Pradinukų projektas „Jau kvepia Kalėdomis"

           Gimnazijos pradinukai gruodžio 1-7 dienomis organizavo projektą „Jau kvepia Kalėdomis". Jo metu pradinukai kartu su mokytojomis vykdė įvairias veiklas. Gamino Kalėdų vainikus ir kabino ant klasės durų koridoriaus pusėje. Kūrė piešinius „Kalėdinė vaikų svajonė atviruke": vaikai atvirukuose pavaizdavo savo svajones.
          Mokiniai dirbo grupėse ir kartu gamino meduolinius namelius iš sausainių. Tuo pačiu metu vyko ir namelių paroda klasėje „Meduoliais kvepiantis Kalėdų namelis".
          Klasės valandėlės „Ragaujame namelius" metu ragavome savo suręstus iš sausainių namelius ir gėrėme arbatą.
          Visi kartu pasipuošėme koridorius ir erdves girliandomis, linkėdami smagių švenčių.

Projekto organizatorės: Elena Gedminienė, Rita Grajauskienė, Irena Kaulienė

Apdovanojimas už originaliausius darbus

          XX S. Riaubos projekte - konkurse Skaistė Sabeckaitė (IVa kl.) pelnė apdovanojimą už originaliausius darbus, kuriuos atliko plastilino reljefine technika. Padėką už dalyvavimą konkurse gavo Eimantas Jonas Vaikus (IVb kl.). Sveikiname gimnazistus ir juos ruošusius dailės mokytoją Rimą Drevinskienę

Šviesos šventė

          Kai dienos tampa pilkos, naktys ilgos, pajuntame, jog atėjo Adventas. Saulutė pasislėpė, ilsisi... Senovėje mūsų protėviai laukė Saulės išvadavimo iš tamsos gniaužtų ne mažiau, nei mes dabar. Todėl jau tradicija mūsų mokykloje tapo švęsti Šviesos rytmetį. Kitokie laikai, tai ir tradicinė šventė truputį kitokia, bet dalyvauja visi mažiausi gimnazijos mokiniai. Priešmokyklinukai ir pirmokai gamino žibintus, kad būtų šviesiau klasėse, ketvirtokai - šv. Kūčioms puoš bažnyčią. Kitų klasių mokiniai kūrė iš žibintų dėliones, giedojo giesmeles arba saugiai vaikščiojo po mokyklą. Pilkas rytas tapo šviesesniu, o vaikų širdelės – dar geresnės ir šiltesnės.

Prezidento inauguracija

          Šiandien įvyko iškilminga išrinkto gimnazijos prezidento Simono Vaičikausko inauguracija. Direktorė Alma Lengvenienė prezidentui Simonui įteikė pažymėjimą ir ženklelį, linkėjo įgyvendinti idėjas. Vygailė Valatkaitė pristatė gimnazijos tarybą ir prezidento valdybos narius, kuriems direktorė įteikė pažymėjimus. Paulė Katauskaitė apžvelgė buvusio prezidento Deivido Radžvilo ir jo komandos nuveiktus darbus, palinkėjo Simonui gero ir sėkmingo komandinio darbo gimnazijos bendruomenei.

Šiaurės šalių literatūros skaitymo savaitė

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinukai ir priešmokyklinukai lapkričio 9- 15 dienomis dalyvavo tarptautiniame Šiaurės šalių literatūros skaitymo savaitėje.
          Šių metų plakato autorė Anni Wikberg iš Alandų salų sako: ,,Kai lapkritį Šiaurės šalis apgaubia tamsa, rengiame Literatūros savaitę. Jaukiai pasislėpę nuo rudens darganos, užsidegame žvakes ir pasineriame į knygų pasaulį.“
          Klausantis knygos „Visi iki vieno“ skaitymų, galima puikiai pasikartoti ir skaičiavimo įgūdžius. Tai šiuolaikiška paveikslėlių knyga, kurios autorė ir iliustruotoja - norvegų rašytoja Kristina Roskifte. Originalus knygos pavadinimas „Alle sammen teller" reiškia ir skaičiavimą drauge (aritmetikos pradžiamokslis), ir tai, kad mes visi iki vieno esame svarbūs ir vertingi: „Septyni su puse milijardo žmonių vienoje planetoje. Kiekvienas turime savo unikalią istoriją. Visi esame svarbūs, visi iki vieno. Ir vienas jų esi tu!“
         Auštant prie žvakų šviesos klasėse mokiniai skaitė šios knygos ištraukas, kuriose rado daug panašumų su šių dienų aktualijomis, ir tai sukėlė daug diskusijų. Vaišinosi šiaurietiškomis vaišėmis. Ačiū visiems dalyvavusiems už kūrybingumą.

Organizatorė – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Ingrida Katauskienė


Gimnazijos prezidento rinkimai

          Pasibaigė antrasis ir paskutinis naujo gimnazijos prezidento rinkimų etapas. Iš viso dalyvavo 386 balsuotojai.
          Nuoširdžiai sveikiname naująjį gimnazijos prezidentą SIMONĄ VAIČIKAUSKĄ, kuris surinko 204 balsus(tai yea 53% visų balsuotojų). Nedideliu skirtumu rinkimus pralaimėjęs Vismantas Butkus surinko 177 balsus (tai yra 46% balsavusiųjų). Deja, radome ir sugadintų biuletenių, kurie sudarė 1% balsuotojų.
          Sveikiname Simoną ir jau nuo šiandien rinkiminė komisija be inauguracijos (dėl šiuo metu susidariusių sąlygų) pripažįstame Simoną naujuoju gimnazijos prezidentu! Tikimės, kad prabėgus šiai situacijai, oficialią inauguraciją mums pavyks surengti!
         Ačiū buvusiam prezidentui Deividui Radžvilui už pastangas ir idėjas, įvykdytas gimnazijoje. Naujam prezidentui Simonui linkime kuo didžiausios sėkmės!

Rinkimų komisijos pirmininkė Paulė Katauskaitė (IVa kl.)

Paroda

          Gimnazijoje veikia Amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edwardo Sheriffo Curtiso fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas". Unikalus projektas supažindina su 30 metų trukusiu, 37 milijonus JAV dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje. Darius Vaičekauskas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius vadovas, į mūsų gimnaziją atvežė parodą, o šiandien virtualiai ją pristatė abiturientams.

Su Tarptautine mokytojų diena!

Interviu su direktore Alma Lengveniene

          Viltė. - Kiekvienais metais mokytojai švenčia savo profesinę šventę. Direktore, ko palinkėtumėte pedagogams Tarptautinės mokytojų dienos proga?
          Direktorė Alma Lengvenienė. - Aš pedagogams palinkėčiau entuziazmo, stiprybės ir niekada nepavargti bei savo kūrybines idėjas perduoti mokiniams.

          Viltė. - Kodėl pasirinkote mokytojo profesiją?
          Direktorė. - Anksčiau aš dirbau kitokį darbą,o mokytoja pradėjau dirbti, kai man buvo 31 metai. Pasirinkau tokią profesiją, nes ji man buvo ir vis dar yra įdomiausia, nes galiu save išreikšti ir realizuoti idėjas. Ir man nėra įdomesnio dalyko kaip mokytojo profesija.

          Irmina. - Kokį linksmą ar įsimintiną įvykį atsimenate iš savo mokyklos laikų?
          Direktorė. - Būdama penktoje klasėje, su visa klase labai nenorėjome prancūzų pamokos. Tad visi sumanėme apsimesti, kad sergame: apsivyniojome marliniais tvarsčiais galvą ir rankas, nuspalvinome raudonais dažais. Įėjus mokytojai į klasę, mes pradėjome dejuoti ir apsimetėme, kad mums labai skauda. Galų gale į pamoką atėjo direktorius, o mes turėjome baigti savo pasirodymą.

          Irmina. - Kaip manote, kokia bus ateities mokykla?
          Direktorė. - Tikiu, kad mokykla bus tikra, o ne virtuali. Ateityje turėsime dar daugiau technologijų. Manau, jog ateityje svarbiausiu dalyku išliks mokytojo ir mokinio ryšys.

          Irmina. - Ačiū, Direktore, už pokalbį.

Interviu parengė 8b kl. mokinės Irmina Marčinauskytė ir Viltė Stonytė.

Rietavo savivaldybės mokinių ir vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, sveikatos pokyčiai (2016-2019 m.)

INFORMACIJA APIE AKCIJĄ „PRANEŠK, KOL NEVĖLU“

          Rietavo savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisija drauge su švietimo įstaigų vaiko gerovės komisijomis bei Rietavo policijos komisariatu inicijuoja socialinę pilietinę akciją „Pranešk, kol nevėlu“ ir kviečia anonimiškai pranešti apie žinomą psichoaktyviųjų medžiagų (alkoholio, tabako, narkotinių medžiagų) vartojimo ar platinimo atvejį, įmetant lapelį su užrašyta informacija apie savo pastebėjimus ar įtarimus į specialią tam skirtą pašto dėžutę, kuri pastatyta prie Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pagrindinio įėjimo (ant pašo dėžutės pritvirtintas akcijos plakatas „Pranešk, kol nevėlu“). Kuo pateikta informacija bus tikslesnė, išsamesnė, tuo paprasčiau bus išaiškinti atvejį, užkirsti kelią nusikaltimui, padėti tiems, kuriems reikalinga pagalba.
          Dėžutės turinys bus periodiškai patikrinamas (kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį visus dėžutėje rastus lapelius išims Rietavo savivaldybės administracijos vyr. specialistas (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius)). Rasti laiškeliai bus perduoti Rietavo policijos komisariatui.
          Kviečiame būti atsakingus ir, turint informacijos, kuri gali būti naudinga, pranešti.

Rugsėjo pirmoji

Įteikti pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai

Paskutinis skambutis

Meninio skaitymo konkursas

          Sveikiname Deividą Radžvilą, Meninio skaitymo regioniniame konkurse Kretingoje užėmusį I vietą ir patekusį į respublikinį turą, ir jį ruošusią mokytoją Julitą Rimeikienę. Sveikiname ir puikiai pasirodžiusią bei III vietą užėmusią Dovilę Arlauskaitę ir jos mokytoją Ingridą Gedmintaitę.

Zoninės estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos

          Vasario 28d. Šilalėje vyko pradinukų Zoninės estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Rungėsi penkios komandos. Mūsų gimnazijos komanda užėmė III vietą. Sveikiname nugalėtojus ir jų mokytoją Diletą Bacevičienę. Valio!

Su Vasario 16-osios švente!

          Paminėjome Vasario 16-ąją - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Bendruomenę su švente sveikino direktorė A. Lengvenienė, pavaduotoja ugdymui N. Dovidauskienė ir gimnazijos prezidentas D. Radžvilas. Ta proga direktorė įteikė padėkas už aktyvią visuomeninę veiklą IIb gimn. kl. mokinei J. Abromavičiūtei ir IIIa gimn. kl. moksleivėms P. Katauskaitei ir V. Valatkaitei. Gražią dainą atliko solistas V. Pocius ir merginų ansamblis, vadovaujami mokytojos R. Varnagirienės. Prasmingos Vasario 16-osios!

Meninio skaitymo konkurso nugalėtojai

          Sveikiname 8b klasės mokinę Dovilę Arlauskaitę ir IV gimn. kl. mokinį Deividą Radžvilą, užėmusius I-ąsias vietas Rietavo savivaldybės Meninio skaitymo konkurse. Mokinius konkursui paruošė lietuvių kalbos mokytojos metodininkės I. Gedmintaitė ir J. Rimeikienė. Gimnazistai kovo 7 d. dalyvaus Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioniniame ture, kuris vyks Kretingoje. Regioniniame ture varžysis geriausi skaitovai iš Plungės, Šilutės, Šilalės, Rietavo, Pagėgių, Kretingos, Skuodo, Mažeikių, Telšių, Klaipėdos rajonų ir Šiaulių, Neringos, Palangos miestų.

Konkursas „Dainų dainelė“

          Sausio 10d. Rietavo kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių konkursas ,,Dainų dainelė" savivaldybės atrankos turas. Šauniai pasirodė mūsų gimnazijos dainininkai. Iš visos širdies dainas atliko PUG mišrus vokalinis ansamblis, solistės - Ugnė Vaičikauskaitė (2c kl.), Augustė Paulauskaitė (1b kl.), Gustė Turskytė (3a kl.), kuriuos konkursui ruošė mokytoja Audronė Balčiūnienė. Šiame konkurse puikiai pasirodė merginų kvartetas, merginų vokalinis ansamblis (8 kl. - I gimn. kl.), solistas Viktoras Pocius (IIa gimn. kl.), kuriuos rengė mokytoja Raimonda Varnagirienė.
          Sausio 15 d. zoniniame konkurso etape dalyvavo Gustė Turskytė ir merginų vokalinis ansamblis. Laukiame rezultatų ir linkime sėkmės.

Gyvūnų ir paukščių paroda „PET SHOW LIETUVA 2020“

          Sausio 18 d. VDU Žemės ūkio akademijoje vyko gyvūnų ir paukščių paroda „PET SHOW LIETUVA 2020“. 1c, 2c ir 3b klasės mokiniai, paraginti ir paruošti mokytojų D. Bacevičienės, L. Tamulionienės ir D. Norkuvienės, dalyvavo didžiausiame piešinių konkurse „Mes mylime gyvūnus“. Mokiniams buvo organizuotos įdomios edukacijos, turėjo galimybę liesti įvairius gyvūnus, stebėjo cirko pasirodymą. Vėliau išvyką tęsė ir aplankė Kauno senamiestį.

Rietavo savivaldybės mokinių tinklinio varžybos

          Sausio 7 d. vyko Rietavo savivaldybės mokinių tinklinio varžybos. Sveikiname vaikinų komandą, treniruojamą mokytojo D. Aukštkalnio, užėmusią I vietą.Sveikiname ir merginų komandą bei jų mokytoją G. Žlibinienę, po atkaklios kovos užėmusią II vietą.

Atmintis gyva

Karjeros/profesijų diena gimnazijoje

          Sausio 7 dieną gimnazijoje vyko ugdymas kitaip – Karjeros/profesijų diena. Iš pat ryto į gimnaziją rinkosi svečiai iš Rietavo įmonių, aukštųjų mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų atstovai. Svečiai pravedė 1 ir 2 pamokas I – IV gimnazijos klasių mokiniams.
          5-8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie profesijas?“, žiūrėjo filmus apie karjeros pasirinkimą ir profesijas bei atliko užduotis. Klausėsi paskaitos apie pirmąją pagalbą, kurią vedė instruktorė L. Krasauskienė. Vėliau šie mokiniai išvyko į įmones: apsilankė Turizmo ir verslo informacijos centre, kur sužinojo, kokios paklausiausios profesijos verslo srityje bus reikalingos ateityje. Lankėsi ir gaisrinėje, susipažino su ugniagesio darbu. Domėjosi, kokių profesijų žmonės dirba fabrikuose „Rietuva“, „Šiloporas“. Apie ekologiją kalbėjo su darbuotojais, dirbančiais atliekų surinkimo aikštelėje. Lankėsi Oginskių kultūros muziejuje, kur apie muziejininko profesiją kalbėjo specialistė A. Gečienė.
          Po dviejų pamokų I-IV gimn. klasių mokiniams sporto salėje vyko Karjeros dienos mugė. Svečiai pristatė profesijų programas. Mokiniai bendravo su dėstytojais ir studentais, kalbėjosi apie dominančias studijas. Šiemet dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Šiaulių universiteto, Klaipėdos universiteto, Lietuvos valstybinės kolegijos, BAA Training aviacijos akademijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Klaipėdos laivininkų kolegijos atstovai. Po mugės ugdymo įstaigų dėstytojai, studentai kabinetuose skaitė mokiniams paskaitas. Lektoriai pateikė informaciją apie studijas, vedė praktinius užsiėmimus. Mokiniai noriai bendravo, domėjosi profesijomis ir studijų programomis.
          Po renginio visi mokiniai grįžo į klases, susitiko su klasių vadovais, pasidalijo savo įspūdžiais ir parašė refleksiją. Karjeros/profesijų dieną organizavo mokytojai G. Šaulienė, J. Šiaudvytienė, A. Rupšienė ir V. Ruškys.

Mokytoja Jūratė Budginienė

Seminaras „Efektyvios klasės valandėlės“

          Rietavo savivaldybės pedagogai dalyvavo projekto „Lyderių laikas“ seminare „Efektyvios klasės valandėlės“, kuriame apie inovatyvius ugdymo metodus kalbėjo ir praktinius užsiėmimus vedė lektorė Vida Lipskytė.