Kalėdinė popietė

          Gruodžio 14 d. vyko kalėdinė popietė ,,Laiko ratui apsisukus“. Specialioji pedagogė Vilma Stonkienė ir logopedė Vida Andriuškienė su savo mokiniais puošė eglutę, sekė pasakas. Šventės siurprizas vaikams – Kalėdų Senelio apsilankymas. Vaikai su Seneliu šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Šventės pabaigoje Kalėdų Senelis apdovanojo vaikučius mandarinais, obuoliais ir saldainiais. Kalėdinė popietė mokiniams suteikė daug džiaugsmo.

Logopedė Vida Andriuškienė, specialioji pedagogė Vilma Stonkienė

Jaunųjų matematikų varžytuvės Kvėdarnoje

          Gruodžio 14 d. mūsų I-IV kl. gimnazistai dalyvavo Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos organizuojamose „Jaunųjų matematikų varžytuvėse”. Užduotis olimpiadai paruošė ŠU dėstytojai, kurie taip pat skaitė paskaitas mokytojams ir mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo devynios komandos iš Rietavo, Kvėdarnos, Tauragės, Plungės, Salantų, Kaltinėnų, Šilalės, Veiviržėnų, Skaudvilės ugdymo įstaigų.
          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos matematikų bendra užimta IV vieta. I gimn.kl ir IV gimn. kl. komandos iškovojo III vietas.
          Gerda Jurkutė (IVa gimn. kl.) ir Simonas Vaičikauskas (Ia gimn. kl.) apdovanoti asmeniniais diplomais ir prizais už iškovotas atitinkamai pagal amžiaus grupes III vietas.

Matematikos mokytoja Regina Aužbikavičienė

Paroda, skirta Lietuvos 100 - mečiui

          Gruodžio 11d. gimnazijoje buvo atidaryta paroda „Lietuvių konferencijai Vilniuje – 100“. Parodą pristatė Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus muziejininkė Audronė Gečienė. Ji papasakojo apie istorinius įvykius atkuriant Lietuvos valstybingumą prieš 100 metų. Paroda yra skirta Lietuvos 100 - mečiui. Galima pamatyti 16 stendų, kuriuose eksponuojami istoriniai dokumentai, nuotraukos iš Pirmojo pasaulinio karo. Yra žemėlapis, kuriame vaizduojamos senosios Lietuvos sienos, tai pat yra Nepriklausomybės akto kopija. Apžiūrėję parodą, mokiniai pagilins savo istorijos žinias.

Sima Budginaitė, 6b kl. mokinė

Akcija „Atsakingai vairuok“

          Gruodžio 6 dieną Saugaus eismo būrelio nariai suorganizavo akciją ,,Atsakingai vairuok“. Mokiniai diskutavo apie geltonos linijos reikšmę, apie saugų eismą kelyje, prisiminė taisykles. Nutarė, jog reikėtų surengti akciją, kad transporto priemonių vairuotojai nesustotų prie gimnazijos gatvėje, kur pažymėta geltona linija, ir nepaleistų mokinių šioje vietoje. Tai pavojingas ruožas. Mokiniai, išlipę ir automobilio, būtinai turėtų susirasti pėsčiųjų perėją ir eiti per ją. Rytais visi skuba ir taisyklių nepaiso. Šiame ruože avarija gali įvykti bet kada. Mūsų tikslas - saugoti gyvybes keliuose. Labai gražu ir džiugu, kad prie akcijos prisidėjo ir gimnazijos direktorė A. Lengvenienė, pavaduotojos ugdymui N. Dovidauskienė, N. Pocienė ir mokytojas A. Stonkus.

Saugaus eismo būrelio vadovė Genovaitė Šaulienė

Ugdymas kitaip. „Jau kvepia Kalėdom“

          Gruodžio 4 dieną pradinių klasių mokiniams vyko Ugdymas kitaip „Jau kvepia Kalėdom“. Mokiniai karpė snaiges, nykštukų kepures ir savo darbeliais pasipuošė gimnazijos koridorius. Keletas tėvelių atėjo į pagalbą savo vaikams ir noriai įsijungė į šią kalėdinę veiklą.
          Atlikę darbelius, mokiniai susėdo prie karštos arbatos puodelių, valgė meduolius, sausainius, riestainius. Visi prisiminė adventinius papročius, šnekučiavosi apie artėjančius kalėdinius renginius ir žaidė įvairius žaidimus.

Genovaitė Šaulienė, Irena Kaulienė – 3b, 3c klasių mokytojos

Kelionė į Klaipėdos konditerijos fabriką „Roshen“

          Gruodžio 6 dieną 3c klasės mokiniai su mokytoja Irena Kauliene vyko į saldainių fabriką „Roshen“. Visus maloniai pasitiko fabriko darbuotoja, kuri pirmiausia supažindino su saugaus elgesio taisyklėmis fabrike. Pirmiausia vaikai apsivilko chalatus, apsimovė kepuraites bei apsiavė antbačius ir švariai nusiplovė rankas. Pažiūrėję filmą apie fabriko gaminamą produkciją, pradėjo kelionę po cechą. Visiems buvo įdomu pamatyti, kaip saldi masė keliauja transporteriais ir virsta gražiai įpakuotais saldainiais.
          Grįžę iš cecho, vaikai patys tapo konditeriais. Iš paruoštos saldžios masės pasigamino po ledinuką, jį dailiai supakavo ir užrašė, kam saldumyną skiria. Apsilankymo proga gavo dovanų - „Roshen“ fabrike gaminamų saldainių maišelį.
          Šią „saldžią“ kelionę vaikai prisimins ilgai.

Mokytoja Irena Kaulienė

„Sportuojanti mergaitė – būsima Olimpietė“

          Gruodžio 1d. Rietavo gimnazistės dalyvavo Kaune vykusiose respublikinėse varžybose „Sportuojanti mergaitė – būsima Olimpietė“, kurias organizavo Lietuvos moterų sporto asociacija. Tarp dalyvavusių trylikos komandų rietaviškės buvo ir greičiausios, ir vikriausios, ir šokliausios. Iškovojusios pirmąją vietą, parsivežė aukso medalius ir atminimo taurę. Gimnazijos garbę gynė V. Valatkaitė, A. Jasaitė, R. Petreikytė, L. Meilytė, M. Mišeikytė, E. Mikutytė, G. Rumbutytė, R. Taurozaitė, J. Jakaitė, M. Štulpinaitė, K. Bružaitė, J. Abromavičiūtė. Didžiuojamės ir sveikiname jaunąsias sportininkes, linkime ateityje sėkmingų startų!

Giedrė Žlibinienė, kūno kultūros mokytoja

Kitokia literatūros pamoka

          Gruodžio 3 d. vyko kitokia literatūros pamoka. Aktorius Raimundas Lukšas skaitė A. de Sent Egziuperi apysakos – pasakos „Mažojo princo“ ištraukas 5-8 kl. mokiniams. Visi kartu aiškinosi vertimo iš prancūzų kalbos subtilybes, analizavo veikėjų pasakytų žodžių prasmę bei išmintį. I -II gimn. kl. moksleiviai klausėsi Just. Marcinkevičiaus dramos „Mindaugas“, o III – IV gimn. kl. mokiniai - J. Radvano epo „Radviliada“ interpretacijos ir aptarė istorinį kontekstą. Buvo puiki literatūros, istorijos ir teatro meno integracija. Netradicinė pamoka mokiniams paliko nemažai įspūdžių.

Mokytoja Jūratė Budginienė

Žemaitiško žodžio šventė Skuode

          Lapkričio 30 d. Skuodo Bartuvos progimnazijoje vyko regioninis žemaitiškų skaitymų konkursas, skirtas Simono Daukanto 225 – osioms gimimo metinėms. Žemaitiško žodžio šventėje dalyvavo skaitovai iš Palangos, Skuodo, Plungės, Kretingos, Klaipėdos rajonų ir Rietavo savivaldybės.
          Mūsų gimnazistai – Indrė Latvėnaitė, Deividas Radžvilas, Modestas Klova – puikiai pasirodė. 9-12 klasių mokinių grupėje Deividas Radžvilas pelnė 3 laipsnio diplomą. Sveikiname Deividą ir jį ruošusią mokytoją Julitą Rimeikienę su sėkmingu pasirodymu bei linkime sėkmės ateityje.

Mokytoja Jūratė Budginienė

Medelių puošimo šventė

          Tradiciškai lapkričio mėnesį pradinių klasių mokiniai švenčia „Medelių puošimo šventę“. Šiais metais medeliai – stilizuotos trikampio formos eglutės . Senosios mokyklos pirmo ir antro aukšto koridorius papuošė tokių eglučių giraitės. Smagus artėjančių gražiausių metų švenčių laukimas.

D. Norkuvienė, A. Montvydienė , E. Gedminienė – pradinio ugdymo mokytojos

Tolerancijos savaitė Daugėduose

          Prisidėjome prie labai gražios idėjos įprasminti Tolerancijos savaitę. Buvo smagu visą savaitę rengtis vis kitaip: vieną dieną rengėmės įdomiai, kitą atėjome apsimovę skirtingas kojines, buvo galvos apdangalo ir vienos spalvos drabužių dienos. Savaitę pabaigėme tolerancijos raktų įteikimu draugams. Renginys labai patiko tiek vaikams, tiek mokytojoms.

Asta Petreikytė, Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytoja

Kur saugomi praeitį menantys daiktai?

          Lietuvių kalbos pamoka „Kur saugomi praeitį menantys daiktai?“ vyko gimnazijos muziejuje. Plačiau apie senovinius daiktus, jų reikšmę papasakojo gimnazijos istorijos vyresnioji mokytoja Diana Liutkuvienė. Ačiū jai.

2 a klasės mokytoja Birutė Butkuvienė

Sveikos gyvensenos savaitė

          Lapkričio 5–8 dienomis Rietavo L. Ivinskio gimnazijoje vyko „Sveikos gyvensenos savaitė“. Šią savaitę klasės valandėlių metu buvo geriama arbata, o sveikatos kabinete mokiniai galėjo jos paragauti kasdien. Taip pat buvo vykdoma akcija „Pasverk kuprinę“. Svėrėme ir įvertinome, ar mokiniai pagal savo svorį nešioja per sunkias kuprines ar ne. Antradienį vyko pyragų dienos minėjimas ir kiekvienas vaišinomės mokytojų ir mokinių pagamintais sveikuoliškais pyragais. Gimnazijos valgykla taip pat maloniai nustebino pagaminusi savo sveikuolišką morkų pyragą. Trečiadienį skyrėme vaisiams ir daržovėms, ragavome ir vaišinome savo klasės draugus. Ketvirtadienį smagiai uždarėme sveikos gyvensenos savaitę – per poilsio minutes klausėmės muzikos, o per ilgąją petrauką visi draugiškai išėjome į mokyklos stadioną daryti mankštą, kurią pravedė mokyklos prezidentas Deividas Radžvilas kartu su klasės draugų komanda.
          Dėkojame visiems gimnazijos mokytojams, kitiems specialistams ir darbuotojams, kurie prisidėjo prie šios savaitės veiklų įgyvendinimo, tėveliams už pastangas ir įdėtą darbą skatinant savo vaikus gyventi sveikiau.

Indrė Viršilaitė, sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Jonikienė, socialinė pedagogė

Tolerancijos diena

          Tarptautinę Tolerancijos dieną kasmet minime lapkričio 16 - ąją. Šiais metais Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė pasitiko Tolerancijos dieną skirtingomis veiklomis: „Šalikų diena“, „Skirtingų kojinių diena“, „Galvos apdangalų diena“, „Mėgstamiausios spalvos aprangos diena“. Taip parodėme, kad visi esame skirtingi, tačiau galime gerbti vieni kitus. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pasiūlė pilietinę iniciatyvą Tolerancijos dienai paminėti – TOLERANCIJOS RAKTĄ. Šią dieną kiekvienas bendruomenės narys galėjo dovanoti savo pagamintą raktą bendruomenei, draugui, mokytojui. Džiaugiamės, kad bendruomenė prisijungė prie šios iniciatyvos.

Socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė

Pasakorių šventė Gargžduose

          Lapkričio 15 d. Gargždų „Vaivorykštės gimnazijoje vyko Žemaitijos regiono Pasakorių šventė – konkursas. Organizatorių sumanymas gražus: puoselėti žemaičių tarmę ir išrinkti geriausią pasakorių.
           Mūsų gimnazijai šiame konkurse atstovavo net keli pasakoriai: Eva Kupetytė (III gimn. kl.), Deividas Radžvilas (III gimn. kl.), Dovilė Arlauskaitė (7b kl.), Aistė Jasaitė (8b kl.), Aurėja Gailiūtė (IIb gimn. kl.), Modestas Klova (IIb gimn. kl.). Mokinius paruošė ir jiems perteikė žemaitiškų pasakojimų subtilybes lietuvių kalbos mokytojos Ingrida Gedmintaitė, Kristina Maslauskienė ir Julita Rimeikienė.
          Konkurso šauniausiu pasakoriumi tapo ir didįjį prizą laimėjo Modestas Klova. Nuoširdžiai sveikiname Modestą ir jo mokytoją Ingridą Gedmintaitę. Linkime sėkmės kituose konkursuose.

Mokytoja Jūratė Budginienė

„Žemaitiški skaitymai“

          Lapkričio 9 dieną Rietavo kultūros centre vyko svarbi šventė visiems, mylintiems žemaičių tarmę – „Žemaitiškų skaitymų konkursas“. Šventę organizavo Rietavo sav. I. Oginskio viešoji biblioteka. Skaitovai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: priešmokyklinio ir pradinio ugdymo, 5-8 klasių bei 9-12 klasių ir suaugusiųjų. Juos vertino dėmesinga ir kompetentinga komisija. Mūsų gimnazijai atstovavo nemažas mokinių būrelis. Visiems skaitovams bibliotekos direktorė įteikė padėkas už dalyvavimą konkurse.
          Aukštesniųjų klasių ir suaugusiųjų grupėje pirmąją vietą komisija skyrė mūsų gimnazijos III gimn. kl. mokiniui Deividui Radžvilui (paruošė mokytoja Julita Rimeikienė); antrąją – II b kl. mokiniui Modestui Klovai ( parengė mokytoja Ingrida Gedmintaitė) ir IV b gimn. kl. moksleivei Indrei Latvėnaitei (paruošė mokytoja Julita Rimeikienė). Sveikiname ir linkime sėkmingai atstovauti Rietavui ir mūsų gimnazijai lapkričio 30 dieną Skuode vyksiančiame antrajame Žemaitijos regiono konkurso etape.

Mokytoja Jūratė Budginienė

XVII komandinė matematikos olimpiada

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko XVII komandinė matematikos olimpiada mokytojo Kazio Šikšniaus taurei laimėti. Renginyje dalyvavo svečiai iš Vilniaus universiteto: doc. A. Apynis, doc. E. Mazėtis, prof. E. Stankus, dr. R. Kašuba, dr. J. Šiurys, matematikė U. Šiurienė. Svečiai parengė įdomius pranešimus mokytojams ir mokiniams.
          Iš dvylikos olimpiadoje dalyvavusių gimnazijų (dvylika 9-10 ir vienuolika 11-12 klasių komandų) mokytojo Kazio Šikšniaus taurę, kaip ir pernai, laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazistai. Jaunesniųjų grupėje garbingą pirmąją vietą taip pat laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ mokiniai. Užduotis parengė ir taisant darbus vadovavo buvęs K. Šikšniaus mokinys, rietaviškis, dr. Jonas Šiurys ir jo žmona Ugnė Šiurienė.
          Šventė praėjo, bet kupini naujų idėjų pradedame planuoti jau kitais metais lapkričio 8 d. vyksiančią XVIII matematikos olimpiadą.

Matematikos mokytoja Ilona Vilimienė

Gimnazijos prezidento inauguracija

          Lapkričio 9 dieną vyko mokinių savivaldos ir demokratijos šventė – naujojo gimnazijos prezidento Deivido Radžvilo inauguracija. Iš buvusio prezidento Viliaus Raišuočio Deividas perėmė įgaliojimus. Deivido Radžvilo priesaiką išklausė direktorė Alma Lengvenienė ir jam įteikė prezidento regalijas. Renginio vedėjai pristatė naują mokinių tarybą ir prezidento valdybą. Buvusiesiems tarybos nariams, Viliui Raišuočiui direktorė A. Lengvenienė ir pavaduotoja ugdymui N. Dovidauskienė įteikė padėkas už aktyvią visuomeninę veiklą., palinkėjo sėkmės.
          Naująjį prezidentą Deividą sveikino bendraklasiai, dainą jam skyrė mokinių choras.
          Dar kartą sveikiname prezidentą Deividą ir linkime naujų idėjų įgyvendinimo bendruomenėje.

Mokytoja Jūratė Budginienė

Ugdymo kitaip diena „Matematikos vingrybės“

          Lapkričio 9 dieną pradinių klasių mokiniams vyko Ugdymas kitaip. Mokytojos Irena Kaulienė ir Genovaitė Šaulienė paruošė mokiniams užduotis pagal jų amžių. Vaikai piešė simetriškus ornamentus, spalvino, kirpo ir iš geometrinių figūrų sulipdė dėliones. Atlikdami užduotis, pakartojo ir įtvirtino sudėties, atimtiems veiksmus, daugybos lentelę, geometrinių figūrų pavadinimus.
          Nuoširdžiai triūsę ir sukūrę gražių darbelių, mokiniai jais papuošė savo klasių erdves.

Irena Kaulienė ir Genovaitė Šaulienė, pradinio ugdymo mokytojos

Pergalės kvadrato varžybose

          Lapkričio 7 dieną gimnazijoje vyko Rietavo savivaldybės mokyklų pradinių klasių kvadrato varžybos. Mūsų 3 ir 4 klasių mokinių rinktinė komanda kovojo su Tverų gimnazijos ir Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniais, puikiai pasirodė ir iškovojo I vietą bei galimybę dalyvauti Lietuvos mokyklų žaidynių kvadrato zoninėse varžybose.
          Jaunieji kvadrato žaidėjai, paruošti mokytojos Diletos Bacevičienės, lapkričio 9 d. dalyvavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje vykusiose zoninėse varžybose ir iškovojo III vietą. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas ir pasisemti patirties.

Pradinių klasių mokytoja Dileta Bacevičienė

Projektas „Pažink valstybę“

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 5a klasė su auklėtoja A.Balčiūniene rugsėjo mėn. įsitraukė į respublikinį projektą „Pažink valstybę“. Projekto tikslas: paskatinti mokyklų bendruomenę imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas. Projekto uždaviniai: stiprinti mokinių politinį raštingumą per įvairių valstybės gyvenimo sričių pažinimą, skatinti mokinių pilietinį aktyvumą per dalyvavimą viešųjų valstybės gyvenimo reikalų svarstyme, ugdyti mokinių kritinio mąstymo ir aktualių visuomenei problemų sprendimo gebėjimus. Mūsų nagrinėjama sritis yra savivalda. Projektas vykdomas trimis etapais. Pirmas etapas – problemos nustatymas ir sprendimų paieška mokykloje. Mūsų klasė išsikėlė problemą: „Aš, penktokas, nežinau, kas yra vietos savivalda“. Paruošė anketą ir apklausė 5-7 klasių moksleivius. Padarė išvadą, kad ir kiti moksleiviai taip pat labai mažai žino apie vietos savivaldą. Antras etapas – problemos sprendimų paieškos bendradarbiaujant su vietos vadžios institucijomis. Projekto kuratorė pavaduotoja N. Dovidauskienė suderino vizitus į Rietavo savivaldos institucijas. Spalio 19 d.su penktokais susitiko Rietavo seniūnas P. Lengvenis. Seniūnas ne tik atsakė į klausimus, bet ir pavaišino obuoliais, saldžiais grybukais bei kiekvienam įteikė po Rietavo savivaldybės žemėlapį, kad lengviau būtų susigaudyti seniūnijų teritorijose. Spalio 26 d. penktokus maloniai priėmė Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis. Vyko diskusijos prie apskrito stalo, ekskursija po savivaldybės pastato kabinetus. Meras kartu su mokiniais net padainavo „Rietavo“ dainos posmą ir padovanojo moksleiviams knygą „Rietavo krašto žmonės“. Moksleiviai merui ir seniūnui uždavė tokius klausimus: kas yra meras, seniūnas, seniūnaitis? Kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, kad taptų meru, seniūnu, seniūnaičiu? Kas yra miesto taryba, ką ji veikia, kiek žmonių ją sudaro? Ar aš, moksleivis, matydamas netinkamą elgesį Rietave galiu tiesiogiai kreiptis į seniūniją, į merą? - ir kt. Trečias etapas – pažintiniai mokinių ir mokytojų vizitai į valstybės institucijas Vilniuje ir veiklos pristatymas. 5a kl. vyks į ekskursiją Vilniųje, lankys valdžios institucijas, pristatys savo veiklą.
          Lapkričio pradžioje numatoma tiesioginė, per „Mokytojo TV“ transliuojama konferencija. Jos metu savo patirtimi, įgyta atliekant pilietines pareigas, dalysis žymūs visuomenės veikėjai, o projekte dalyvaujantys mokiniai tiesiogiai galės užduoti klausimus. 2018 m. lapkričio 23–24 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyksiančioje parodoje Mokykla 2018 numatomas projekto „Pažink valstybę“ jau atliktų veiklų apibendrinimo renginys.

Projekto kuratorė Nijolė Dovidauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, 5a klasės vadovė Audronė Balčiūnienė.

Konferencija „Aktyvi pamoka. Ar aš pasiruošęs?“

          Spalio 30 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko konferencija „Aktyvi pamoka. Ar aš pasiruošęs?“, kurioje dalyvavo Tverų gimnazijos, Žadvainių pagrindinės mokyklos ir mūsų gimnazijos pedagogai. Tai projekto „Lyderių laikas“ renginys.
          Konferencijoje sveikinimo žodį tarė ir apie projekto vykdymą kalbėjo Rietavo švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Janina Barynienė. Gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė kalbėjo apie projekto „Lyderių laikas“ įgyvendinimo etapus. Renginio moderatorė pavaduotoja ugdymui Nijolė Dovidauskienė organizavo veiklas mokytojams. Pedagogai dirbo grupėse ir pristatė įžvalgas apie aktyvią pamoką. Projekto mokymų dėstytoja Audronė Šarskuvienė skaitė mokytojams paskaitas apie aktyvios pamokos metodus ir laukiančius naujus iššūkius švietimo sistemoje.
          Konferencijoje mokytojai ne tik gavo naudingos informacijos, bet ir dalijosi pedagogine patirtimi. Ateityje laukia nauji projekto darbai ir renginiai

Mokytoja Jūratė Budginienė

Kelionės Slovakija – Austrija įspūdžiai

          Ši kelionė man buvo netikėta. Viskas prasidėjo ketvirtoje klasėje, kai dalyvavau vaikų kūrybinės iniciatyvos organizuotame projekte „Tavo žvilgsnis”. Aš verčiau tekstą iš anglų kalbos į lietuvių kalbą. Mane anglų kalbos mokė mano pirmoji mokytoja Aušra Montvydienė. Žinoma, gavau padėką už vertimą, ir kas buvo netikėta, nemokamą kelionę į Slovakiją bei Austriją spalio 12 – 15 dienomis. Tai mano pirmoji kelionė.
          Slovakijos Tatrų kalnuose nelengva buvo įveikti 2 km aukščio bei apie 10 km ilgio trasą. Kopimas truko apie 5-6 val. Kraštovaizdis nuostabus, o ir oras pasitaikė labai geras. Po pasivaikščiojimo kalnų takeliais labai džiaugiausi pasiekęs autobusą, kur galėjau atgauti jėgas. Į Austriją atvykome spalio 14 d., aplankėme Albertinos muziejų. Tai vienas iš labiausiai lankomų turistinių objektų Austrijos sostinėje.
          Kartu keliavo labai draugiški moksleiviai ir vadovai iš visos Lietuvos. Patyriau daug įspūdžių ir susiradau naujų draugų.

Justas Bertauskas, 5a kl. mokinys

Informatika pradiniame ugdyme

          2018 metų ruduo Rietavo Lauryno Ivinskio pradinukams prasidėjo nauju iššūkiu. Laimėję projektą, patekome tarp 100 Lietuvos mokyklų, kuriose pradedama diegti programa „Informatika pradiniame ugdyme“.
          Rugsėjo pabaigoje mus aplankė tarptautinio BBVET projekto (www.bbvet.eu) Edtech grupės studentės: švedė Linnea Rothin ir rietaviškė Vida Zubielė. Vaikams buvo surengtos programavimo pamokos, kuriose jie gamino švedišką skanėstą pagal pateiktą tikslų receptą. Klausėsi pasakos „Raudonkepuraitė“ ir patys buvo jos herojai, vaikščiojo pagal pateiktas instrukcijas. Viešnios suorganizavo programavimo pagrindų mokymus pradinių klasių mokytojoms.
          Spalio 6 – 21 dienomis gimnazijos pradinukai dalyvavo ES programavimo savaitėje ( https://codeweek.eu/events). Kiekvienoje klasėje buvo organizuoti įvairūs renginiai, pažintiniai užsiėmimai gamtoje, programavimo pamokos, siekiant populiarinti programavimo gebėjimus.

Aušra Montvydienė ir Ingrida Katauskienė,pradinio ugdymo mokytojos

Susitikimas su vaiko teisių apsaugos darbuotojais

          Spalio 22 dieną gimnazijoje vyko susitikimas su Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojais A.Pavlovskij, Ž.Miliene ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore D.Batavičiene. Klasių vadovai buvo supažindinami su naujuoju vaiko teisių apsaugos įstatymu. Vyko diskusija, kada klasių vadovai gali kreiptis į įstaigas dėl vaiko teisių pažeidimo. Susitikimas klasių vadovams buvo naudingas ir informatyvus.

Socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė

Sportiškiausios gimnazijos merginos rinkimai

          2018 m. spalio 19 d. gimnazijoje vyko sportiškiausios moksleivės rinkimai, sulaukę vienuolika pačių aktyviausių 8 kl., I – IV gimn. kl. merginų. Mokinės turėjo atlikti 7 fizinio pajėgumo testus, įvertinačius jų fizines savybes: ištvermę, jėgą, koordinaciją, lankstumą, greitumą bei vikrumą.
          I vietos laimėtoja, surinkusi 80 taškų iš 88 galimų, tapo IIa gimn. klasės moksleivė Vygailė Valatkaitė, II vietą (70 taškų) iškovojo 8a klasės mokinė Reda Petreikytė, III vieta (66 taškai) atiteko Ib gimn. klasės moksleivei Joanai Abromavičiūtei.
          Sunkiausiai visoms dalyvėms sekėsi įveikti ištvermės testą – 20 m bėgimą šaudykle. Apibendrinant kitų testų rezultatus, galima teigti, kad mūsų gimnazijos moksleivės yra ir greitos, ir lanksčios, ir vikrios, ir koordinuotos. Didžiuojamės, kad dauguma jų neatsilieka nuo Lietuvos bendraamžių moksleivių fizinio pajėgumo aukščiausių rodiklių.
          Nugalėtojos ir prizininkės buvo apdovanotos gimnazijos įsteigtais prizais, taurėmis ir medaliais. Visos dalyvės gavo gimnazijos direktorės Almos Lengvenienės padėkas ir saldžius prizus.
          Tai tradicinis gimnazijos renginys, organizuojamas kūno kultūros mokytojų: Giedrės Žlibinienės, Dariaus Aukštkalnio ir Sauliaus Jonušo. Jis vykdomas kiekvienais metais. Pavasarį panašus jėgų išbandymas lauks gimnazijos vaikinų.

Giedrė Žlibinienė,kūno kultūros mokytoja

Tradicinis pradinukų bėgimas

          Spalio 18 dieną vyko pradinukų tradicinis bėgimas „Rietavo parko takeliais“.
          Visos pradinės klasės bendra eisena keliavo iš gimnazijos į parką. Vaikai išsirikiavo prie tvenkinio ir, skambant muzikai, padarė mankštą. Mokiniai galėjo pasirinkti vieną iš dviejų bėgimo trasų, iš kurių viena buvo skirta pirmokams ir antrokams, kita - trečiokams ir ketvirtokams. Bėgimo dalyviai finišavo prie Jonų kalnelio. Ten vaikai vaišinosi arbata, gaivinosi vandeniu.
          Kiekviena klasė gavo padėkas už aktyvų dalyvavimą tradiciniame bėgime.

Liuda Tamulionienė, Dileta Bacevičienė, pradinio ugdymo mokytojos

Informacija dėl vaikų maitinimo

          Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį, kad žiniasklaidoje pastaruoju metu gausu klaidinančios informacijos apie neseniai įsigaliojusią „Vaikų maitinimo organizavimo tvarką“. Publikuotuose straipsniuose bandoma diskredituoti sveikos mitybos principus, vaikų sveikatinimo idėją ir sveikatos apsaugos sistemą.
          Ypač svarbu vaikus supažindinti su sveikos mitybos svarba, būtinybe valgyti daugiau daržovių, rinktis liesesnius maisto produktus, viso grūdo duonos gaminius ir vengti saldžių gėrimų, baltų miltų bei konditerijos gaminių. Šviesti vaikus sveikos gyvensenos klausimais galime tik bendradarbiaudami, kada tiek mokinių tėvai, tiek mokyklos darbuotojai dirba išvien.
          Prašome Jus susipažinti su dokumentu - autentišku konsoliduotu šaltiniu.
          VAIKŲ MAITINIMO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS:
          https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.3B14F18E2B3C/qVPNtWtjlw
          Geros dienos ir sėkmės visiems!

Indrė Viršilaitė, sveikatos priežiūros specialistė

Projektas „Rudenėlio kraitė“

          Atėjęs auksinis ruduo padovanojo gausų derlių vaisių ir daržovių. Tad nusprendėme mokyklos kieme iš įvairių vaisių padaryti didelę mozaiką. Ja vaikai džiaugėsi visą savaitę, o vėliau tais vaisiais draugiškai vaišinosi.
          Visa mokyklos bendruomenė prisidėjo prie labai gražios kaimo bendruomenės idėjos „Rudeninė puokštė“. Mokiniai atnešė įvairių rūšių jurginų žiedų parodai.
          Dar viena šauni rudeninio projekto idėja – „Rudens mišrainė“. Vaikai konservavo stiklainiuose įvairias rudens gėrybes: giles, kaštonus, kankorėžius, riešutus, grūdus ir kitokias gėrybes. Smagu buvo dalyvauti bendroje veikloje.

Romalda Uogienė, Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytoja

Prasidėjo prezidento rinkiminė kampanija

           Šiomis dienomis gimnazijoje vyksta didžiulis šurmulys – prasideda prezidento rinkiminė kampanija. Dabartinio prezidento Viliaus Raišuočio pareigas užimti pretenduoja trys kandidatai: II a gimn. kl. mokinė Vygailė Valatkaitė, III gimn. kl. mokiniai, bendraklasiai Vytautas Milius ir Deividas Radžvilas. Jų programos skelbiamos internetinėje svetainėje. Savo idėjas kandidatai skelbia plakatuose, skrajutėse.
          Gimnazijos prezidento rinkimai įvyks spalio 24 dieną. Kviečiame visus sekti rinkiminę kampaniją, išsirinkti patinkantį kandidatą ir už jį balsuoti.

Reda Mėčiūtė, 8a kl. mokinė

Projekto „Lyderių laikas 3“ renginys gimnazijos bendruomenei

          Spalio 15 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko projekto „Lyderių laikas 3“ renginys bendruomenei. Renginio uždaviniai:
           - Pristatyti projektą „Lyderių laikas 3“, jo naudą ir galimybes Rietavo savivaldybės mokyklų bendruomenei.
           - Supažindinti bendruomenę su LL3 Rietavo savivaldybės kūrybinės komandos veikla bei rezultatais.
           - Aptarti elgesio ribų nustatymo klasėje ir šeimoje svarbą ir technikas, pateikti pasiūlymus LL3 kūrybinės komandos planuojamam projektui.
          Renginyje paskaitą „Kaip nustatyti leistinas vaikų elgesio ribas ir išugdyti atkaklų žmogų“ skaitė socialinių mokslų daktarė, docentė Sigita Burvytė.

Gimnazistai 1 valandai pakeitė Rietavo savivaldybės valdžią

          Spalio 10 d. 16 gimnazistų 1 valandai pakeitė Rietavo savivaldybės valdžią. Mero Antano Černeckio kėdę užėmė Beatričė Vaičikauskaitė, Administarcijos direktoriaus – Simonas Vaičikauskas, o direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius turėjo net du pagalbininkus - Eridą Mažeikaitę ir Viktorą Pocių. Kiti 12 gimnazistų: Raminta Taurozaitė, Armanda Uselytė, Skaistė Sabeskaitė, Audra Vizgirdaitė, Kamilė Dobravolskytė, Emilija Mikutytė, Modestas Klova, Kristina Tolytė, Ugnė Kauliūtė, Liveta Zbarauskytė, Gerda Bolnytė, Jomilė Vainiūtė – išsibarstė po savivaladybės darbuotojų kabinetus.
          Gimnazistai savivaldybės darbuotojus pasveikino su Savivaldos diena, pačių keptu pyragu.
          Meras Antanas Černeckis padėkojo gimnazistams ir kiekvienam įteikė po naują knygą „Rietavo kraštas ir žmonės“.

Ugdymo kitaip diena „Žmogus ir gyvūnai”

          Spalio 9 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo ugdymo kitaip dienos „Žmogus ir gyvūnai” veiklose. Mokiniai stebėjo pateiktis, vaizdo siužetus apie gamtą ir juos aptarė. Vaikai sprendė kryžiažodžius, varžėsi protų mūšyje, žaidė šaradas, atliko užduotis kompiuteriu. Mokiniai dirbo grupėmis ir dalyvavo diskusijose. Pirmokai diskutavo tema „Atjautos kriterijai“, antrokai –„Visi gyvūnai reikalingi“, trečių klasių mokiniai - „Stereotipinis gyvūnų apibūdinimas“, o ketvirtokai - „Gyvūnai ir žmogus“.
          Mokiniai su mokytojomis galėjo dalyvauti ir edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuos parengė ir vedė Lietuvos jūrų muziejaus edukatorės. Viena mokinių grupė dalyvavo J. Vasiljevienės užsiėmime „Delfinas ir aš", kita - V. Baltacienės vedamoje edukacijoje „Kaip atsiranda perlas?", trečia - V. Narveišytės „Kas Baltijoj gyvena?“ Visi pradinukai gavo po dovaną - ūgio matuoklę. Edukatorės pastebėjo, kad mūsų mokiniai yra aktyvūs ir smalsūs. Vėliau vaikai piešė ir spalvino gyvūnus, iškirpę „surikiavo“ į draugišką gyvūnų eiseną. Ugdymo kitaip diena prabėgo greitai ir naudingai.

Ugdymo kitaip dienos koordinatorės mokytojos Elena Gedminienė ir Aušra Montvydienė

Mažoji pedagoginė praktika

          Spalio 5 dieną, penktadienį, mūsų gimnazijoje buvo minima Tarptautinė mokytojo diena. Abiturientai, kaip ir kiekvienais metais, atliko pedagoginę praktiką: pavadavo gimnazijos administraciją ir mokytojus, vedė pamokas mokiniams.
          Mokytojai buvo pakviesti į aktų salę, kur kūrybiškai praleido laiką, atliko mokinių parengtas užduotis. Tuo metu abiturientai turėjo progą išbandyti mokytojo profesiją.
          Po darbo dienos dauguma mokinių teigė, kad jų požiūris į mokytojo profesiją pasikeitė. O nuo šiol ir patys atsakingiau žiūrės į mokslo svarbą.

Mokytoja Jūratė Budginienė

Europos kalbų diena gimnazijoje

          Kiekvienais metais gimnazijoje minime Europos kalbų dieną. Šiemet diena buvo skirta mokinių ugdymui kitaip. Pamokų metu vyko užsiėmimai, susiję su Europos šalių kultūros pažinimu. Mokiniai turėjo atlikti įvairias užduotis. Jų darbai papuošė gimnazijos erdves.

Dienoraščio ištraukos

          I-II gimn. klasių mokiniai per pirmą pamoką turėjo paskaitą apie projektus su kitos šalies žmonėmis. Ji buvo įdomi ir verčianti susimąstyti. Per antrą ir trečią pamoką I klasių gimnazistai rinko medžiagą apie Europos sąjungos šalis, sužinojo daug apie Europą ir jos šalių papročius. Ketvirtos pamokos pradžioje jie dainavo tris skirtingas dainos „Aleliuja“ versijas. Per kitą pamokos dalį žiūrėjo filmą „Mokslo sriuba “, kur buvo pasakojama apie kalbos svarbumą ir kilmę. Paskutinėje pamokoje rašė refleksiją apie dienos įvykius.

Joana Abromavičiūtė ir Jomantė Šiaulytė, Ib klasės mokinės

           6 - tų klasių mokiniai per pirmą pamoką vertė anglų kalbos tekstą apie Rietavą į lietuvių kalbą. Per antrą pamoką ėjo į Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų ir klausėsi Mykolo Kleopo Oginskio biografijos. Po to buvo kūno kultūros pamoka, per kurią žaidė naujus, neįprastus kitų šalių žaidimus. Pasibaigus šiam užsiėmimui mokiniai rašė refleksiją apie tai, ką veikė per pamokas.

Viktorija Urbonaitė ir Viltė Stonytė, 6b klasės mokinės

Projektas „Rudens kraitė“

          Užaugus, sunokus rudens gėrybėms daržuose ir soduose, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje tradiciškai vykdomas projektas „Rudens kraitė“. Rugsėjo 25 – 26 dienomis fojė pradinių klasių mokiniai su mokytojomis kūrė mozaikas iš vaisių, daržovių ir gamtinės medžiagos. Darbai papuošė gimnazijos erdves ir džiugina kiekvieną.
          Rugsėjo 27 d. tradiciškai buvo organizuojama rudeninio derliaus mugė. Atidarymą pradėjo 3a klasės mokiniai su mokytoja Elena Gedminiene nuotaikingai interpretavę Vytės Nemunėlio eilėraštį „Dėdė Rudenėlis“.
          Mugės šeimininkai – trečiokai – krovė ant stalų savo atsineštas rudens gėrybes iš daržų ir sodų, vaišino ir pardavinėjo vaisius, daržoves, uogienes, obuolių pyragus, kitus gardumynus. Gausiai rinkosi pirkėjai ir prekiautojų krepšiai greitai ėmė tuštėti. Niekam nepritrūko skanėstų ir džiugios nuotaikos. Muge liko patenkinti ir prekiautojai, ir pirkėjai.

E. Gedminienė, G. Šaulienė, I. Kaulienė, 3a, 3b, 3c klasių mokytojos

Dalyvavimas sąjūdyje „Stanislovas Riauba - Žemaitijos Andersas“

          Plungės savivaldybės kultūros centras jau aštuonioliktą kartą kvietė jaunimą dalyvauti jaunųjų menininkų sąjūdyje ,,Stanislovas Riauba - Žemaitijos Andersas". Šiame konkurse dalyvavo ir Lauryno Ivinskio gimnazistai Emilija Griciūtė (IVa gimn. kl.) ir Mantvydas Mikalauskis (IVb gimn. kl.), kuriuos paruošė vyresnioji dailės ir technologijų mokytoja Rima Drevinskienė. Mokiniai buvo apdovanoti specialiais rėmėjų prizais. Konkurso nugalėtojams ir dalyviams LR Seimo narys Andriejus Stančikas dovanojo ekskursiją į Vilnių. Spalio 2 d. mūsų mokiniai – Emilija ir Mantvydas - svečiavosi LR Seime, kur buvo atidaryta jų kūrybinių darbų paroda, aplankė Valdovų rūmus bei televizijos bokštą.

Mokytoja Rima Drevinskienė

Mykolinių šventė

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė dalyvavo Mykolinių šventėje. Ačiū visiems, parėmusiems loteriją be pralaimėjimo.

Ekskursija gimnazijos pirmūnams

          Rugsėjo 27 d. geriausiai užbaigusiems 2017 – 2018 mokslo metus gimnazistams buvo organizuota pažintinė ekskursija į Jūrų muziejų, po Klaipėdos senamiestį.
          Persikėlę keltu į Smiltynę, pirmiausiai aplankėme audringą Baltijos jūrą. Pasigrožėję jos didybe, žingsniavome Jūrų muziejaus link, apžiūrėdami pakelėje esančią laivų ekspoziciją, žvejų sodybą.
          Jūros muziejuje dalyvavome edukacijoje „Laisvės, atsakomybės ir nepriklausomybės ženklai Klaipėdos uoste“. Visi buvome suskirstyti į 3 komandas ir gavome atlikti įvairių užduočių, kurias apibendrino mus lydėjęs gidas Valdas. Po to „pabirome“ po muziejų, kad apžiūrėtume ekspoziciją. Lietuvos jūrų muziejus – nuo 1979 metų veikiantis muziejus Kuršių nerijos šiauriausiame taške. Muziejaus rinkiniuose saugomi 60 062 eksponatų vienetai. Didžiausias rinkinys – jūrų faunos preparatai. Jame yra 19 787 vienetai.
          Persikėlę keltu į Klaipėdą susitikome su gide Audra, kuri mus supažindino su Klaipėdos senamiesčiu, šio miesto kilme, istorija.
          Užbaigėme savo kelionę Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre rašydami atvirlaiškius artimiesiems ar draugams. Centro darbuotojos mus pavaišino obuoliniu pyragu, nes rugsėjo 27 d. – Pasaulinė turizmo diena.
          Tikimės, kad ši gimnazijos dovana pirmūnams bus paskata mokytis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ilona Monstavičienė

Konsultacijos dėl mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelio įvedimo

          Rugsėjo 25 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje lankėsi švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas, kuris vedė konsultacijas dėl mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelio įvedimo.
          Konsultacijose dalyvavo Rietavo, Plungės, Šilutės, Šilalės, Kretingos švietimo skyrių vadovai, mokyklų direktoriai ir pedagogai.

Dalyvavimas renginyje „Kryžius už taiką pasaulyje“

          Rugsėjo 19 d. II gimn. klasių mokiniai, jaunieji šauliai ir skautai, vadovaujami mokytojo V. Ruškio, dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės organizuotame renginyje, skirtame popiežiaus Pranciškaus apsilankymo Lietuvoje proga. Gimnazistai kartu su kitais dalyviais nešė kryžių už taiką pasaulyje ir santarvę tarp tautų. Jų maršrutas prasidėjo Giliogirio kaime ir tęsėsi iki Tverų. Čia, atlikę savo misiją, kryžių perdavė kitiems renginio dalyviams. Ši graži iniciatyva baigsis kryžiaus įkasimo ceremonija Kryžiaus kalne (Šiaulių sav.). Didžiuojamės, kad mūsų gimnazijos mokiniai tokiu būdu prisidėjo prie popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje įprasminimo.

Jūratė Budginienė, lietuvių kalbos mokytoja

Parodos atidarymas

          Rugsėjo 18 dieną gimnazijos bendruomenei Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius V. Rutkauskas ir fotografas, buvęs Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinys, M. Viržintas pristatė fotoklubo ,,Žybt“ parodą „Piliakalniai“. Per 2017 metus fotografas M. Viržintas aplankė 24 piliakalnius ir užfiksavo daugybę nuostabių akimirkų. Nuotraukomis gali pasidžiaugti ir mūsų mokyklos mokytojai bei mokiniai. Paroda vyksta naujosios mokyklos antrame aukšte. Kviečiame užsukti!

Reda Petreikytė ir Agnė Vaičekauskaitė, 8 a kl. mokinės

Lobio ieškojimas

          Naujus mokslo metus 2 a klasės mokiniai pradėjo neįprastai. Gausus tėvelių ir vaikų būrys - kas su dviračiais, kas su paspirtukais, o kas ir pėstute - susirinko į parką. Gerai nusiteikę žvalgėmės po mūsų gražųjį Rietavo parką. Atlikę įvairias užduotis, visi ieškojome paslėpto lobio. Išvykos dalyviams reikėjo ne vieną medį, kelmą apžiūrėti, ne vieną gėlyną, krūmą patikrinti, ne vieną paminklą aplankyti, su informacinio stendo medžiaga susipažinti, kol surado paslėptą lobį. O lobis tikrai buvo vertas įdėtų pastangų, juoko, net džiaugsmo ašarų.

Birutė Butkuvienė, 2 a klasės mokytoja

Mokslo ir žinių diena

          Pradėti naujus mokslo metus Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė rinkosi rugsėjo 3 dieną. Mokslo ir žinių šventė prasidėjo šv. Mišiomis Rietavo šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po mišių abiturientai kartu su mūsų mažaisiais pirmokėliais rikiavosi eisenai į gimnaziją. Mokytojams ir mokiniams šventinę nuotaiką kėlė Meno mokyklos dūdų orkestras, vadovaujamas S. Saukalo.
          Sveikinimo žodį tarė ir su nauja mokslo metų pradžia sveikino savivaldybės meras A. Černeckis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja L.Rėkašienė. Mokyklos bendruomenę sveikino ir gimnazijos direktorė A. Lengvenienė. Tėvelių vardu sėkmės moksluose linkėjo Tėvų komiteto pirmininkė G. Sabaliauskienė. Gerų ir sėkmingų mokslo metų linkėjo gimnazijos prezidentas V. Raišuotis.
          Po sveikinimo žodžių IV gimn. klasių mokiniai išsivedė pirmokus į pirmąją pamoką. Čia mažųjų mokinukų laukė linksmos užduotėlės ir žaidimai. Baigiantis pirmajai pamokai, abiturientai palydėjo mažuosius draugus pas jų pirmąsias mokytojas.
          Visiems linkime sėkmingų, kūrybingų ir įdomių mokslo metų!

IVa gimn. kl. mokinės Emilija Jokubaitytė ir Beatričė Vaičikauskaitė