosios dienos" veiklose.
          Vyko saugaus interneto pamoka, išmanioji pamoka, kurios metu vaikai, atsinešę savo išmaniuosius telefonus, planšetes, aiškinosi, kaip galima panaudoti įrenginius mokslui, keitėsi su draugais informacija apie žaidimus. Pradinukai žaidė loginius stalo žaidimus. Vykdė kūrybinę - praktinę veiklą be kompiuterio, lavino programavimo pradmenų įgūdžius. Mokiniams ypač patiko smagios užduotys su taškais ir piešinio kūrimas pagal rodykles, kurios lavina ir matematinius gebėjimus. Vaikai grupėse gamino „Išmanųjį sumuštinį” pagal pateiktą receptą – algoritmą, patys kūrė sumuštinio algoritmą. Ieškojo lobio Rietavo parke, vaikščiojo gimnazijos stadione pagal algoritmus. Išmanioji diena mokiniams paliko didžiulį įspūdį.

Išmaniąją dieną organizavo pradinio ugdymo mokytojos Elena Gedminienė, Aušra Montvydienė, Birutė Butkuvienė, Ingrida Katauskienė.

Šventėms artėjant

          Jau tradicija tapo, kad Verbų sekmadienį medeliai miesto centre „pražysta" įvairiais margučiais. Dėl karantino būriuotis neleidžiama,todėl Rietavo lopšelio - darželio auklėtiniai bei gimnazijos mažieji mokinukai saugiai visą savaitę puošė medelius savo sukurtais margučiais. Akcijoje „Velykų medelis Rietavui" dalyvavo apie 300 vaikų. Kiekvienas jų gavo dovanų labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus" išleistą Rasos Lazauskaitės knygą „Dviese bijoti drąsiau". Šią gražią akciją inicijavo mokytoja Daiva Norkuvienė.

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija prisijungia kovo mėnesį prie „Vaikų linijos“ organizuojamo Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ 2021.
          Vykstant nuotoliniam mokymui, „Vaikų linija“ kviečia mokytis praleisti progą pasityčioti, kad sugrįžę į mokyklas vaikai ir paaugliai galėtų jaustis saugiau.
          Tik šviesdami vieni kitus, kalbėdami apie patyčias ir jų poveikį galime jaustis saugiai. Atminkite: nesidrovėkite prašyti pagalbos, tik būdami kartu ir bendradarbiaudami galime išspręsti problemas.
          Plačiau apie patyčių temą galite pasiskaityti:
          Rekomendacijos mokiniams: https://www.bepatyciu.lt/vaikams/
          Rekomendacijos tėvams: https://www.bepatyciu.lt/tevams/
          Rekomendacijos mokytojams ir kl. vadovams: https://www.bepatyciu.lt/samoningumo-didinimo-menuo-be-patyciu-2021/

Socialinės pedagogės J. Jonikienė, A. Puškorienė

Pasitinkant Kovo 11-ąją – išeivijos lietuvių paroda gimnazijoje

          Kovo 9 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje atidaryta unikali paroda „Vytis – Lietuvos ir lietuvių“. Parodai nuotraukas atsiuntė prezidentų Ronaldo Reigano ir Džordžo Bušo bibliotekos-muziejai Kalifornijoje ir Teksase. Kai JAV vadovai viešai demonstravo lietuviškus simbolius, Baltijos kraštų likimu ėmė domėtis ir didžioji Vakarų spauda. Paroda daugeliui yra įdomi dar ir tuo, kad sužinosime, kas iš tikrųjų kūrė tokį populiarų modernų „Vytį“, kuris puikuojasi ant lenktynininko Benedikto Vanago mašinos, Lietuvos traukinių ir kt., kas sukūrė ant suvenyrų spausdinamą Geležinį vilką, iš kur atkeliavo lipdukai „Žalgiris“ ar Persitvarkymo Sąjūdį remiantys plakatai. Parodoje eksponuojama lietuvių išeivių veikla, kuriant lietuvišką simboliką, raginant išeivius nepamiršti Lietuvos – savo kilmės pradžios
          Šios parodos iniciatorius ir autorius – išeivis, Bostono gyventojas Gintaras Karosas. Kovo 9 d. Gintaras Karosas virtualiai svečiavosi mūsų gimnazijoje. Jis susitiko su gimnazijos I-IV klasių mokiniais, mokytojais, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus darbuotojais, Rietavo meru Antanu Černeckiu. Į susitikimą Gintaras Karosas prisijungė iš Floridos (šiuo metu jis ten) labai ankstyvą rytą Amerikos laiku. Jis papasakojo apie savo veiklą, kaip gimė paroda. Su parodos atidarymu ir Kovo 11-osios švente pasveikino Meras A.Černeckis, gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė. Šiam susitikimui ir parodai „Vytis – Lietuvos ir lietuvių“ įvykti padėjo ROKIM direktorius Vytas Rutkauskas, muziejaus darbuotojai. Apie šią parodą ir autorių Gintarą Karosą galima plačiau pasiskaityti ROKIM svetainėje www.oginskiriet.lt.

Projektas „Piešiu Lietuvai"

          PUG auklėtiniai ir pradinukai tęsia projektą „Piešiu Lietuvai", skirtą Kovo 11- tajai. Mokiniai savo darbeliais sveikina Lietuvą ir džiugina Rietavo gyventojus.

Pradinio ugdymo mokytoja Dileta Bacevičienė

Su kovo 11-ąja - Nepriklausomybės atkūrimo diena

          Smagiai ir šventiškai nusiteikusios šokių būrelio gimnazistės kartu su vadove Giedre Žlibiniene sveikina visus su Kovo 11-ąja - Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Vėl pergalė Rietavo astronomų padangėje

           Nojus Daukšas (Ia gimn. kl.) ir Goda Velykytė (8a kl.) pakviesti į 19-ąją respublikinę astronomijos olimpiadą. Sveikiname jaunuosius astronomus ir jų mokytoją Rimą Černeckienę, linkime jiems sėkmės respublikinėje olimpiadoje balandžio mėnesį.

Dailės olimpiada

           Pasigrožėkime dailės olimpiados, tema: ,,Pasakos, priežodžiai, patarlės ir minklės", mokinių piešiniais.

Olimpiadą organizavo dailės mokytoja Rima Drevinskienė.

Projektas „Piešiu Lietuvai“

           Vasario 8-12 d. 1-4 klasių mokiniai vykdė projektą ,,Piešiu Lietuvai“, skirtą Vasario 16-ajai. Projekto tikslas - skatinti mokinius domėtis istorine ir kultūrine aplinka, tautos simboliais, ugdyti meilę ir pagarbą tėvynei, sudaryti sąlygas saviraiškai ir kūrybai.
           Pradinukai piešė žymias Lietuvos vietas, dažais ant sniego rašė ir piešė sveikinimus, vėliavos spalvomis puošė savo namų langus ir sveikino Lietuvą su gimtadieniu.

Pradinio ugdymo mokytoja Dileta Bacevičienė

Užgavėnių belaukiant

           Priešmokyklinukai - mokyklos kieme, o pradinukai - prie ekranų atšventė pačią linksmiausią žiemos šventę - Užgavėnes. Vaikai visą savaitę dalyvavo įvairiose veiklose: per šokio, muzikos pamokas prisiminė šokius ir dainas, klasės valandėlių metu aptarė tradicinius tos dienos valgius, papročius, persirengėlių personažus, per dailės ir technologijų pamokas gamino kaukes, prie kompiuterių ekranų repetavosi šūkius, kuriais varo žiemą iš kiemo. Visi buvo labai aktyvūs, geros nuotaikos kaip per tikras Užgavėnes.

Pradinio ugdymo mokytojos Daiva Norkuvienė ir Ingrida Katauskienė

Rietavo savivaldybės Meninio skaitymo konkursas

           Rietavo savivaldybės Meninio skaitymo konkurso etape laimėtojais tapo Viltė Jurkutė (6a kl.) ir Nojus Daukšas (Ia gimn. kl.). Sveikiname mokinius ir mokytoją Julitą Rimeikienę. Viltei ir Nojui linkime sėkmės zoniniame konkurse.