Abiturientams įteikti brandos atestatai

          Liepos 13 d., 47 - iems Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šiemet gimnazijos duris užvėrė LXX-oji abiturientų laida – Lietuvos šimtmečio abiturientai.
          Abiturientams sėkmės linkėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, LR Seimo narys, buvęs gimnazijos mokinys Jonas Varkalys. Išeinančius sveikino gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė, pavaduotoja ugdymui Nijolė Dovidauskienė, IVa ir IVb klasių vadovės Vaida Katauskienė ir Jūratė Budginienė.
          Šiemet „Rietavo kraštiečių klubo“ 300 eurų vienkartinė stipendija buvo įteikta geriausiai gimnaziją baigusiai dvyliktokei Gabrielei Vaičiulytei.
          Gero skrydžio, abituriente!

Stovykla „Pažinimo džiaugsmas“

          Birželio 4-15 dienomis 15 Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos socialiai remtinų pradinių klasių mokinių turėjo galimybę dalyvauti vasaros užimtumo stovykloje „Pažinimo džiaugsmas“.
          Šiais laikais pastebima vaikų priklausomybė nuo išmaniųjų technologijų. Bet šios stovyklos metu mokiniams nekilo noras paimti į rankas savo telefonų, nes veiklos buvo daug ir įvairios. Mokiniai domėjosi savo krašto istorija ROKIM, vaikščiojo po Rietavo parką, klausėsi įdomių istorijų. Labardžių kaime susipažino su bibliotekininke Loreta Jurkiene, mokėsi kepti naminę duoną, klausėsi pasakojimo apie duonos kelią. Stovyklos dalyviams teko pabuvoti ir Tveruose, kur susipažino su ten stovyklaujančiais bendraamžiais. Vaikai kartu sportavo, lankėsi mokyklos kraštotyros muziejuje, ragavo šaltinio vandens Lopaičių piliakalnyje. Stovyklautojai buvo nuvykę į Klaipėdos zoologijos sodą, žiūrėjo filmą Gargždų kino teatre, susipažino su gyvuliukais S. Venskaus ūkyje, ieškojo lobių Plungės parke, bandė ištvermę žygyje pėsčiomis į Budrikius, rinko vaistažoles ir virė arbatą Beržore pas Babūnę.
          Stovyklautojai kiekvieną dieną patirdavo pažinimo džiaugsmą – ragavo žemuogių, klausėsi žiogų griežimo, glostė gyvuliukus, uostė įvairių vaistažolių, kepamos duonutės kvapus, gaivinosi lietučiu ir vandenuku karštą dieną, susidraugavo. Už tai esame dėkingi Rietavo savivaldybės administracijai. Mokyklos virėjoms norime padėkoti už gardų maistą, o mokyklinių autobusų vairuotojams – už saugias keliones.

Stovyklos vadovė Daiva Norkuvienė

Pirmūnų diena

Birželio 14-oji

Vasaros stovykla „Sportas sveikata – būsiu sveikas visada“

          Birželio 1-8 dienomis vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla, kurioje dalyvavo 15 pradinių klasių mokinių, lankiusių sporto būrelį „Judrieji žaidimai“.
          Stovyklautojai pramogavo energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke, esančiame netoli Platelių ežero, maudėsi ežere, daug vaikščiojo ir sportavo. Taip pat aplankė Žemaičių Dailės muziejų ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gondingas pėliakalnė luobe“, pasivaikščiojo po gražų Plungės parką.
          Į svečius gimnazijos pradinukai pasikvietė Daugėdų vasaros stovyklos vaikus. Su jais susipažinę surengė kvadrato varžybas, žaidė judriuosius žaidimus.
          Stovyklautojai lankėsi ir ROKIM. Jame vaikai daug sužinojo apie Rietavo dvaro parką.
          Laikas stovykloje mokiniams prabėgo greitai ir įdomiai. Visi stovyklos dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Prie vaišių stalo aptarė stovykloje praleistą laiką, palinkėjo vieni kitiems saugių ir smagių vasaros atostogų.

Stovyklos vadovė Liuda Tamulionienė

Ugdymas kitaip

Paskutinio skambučio akimirkos

Išvyka į Vinetu kaimą

          Gegužės 23 d. 2b ir 2c klasių mokiniai su mokytojomis lankėsi Vinetu kaime. Vaikus pasitikę „indėnai“ išmokė pasisveikinti jų kalba, papuošė veidukus raštais, reiškiančiais indėniškus vardus. Vaikai atliko daug sudėtingų užduočių: lavino pusiausvyrą eidami rąstu per tvenkinį, laipiojo rąstais, šaudė iš lanko. Kieme vaikščiojo didžiulis kalakutas, kurį ne visi vaikai buvo matę. Apžiūrėję indėniškas palapines, vadinamas tipi, išklausę pasakojimo apie indėnų papročius, jų gyvenimo būdą, aplankę muziejų, kuriame gausu daiktų, parvežtų iš Amerikos, vaikai pasivaišino indėniška pica.
          Prisipirkę įvairiausių indėniškų suvenyrų antrokai išvyko į Kretingos Žiemos sodą bei muziejų. Didžiausią įspūdį Žiemos sode vaikams paliko didžiulis eršketas, vėžliukai, nematyti augalai, labai gražiai sutvarkyta aplinka.
          Namo grįžome gerai nusiteikę ir kupini įspūdžių.

Genovaitė Šaulienė, Irena Kaulienė – pradinio ugdymo mokytojos

Pratybos

          Gegužės 15 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko civilinės saugos funkcinės pratybos. Šiomis pratybomis siekėme tobulinti praktinius įgūdžius evakuojant mokinius ir darbuotojus gaisro metu.
          10.00 val. buvo imituotas gaisras ir pradėta vykdyti darbuotojų ir mokinių evakuacija. Evakavimas vyko organizuotai ir sklandžiai pagal evakuacijos planą pro pagrindines ir atsargines išėjimo iš gimnazijos duris. Darbuotojai ir mokiniai drausmingai, be panikos paliko patalpas ir susirinko numatytoje vietoje - gimnazijos kieme. Gaisro gesinti atvyko Plungės priešgaisrinės stoties Rietavo ugniagesių komanda.
          Kai „gaisras“ buvo užgesintas ir visos užduotys įvykdytos, ugniagesių komanda pratybų dalyvius supažindino su priešgaisrine technika. Gimnazistai bei darbuotojai galėjo patys, prižiūrimi ugniagesių, išbandyti gesintuvus.
          Pratybas stebėjo Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius, Rietavo savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas civilinei ir darbo saugai Algirdas Meilus bei Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Martynas Andrijauskas.
          Po pratybų stebėtojai kartu su administracija aptarė pratybų eigą ir dalyvavusių jose veiksmus.

Aplankė senelius

          2018 metų gegužės 3 dieną 3b klasės mokiniai su mokytojomis Audrone Balčiūniene ir Ingrida Katauskiene apsilankė Rietavo parapijos senelių globos namuose. Vaikai padeklamavo eilėraščių apie pavasarį, pasveikino su artėjančia Motinos diena, padainavo dainelių, įteikė po dovanėlę seneliams, kitus aplankė palatose. Liko šilti prisiminimai, abipusis pasidalijimas jausmais ir pavasaris širdyje.

Konkursas „Lietuvos gamtininkas“

          2018 m balandžio 26 d. Vilniaus edukologijos universiteto ugdymo mokslų fakultete vyko respublikinio mokinių gebėjimų konkurso „Lietuvos gamtininkas" antrasis etapas. Mūsų gimnazijos mokinės - Amelija Gudauskaitė, Gustė Turskytė iš 1a klasės ir Karolina Arlauskaitė, Simona Grauslytė iš 4b klasės - buvo atrinktos dalyvauti antrame konkurso etape. Mokinės atliko praktines užduotis, atsakė į testo klausimus, sprendė kryžiažodžius. Džiugu, kad 4b klasės mergaitės Simona ir Karolina tapo respublikinio mokinių gebėjimų konkurso ,,Lietuvos gamtininkas" nugalėtojomis. Joms buvo įteiktas diplomas ir asmeninės dovanos. Mergaites konkursui ruošė mokytoja Z. Grubienė.

Išvyka į Rietavo slaugos namus

          2018 metų balandžio 26 dieną 3b klasės mokiniai su mokytojomis Audrone Balčiūniene ir Ingrida Katauskiene apsilankė Rietavo slaugos namuose. Vaikai padeklamavo eilėraščių apie pavasarį, padainavo dainelių, įteikė po dovanėlę klausytojams, kitus aplankė palatose. Vaikams įspūdį paliko 93 metų močiutė, kuri padeklamavo pirmoje klasėje išmoktą eilėraštį. Po apsilankymo visų mūsų širdyse liko nepakartojami prisiminimai ir pavasario šiluma.

Susitikimas Plungės technologijų ir verslo mokykloje

          Š. m. balandžio 23 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos I-II gimnazijos klasių mokiniai lankėsi Plungės technologijų ir verslo mokykloje. Apsilankymo tikslas – susipažinti su studijų programomis, mokomąja baze bei gyvenimo sąlygomis.
          Turėjome galimybę apsilankyti ir Plungės TVM Rietavo filiale, ir Plungėje. Su mokiniais bendravo ir į klausimus atsakė Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas A. Bitaris. Rietavo filiale pasitiko socialinė pedagogė Auksė Puškorienė, kuri papasakojo apie mokymosi galimybes, studijų programas Rietave, atsakė į mokinių klausimus. Gimnazistai lankėsi praktinio mokymo auditorijose, studentų bendrabutyje - susipažino ne tik su mokymosi, bet ir su gyvenimo sąlygomis.
          Džiaugiamės, kad šios profesinės mokyklos atstovai pakvietė mus į svečius. Juk yra posakis - ,,Geriau vieną kartą pamatyti, nei tūkstantį kartų išgirsti“.

Kai žinau, esu saugus!

          Balandžio 13 dieną pradinukai turėjo ugdymo kitaip dieną - Saugaus eismo dieną. Buvo organizuojamos įdomios ir naudingos veiklos. Mokiniai kartu su mokytojomis, žiūrėdami vaizdo medžiagą, prisiminė ir pakartojo kelio ženklus, eismo taisykles. Po to savo žinias parodė komandose įveikdami Viktorinos ir Protų mūšio užduotis. Praktines ėjimo per perėją užduotis mokiniai atliko gatvėje. Ypač naudingas buvo susitikimas su Klaipėdos vyr. komisariato prevencijos skyriaus vyr. specialiste Roma Kryževičiene. Policijos atstovė kartu su bičiuliu Amsiu mokiniams davė daug naudingų patarimų, kaip elgtis, kad visur būtume saugūs. Dienos įspūdžius vaikai pavaizdavo savo piešiniuose.
          Žinodami eismo taisykles, jų laikydamiesi, būsime saugūs gatvėje ir kelyje.

Pradinio ugdymo mokytojos V. Auškalnienė, I. Katauskienė, D. Bacevičienė

2b klasės ekskursijos bei edukacinės pamokos

          Š.m. balandžio mėnesį Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 2b klasės mokiniai buvo išvykę net į dvi ekskursijas - į Klaipėdą ir į Palangą.
          Klaipėdoje, saldainių fabrike, ekskursija prasidėjo nuo susitikimo su vadove prie įmonės įėjimo. Prieš patenkant į gamybines patalpas kiekvienam ekskursijos dalyviui buvo išduota speciali apranga – chalatas, kepuraitė ir antbačiai. Toliau mokiniai ėjo į kino salę, kur po trumpo pasakojimo apie „Roshen“ korporacijos susikūrimą žiūrėjo filmuką „Šokolado fabrikas“. Vėliau antrokai ėjo į gamybines patalpas, kur patys savo akimis pamatė visą saldainių gaminimo procesą. Paskui mokiniai patys pasigamino po ledinuką. Ekskursijos pabaigoje kiekvienas gavo ne tik savo pagamintą ledinuką, bet dar ir po maišelį saldžios dovanėlės nuo kompanijos „Roshen“. Po šios pamokos ne vienas panoro užaugęs dirbti saldainių fabrike.
          Po saldainių fabriko mokiniai apsilankė „Amber Queen“ gintaro muziejuje, kuriame apžiūrėjo senovines pypkes, antikvarinius gintaro dirbinius, gražiausius gintaro gabalus iš įvairių pasaulio šalių, unikalius inkliuzus ir kitas grožybes.
          Antroji kelionė - į Palangą (tai teminė ekskursija). Čia mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gintaro savybės“, apžiūrėjo muziejuje esančius eksponatus, jais grožėjosi. Vėliau kopė į Birutės kalną, vaikščiojo prie jūros, pasidžiaugė gražiais gamtos vaizdais, ieškojo gintaro, rinko kriauklytes.
          Džiugu, kad po šių kelionių visi geros nuotaikos ir dainuodami grįžome namo sveiki ir laimingi.

2b klasės mokytoja Genovaitė Šaulienė

Žemaitijos regiono „Jaunųjų tinklinio talentų - 2018“ turnyras Rietave

          Balandžio 13 d. Rietavo L. Ivinskio gimnazijos sporto salėse praūžė tikras tinklinio viesulas. Į tradicinį jau vienuoliktąjį kartą vykstantį „Jaunųjų tinklinio talentų“ turnyrą, kurio pagrindinis rėmėjas ir organizatorius yra Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“, atvyko po penkias merginų ir vaikinų komandas iš įvairių Žemaitijos regiono vietų. Atkakliose sportinėse kovose varžėsi 94 jaunieji sportininkai iš Laukuvos N. Vėliaus, Telšių „Žemaitės“, Kaltinėnų A.Stulginskio, Šilalės S. Gaudiešiaus, Plungės „Saulės“, Rietavo L.Ivinskio gimnazijų ir Klaipėdos tinklinio sporto centro.
          Turnyro čempionėmis tapo telšiškių merginų komanda (mokyt. V. Statkienė). Sidabro medaliais pasipuošė Kaltinėnų gimnazijos merginos (mokyt. V. Šimkienė), o trečioji vieta atiteko šeimininkėms - rietaviškėms (mokyt. G. Žlibinienė).
          Tarp vaikinų čempionais tapo Rietavo gimnazistų komanda (mokyt. D. Aukštkalnis). Antrąją vietą iškovojo Laukuvos gimnazijos komanda (mokyt. I. Girčienė), ir trečiąja vieta džiaugėsi Telšių Žemaitės gimnazijos auklėtiniai (mokyt. V. Statkienė).
          Turnyro nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti LKSK asociacijos „Nemunas“ įsteigtomis taurėmis, medaliais ir padėkos raštais. Atskiri prizai įteikti visų komandų naudingiausiems žaidėjams. Visus sportininkus pasveikino Rietavo gimnazijos „RIVOS“ šokėjos.
          Varžybų organizatoriai – Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“, Rietavo L.Ivinskio gimnazija ir turnyro koordinatorė mokytoja Giedrė Žlibinienė. Džiaugiamės, nes visi tikslai pasiekti - turnyro metu buvo populiarinamas tinklinio žaidimas, plėtojami draugiški ryšiai tarp mokyklų, sprendžiamos jaunimo užimtumo, turiningo laisvalaikio ir aktyvaus gyvenimo būdo problemos.

Rietavo L. Ivinskio gimnazijos kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Jano Brunono Bulhako paroda gimnazijoje

          2018 m. balandžio 11 d. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus darbuotojai mūsų gimnazijoje atidarė žymaus XX a. pradžios fotografo Jano Brunono Bulhako fotografijų parodą. Taigi, muziejus vėl atkeliavo į gimnaziją.
          J.B. Bulhakas lenkų kilmės fotografas, 1912-1944 m. dirbęs Vilniuje. Jis save vadina fotografiku, kitaip tariant, fotomenininku, ir siekė, kad fotografija būtų pripažinta profesionaliu menu. J.B. Bulhakas lankė fotografijos kursus Drezdene, Vilniuje atidarė savo dirbtuves, įkūrė pirmąją profesionalią Vilniaus fotografijos mokyklą, fotografijos mėgėjų draugiją, dėstė Vilniaus Stepono Batoro universitete, rašė straipsnius, surengė 170 tarptautinių parodų. Jo fotografijos priskiriamos impresionizmo stiliui, kuris pavadintas piktorializmu, nes nuotraukoms būdingas tapybiškumas.
          Parodoje eksponuojamos J.B. Bulhako Vilniaus miesto vaizdų ir architektūros detalių nuotraukos iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių. Fotografijose atpažinsime mums žinomus Vilniaus pastatus: Vilniaus katedrą, Aušros vartus, šv. Petro ir Povilo bažnyčią.
          Parodą parengė LIMIS centras 2013 metais. Nuo tada ji keliauja po įvairias Lietuvos kultūros įstaigas, muziejus, gimnazijas. Mūsų gimnazijoje ši paroda svečiuosis iki gegužės 31 d.
          Malonių įspūdžių.

Istorijos mokytoja Audronė Gečienė

Dainos šventė, skirta Tėvynės šimtmečiui

          Pasipuošę ir spinduliuojantys 5-IV klasių mokiniai dvi dienas rinkosi į Aktų salę ir dainavo lietuviškas dainas. Dainos šventė „Aš myliu dainą“ vyksta kasmet, bet šiemet ji ypatinga – visi mokiniai skyrė dainas Tėvynei Lietuvai. Skambėjo ir Ievos Norkutės „Raudoni vakarai“, ir Marijono Mikutavičiaus „Aš tikrai myliu Lietuvą“, ir Vytauto Kernagio „Baltas paukštis“, ir kitų puikių dainų. Labai dėkojame muzikos mokytojai Raimondai Varnagirienei, klasių vadovams, kurie nuoširdžiai padėjo auklėtiniams pasiruošti dainos šventei.

Šeimų sporto šventė „Aš, tėtis ir mama - darni sportiška šeima“

          Kovo 23 d. į gimnazijos sporto salę susirinko gausus sporto mylėtojų būrys. Net 26 komandos dalyvavo šventėje „Aš, tėtis ir mama - darni sportiška šeima“. Komandas sudarė mergaitė iki 10 metų, mama ir močiutė bei berniukas iki 10 metų , tėtis ir senelis. Dalyviams reikėjo įveikti keturias linksmąsias estafetes, kurių metu teko bėgti, mesti, šokti per kliūtis, netgi „čiuožti“ slidėmis.
          Visi sportininkai buvo gausiai apdovanoti Lietuvos moterų sporto asociacijos ir Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ įsteigtais prizais. Nugalėtojai ir prizininkai pasipuošė taurėmis bei medaliais.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Kvietimas tėvams ir mokytojams,

          2018 m. balandžio 3 d. 10 val. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos aktų salėje vyks apskritojo stalo diskusija „Mano patirtis dirbant su auklėtiniais“.
          Kviečiame dalyvauti, išsakyti savo nuomonę.
          Diskusijos programa.

Veiksmo savaitė „Be patyčių 2018“

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė prisijungė prie respublikinės veiksmo savaitės Be patyčių 2018. Ši akcija organizuojama devintus metus. „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis sako: „Tikėtis sumažinti patyčių mastą galime tiktai daug metų nuolatos ir kasdien dirbdami“. Pritardami šiai minčiai organizavome veiklas, kurių tikslas – ugdyti bendrumo jausmą, skleisti informaciją, kaip reaguoti į patyčių atvejus. Džiaugiamės savo bendruomenės nariais, kurie aktyviai įsijungė į numatytas veiklas, taip parodydami nepritarimą patyčioms.

Lietuvos šimtmečiui

          Nuo vasario 1 d. gimnazijos informaciniame centre buvo galima apžiūrėti parodą „Atkurtai Lietuvai – 100“ ir pasitikrinti žinias viktorinoje. Per daugiau kaip du mėnesius parodą aplankė ir viktorinoje dalyvavo 14 klasių ir gausus mokytojų būrys. Ir parodos medžiaga, ir viktorinos klausimai buvo iš 1918-2018 metų. O klausimų viktorinoje buvo ir rimtų, ir linksmų, kaip antai: koks vaisius tarpukario Lietuvoje vadintas pampelmuza? kas sieja Karlsoną ir Vasario 16-osios aktą?
          Tikimės, kad visi renginio dalyviai gerai praleido laiką ir sužinojo kažką nauja apie Lietuvą.

Gimnazijos bibliotekininkės

Respublikinio konkurso „Lietuvos gamtininkas“ I turas Rietave

          2018 m. balandžio 10 dieną Jaunųjų miškininkų būrelio „Giliukas“ nariai (vad. Elena Gedminienė) organizavo gimnazijos pradinių klasių mokiniams konkurso „Lietuvos gamtininkas“ I turą.
          Konkursas buvo organizuojamas 1-2 ir 3-4 klasių mokiniams. Kiekvienos klasės komandą sudarė 8 dalyviai, likę mokiniai dalyvavo palaikymo komandose. Ateidami į konkursą komandų nariai turėjo paruošti namų užduotį – iš atliekų pagaminti stilizuotą paukščio inkilą ir konkurso metu jį pristatyti. Paskui vyko viktorina, atpažinimo rungtis ir plakatų bei stilizuotų inkilų paroda.
          Tarp 1-2 klasių nugalėtojais tapo 1a klasės komanda (mokyt. Birutė Butkuvienė), o 3-4 klasių grupėje neaplenkiama buvo 4b klasė (mokyt. Zita Grubienė). Komandoms laimėtojoms yra galimybė dalyvauti respublikinio konkurso „Lietuvos gamtininkas“ II ture, kuris vyks balandžio 26 d. Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakultete. Linkime sėkmės!

Jaunųjų miškininkų būrelio vadovė Elena Gedminienė

Apskritojo stalo forumas

          2018 m. balandžio 3 d. gimnazijoje vyko apskritojo stalo forumas „Mano patirtis dirbant su auklėtiniais“, skirtas klasių vadovams, tėvams, dalykų mokytojams. Renginio tikslas – diskutuoti, aptarti klasės vadovo veiklą, jo darbo svarbą ir iššūkius.
          Forumą pradėjo ir sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė. Renginio metu klasių vadovai, mokytojai, mokinių tėvai aptarė įvairias temas - ugdymą kitaip, lankomumą, darbą su tėvais, ekskursijas, išvykas, renginius, vaiko individualią pažangą, III–IV gimnazijos klasių klasės vadovo darbo specifiką. Darbo grupėse buvo iškeltos problemos, ieškoma sprendimo būdų, o rezultatai pristatyti visiems dalyviams.
          Ilona Monstavičienė, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, apibendrino forumą, pažymėjo, kad įgijome naujų patirčių, idėjų. Galime pasidžiaugti, kad mūsų gimnazija turi daug veiklių, iniciatyvių mokytojų, gebančių priimti naujus iššūkius.

Klasių vadovų metodinės grupės pirmininkė Raimonda Katauskienė

Susitikimas

          Balandžio mėn. 5 d. mūsų gimnazijoje vyko apvalaus stalo diskusija „Savanorystė. Socialinė-pilietinė veikla Rietave“. Į direktorės Almos Lengvenienės ir administracijos kvietimą dalyvauti diskusijoje atsiliepė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja L. Rėkašienė, parapijos klebonas A. Gutkauskas, seniūnai A.Globienė, R.Jurčius, P. Lengvenis, Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė L. Dockevičienė, Caritas Rietavo skyriaus vadovė R. Balčiūnienė, jaunimo centro lep. direktorė A.Mickutė, VŠĮ „Rietavo žirgynas“ direktorius R. Astrauskas, I-IV klasių mokinių atstovai. Susirinkusieji aptarė savanorystės, socialines-pilietines veiklas, iškylančias problemas, tai įgyvendinant, būsimus darbus. Nuspręsta pasirašyti tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartis, kad mokiniai saugiai ir produktyviai galėtų atlikti numatytas ir savanoriškas veiklas.

Kiečiausio mokytojo rinkimai

          Projekto „Geriausia ever pamokų diena“ organizatorius UAB Delfi skelbė „Kiečiausio mokytojo rinkimus“.
          2018 m. kovo 15 d. Kauno Žalgirio arenoje kiečiausia mokytoja buvo nominuota mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Audronė Rupšienė.
          Nuoširdžiausių sveikinimų mokytoja Audronė sulaukė ne tik Kaune, bet ir grįžusi į Rietavą. Ją pasveikinti atėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, Rietavo savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, vedėjos pavaduotoja švietimui Janina Barynienė, vyr. specialistė švietimui Jolanta Grevienė. Visos Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenės vardu, tapus kiečiausia mokytoja, pasveikino direktorė Alma Lengvenienė.
          Sėkmės, mokytoja Adrone, vedant mokinius žinių labirintais.

Sveikiname

          Meninio skaitymo konkursas vėl mums buvo sėkmingas. Paulė Katauskaitė, Ia klasės mokinė, Mažeikiuose regioniniame etape I-IV klasių skaitovų grupėje laimėjo I vietą ir respublikiniame konkurse atstovaus Žemaitijos regioną ir Šiaulių kraštą. Mokinę ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Dovidauskienė. Sveikiname Paulę ir linkime sėkmės.

Projekto „Lyderių laikas 3“ įžanginis renginys Rietavo savivaldybėje

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje 2017 m. kovo 7 d. įvyko projekto „Lyderių laikas 3“ įžanginis renginys Rietavo savivaldybėje. Į renginį, skirtą projekto galimybių ir iššūkių pristatymui, atvyko Rietavo savivaldybės švietimo įstaigų administracijų atstovai, mokytojai, mokiniai, tėvų atstovai, Rietavo tarybos švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai.
          Visus susirinkusiuosius pasveikino ir sėkmės linkėjo Rietavo savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė. Savo kalboje ji išreiškė nuostatą, kad veiklą projekte reikia vertinti, kaip galimybę visiems švietimo sėkme suinteresuotiesiems veikti ir atrasti.
          Sveikinimo kalbą tarė ir patirtimi projekte „Lyderių laikas 2“ pasidalijo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos vyresnioji specialistė Regina Pocienė.
          Renginio pirmoji dalis buvo skirta projekto „Lyderių laikas 3“ galimybių atskleidimui, lyderystės visose veiklose svarbai, daugiapusio naudingumo analizei. Projektą pristatė projekto vadovė Rasa Šnipienė, linkėjo sėkmės, drąsino ateičiai.
          Konsultantas Audrius Matiukas apjungė visus renginio dalyvius aktyviai diskusijai „Rietavo savivaldybė – apie kokią ateitį svajojame?”. O svajonės tikrai įkvepiančios… Ir smagus tikėjimas – mums tikrai pasiseks.
          Projekto tyrėjas Sigitas Balčiūnas apibendrino tyrėjų įžvalgas – pateikė švietimo Rietavo savivaldybėje situacijos vertinimą, duomenų analizę, planuojamus tyrimus.
          Taigi, projektas prasideda – džiaugiamės galimybėmis tobulėti ir tobulinti.

Fizikos konkursas

          Kovo 3 dieną į KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetą (KTU MGMF) būriais traukė moksleiviai ir mokytojai iš visos Lietuvos. Čia vyko 23-iasis respublikinis prof. K. Baršausko fizikos konkursas.
          Į šių metų konkursą atvyko 279 moksleiviai. Mūsų gimnaziją atstovavo aštuoni mokiniai: Laura Žutautaitė, Audra Vizgirdaitė, Aistė Šalvytė, Simonas Vaičikauskas, Benas Šulinskas ( 8a klasė), Vilius Ruginis ( 8b klasė), Vytautas Milius ( II A klasė ) ir Tadas Simanavičius (III A klasė). Atvykusius jaunuosius fizikus pasveikino KTU Studijų prorektorė dr. Kristina Ukvalbergienė, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė. prof. K. Baršausko sūnus dr. Petras Baršauskas ir Fizikos katedros vedėjas Giedrius Laukaitis.
          Kol moksleiviai sprendė KTU fizikų parengtus uždavinius, doc. dr. Asta Daunorienė mokytojams skaitė pranešimą „Didaktikos tendencijos ir pokyčiai universitete: nuo sisteminio požiūrio link pagalbos dėstytojui“. KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė skaitė pranešimą apie itin gabių mokinių ugdymo situaciją Lietuvoje Europos šalių kontekste. Taip pat KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto fizikos studijų programos vadovas doc. dr. Vytautas Stankus pasidalino žiniomis apie galaktikas ir paukščių tako galaktiką.
          Po konkurso moksleiviai, mokytojai ir Fizikos katedros darbuotojai kartu vaišinosi arbata, bendravo, stebėjo įdomiąsias fizikos demonstracijas.
          III A klasės gimnazistas Tadas Simanavičius pakviestas į respublikinę fizikos olimpiadą, kuri vyks balandžio 5 - 7 dienomis Klaipėdoje.
          Linkime Tadui sėkmės.

Fizikos mokytoja Rima Černeckienė

Kalbos šventė

          Kovo 2 dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokinių III lietuvių kalbos komandinė olimpiada, skirta kalbininko Andriaus Ašmanto žymeniui laimėti.
          Jau tradicinėje kalbos šventėje dalyvavo kalbininko sūnus prof. habil. dr. (technikos mokslai) Vaidotas Leonas Ašmantas su dukromis. Užduotis olimpiados dalyviams ruošė ir renginyje dalyvavo Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedros dėstytojai: prof. dr. Albinas Drukteinis, prof. dr. Roma Bončkutė, doc. dr. Vaida Drukteinytė, doc. dr. Asta Balčiūnienė, lekt. dr. Kristina Lenartaitė - Gotaučienė. Svečiai iš Klaipėdos skaitė paskaitas mokiniams ir mokytojams. Po pietų kiekviena komanda pristatė namų darbus: grojo, dainavo, tarmiškai skaitė, rodė filmukus apie savo gimnazijas.
          Olimpiadoje dalyvavo vienuolika Žemaitijos regiono gimnazijų ir mokyklų: Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, Ylakių gimnazija, Skuodo rajonas, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija, Šilalės rajonas, Mosėdžio gimnazija, Skuodo rajonas, Plungės „Saulės“ gimnazija, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija, Telšių Žemaitės gimnazija, Tverų gimnazija, Rietavo savivaldybė, Žadvainių pagrindinė mokykla, Rietavo savivaldybė. Šiemet žymuo atiteko olimpiados naujokams – Ylakių gimnazijos III – IV kl. komandai. Antroji vieta atiteko Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos komandai. Trečioji vieta vyresniųjų grupėje liko Plungės „Saulės“ gimnazijai. I-II kl. grupėje pirmąją vietą laimėjo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija , antrąją - Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija, o trečiąją - Telšių Žemaitės gimnazija. Sveikiname nugalėtojus.

Kaziuko mugė

          Kovo 2 dieną gimnazijoje šurmuliavo Kaziuko mugė. Nuo ryto vaikai ruošė stalus, ant jų klojo gėrybes, kurias siūlė įsigyti mokyklos bendruomenei bei svečiams.
          Daugiausia ant stalų nugulė gardumynų – vaflių, pyragų, sausainių. Vaikai siūlė pirkti ir pačių pagamintų apyrankių, rankų darbo atvirukų.
          Mugėje taip pat dalyvavo amatininkės iš Rietavo: R. Gudauskaitė, V. Lenkšienė, V. Meiženienė, B.Petrošienė, I. Meškauskienė, O. Einikienė, P. Mikalauskienė.Jos siūlė nusipirkti verbų, mezginių, pyragų, duonos, rankų darbo sagių, vaistažolių.
          Ši graži šventė gimnazijoje jau tampa tradicine. Šurmulinga mugė subūrė tiek mažuosius, tiek didžiuosius gimnazijos mokinius. Jos organizatoriai – ketvirtokų mokytojos bei mokytojai R. Drevinskienė ir V. Ruškys – ypač dėkingi tėveliams, padėjusiems vaikams pasiruošti mugei.
          Mokykla taip skatina vaikus mokytis verslumo. Buvo nemažai mokinių, kurie suprekiavo net po 30 eurų.

L. Tamulionienė, Z. Grubienė, A. Montvydienė

Susitikimas su Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos specialistu

          Š. m. kovo 2-oji Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos vyresniesiems gimnazistams – neeilinė diena. III-IV klasių gimnazistai turėjo netradicinio ugdymo pamokas, kurių metu Plungės karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas vyr. srž. Marius Pečiulis su mokiniais kalbėjo apie privalomąją karo tarnybą, supažindino su tarnybos būdais, kaip jaunuoliai gali tarnauti savo kraštui ir atlikti pareigą Tėvynei. Kiekvienas Lietuvos pilietis gali pasirinkti sau priimtiną tarnybos būdą. Jei nežinai, kuriuo keliu pasukti įgijus brandos atestatą, siūloma eiti į privalomąją pradinę karo tarnybą. Tarnybos metu patirsi neišdildomų įspūdžių ir įgysi karinės taktikos, inžinerijos, rikiuotės bei kitų patirčių. Kario savanorio tarnybą galima derinti su civiliu gyvenimu. Galėsi dalyvauti tarptautinėse operacijose, padėti stichinių nelaimių metu ir pan. O ką daryti, jei įgijęs vidurinį išsilavinimą turi svajonių profesiją? Atsakymas paprastas – įgyk atsargos leitenanto laipsnį ir turėsi dar vieną specialybę. Studijuodamas mėgiamą specialybę kartu lankyk trejus metus trunkančius jaunesniųjų karininkų vadų mokymus ir, jei suprasi, kad tavo pašaukimas yra būti kariu - lik profesinėje karo tarnyboje.
          Daugiau informacijos apie karinę tarnybą, krašto gynybą galima rasti internetiniame puslapyje www.karys.lt arba pasiteirauti tel. 8 800 12340.

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė

Švenčiame šimtmetį

Pradinio ugdymo mokytojų respublikinė metodinė–praktinė konferencija „Skaitymo gebėjimų ugdymas pradinėse klasėse“

          Vasario 22 dieną mūsų gimnazijoje vyko pradinio ugdymo mokytojų respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Skaitymo gebėjimų ugdymas pradinėse klasėse“. Konferencijoje dalyvavo 65 pradinio ugdymo mokytojos iš Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Tauragės rajonų, Rietavo savivaldybės. Sulaukėme viešnių ir iš Vilniaus. Pranešimą „Skaitymo aktualijos. Kaip į jas atsižvelgiame ruošdamos vadovėlį“ skaitė Lietuvos edukologijos universiteto, Edukacinių tyrimų instituto direktorė profesorė Daiva Jakavonytė-Staškuvienė. Domantė Padleckaitė (BrainGym intelekto lavinimo centro vadovė) ir jos kolegė Justina Inkrataitė dalijosi įžvalgomis, kaip kogniktyviniai įgūdžiai turi įtakos žmogaus vystymuisi. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė skaitė pranešimą „Skaitymo gebėjimų ugdymas taikant Bloomo taksonomiją“.
          Po pietų pertraukos darbas vyko trijose grupėse. Išklausėme 13 pranešimų. Mokytojos dalijosi praktine patirtimi, kaip gerinti skaitymo gebėjimus pradiniame ugdyme. Konferencijos metu įgijome naujos patirties, bendravome, diskutavome.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Birutė Butkuvienė

Šimtadienis

          Vasario 15 dieną mokykloje praūžė šimtadienio renginys. Tai reiškia, kad abiturientams iki mokyklos baigimo lieka vis mažiau laiko.
          Tik įžengę pro duris dvyliktokai atsidūrė Hogvartse - burtų ir kerėjimo mokykloje. Čia jų laukė įvairios užduotys, Hogvartso mokinių pasirodymai ir staigmenos. Dvyliktokai turėjo parodyti savo sugebėjimus įvairiose srityse, o geriausiai pasirodę buvo apdovanoti. Išsiaiškinus, kuris dvyliktokas sportiškiausias ar geriausiai šoka, vienuoliktokai savo draugams padovanojo šmaikščią dainą apie mokyklinį gyvenimą bei suteikė galimybę dar kartą pasidžiaugti prabėgusių metų akimirkomis. Šventė buvo nuotaikinga, kupina juoko ir aplodismentų. Džiaugiamės, kad pavyko pradžiuginti ne tik dvyliktokus, šventės kaltininkus, bet ir susirinkusius svečius.

          Gyvename išties neeiliniu laiku. Mums teko garbė ir atsakomybė švęsti Lietuvos šimtmetį, kartu žymėti Tėvynės ateities gaires.
          Visa mūsų bendruomenė įsijungė į gimtadienio šventės laukimą - vasario 12 d. iškilmingai iškėlėme vėliavas prie gimnazijos ir sugiedojome valstybės himną, pasipuošėme erdves: kiekviena klasė kartu su auklėtojomis įvairia technika kūrė trispalves (sukurta 100 vėliavėlių) ir iš jų sudėliojo Lietuvos kontūrus, įprasmino sukurtą žodį „Laisvė“, lituanistų koridoriuje – 100 posmų apie tėvynę, pradinių korpuse – trispalvių instaliacijos, aštuntokai kūrė lankstinukus, skirtus Vasario 16, „Fotono“ būrelio nariai kiekvieną mėnesį leidžia stendą, skirtą šimtmečiui ir kt. Visos iškiliosios savaitės kiekvieną rytą pradėjome himnu, visą savaitę gimnazijos bendruomenės nariai segėjo trispalves. Vasario 14 d. vyko pradinių klasių ir jų mokytojų koncertas, skirtas Tėvynei Lietuvai, vasario 15 d. – iškilminga akcija gimnazijos fojė: kartu visa bendruomenė giedojo valstybės ir gimnazijos himną, dainavo G.Paškevičiaus „Mano kraštas“, gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė pasveikino bendruomenę su iškilia švente ir įteikė Padėkas, visus sveikino ir mokinių prezidentas Vilius Raišuotis. Labai smagu, kad mokinių iniciatyva išleistas RLIG laikraštis. Tikimės, kad jis turės tęsinį. Vasario 16 d. dalyvavome šv. Mišiose, eisenoje į muziejų pagerbti savanorių, koncerte ir vakaro renginiuose.
          Gera, kai gali sakyti: Tėvyne, štai mano darbai, aš kuriu Tave.

Pradinukai švenčia šimtmetį

          Laukdami Lietuvos šimtojo gimtadienio gimnazijos pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis nuoširdžiai dirbo ir ruošėsi sutikti svarbiausią metų įvykį. Jau sausio pabaigoje vaikai karpė ir gamino gėlytes ir vasario pirmą savaitę savo koridorius papuošė trispalviais gėlių burbulais. Klasės taip pat nušvito tautinių spalvų darbais. Per šokio ir dainavimo pamokas vaikai mokėsi lietuviškų šokių bei dainų.
          Iškiliosios savaitės kulminacija - Lietuvos šimtmečiui skirta diena „Lietuva, Tėvyne mūsų“. Pradinukai baltomis karpinių užuolaidėlėmis papuošė koridorių langus, sukurdami jaukią ir šventišką atmosferą. O per pamokas, padedami vyresniųjų klasių merginų, pynė ir rišo draugystės juosteles iš siūlų.
          Dieną vainikavo mokinių koncertas, kuriame dalyvavo ir pradinukai iš Daugėdų. Dainą keitė šokis, o šokį palydėjo skambūs posmai, skirti Tėvynei. Pradinių klasių mokytojos taip pat parengė šokį.
          Nuoširdžiai dėkojame šokio mokytojui A. Andrijauskui, muzikos mokytojai A. Balčiūnienei, technologijų mokytojai M. Kneižienei bei jos mokinėms už pagalbą.
          Sveikiname visus su Lietuvos 100-uoju gimtadieniu!

D. Norkuvienė, D. Bacevičienė, A. Montvydienė – pradinių klasių mokytojos

Šimto metų konfeti vaikų džiaugsmui

          Mokytojos Laimos Šedvydienės pasiūlymu buvo sugalvota išradingai atšvęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Iniciatyvą užregistravome prezidentūros tinklalapyje. Prie gražaus sumanymo įgyvendinimo prisidėjo ir Daugėdų bendruomenė, ir seniūnija. Buvo nupirktas spalvotas popierius, dekoratyvinės skylmušos, medžiagos dėžei pagaminti.
          Su dideliu užsidegimu kibome į darbą. Juk reikėjo išmušti 36525 simbolius, kurie reiškė šimto metų kiekvieną dieną. Klevo lapas – tai bene kiekvieno parko ar kiemo simbolis, o paukštelis – kažkada gyvenę, kūrę, kovoję ir gyvybę už Lietuvą paaukoję žmonės.
          Visą darbą vainikavo šventinis koncertas. Jo metu skambėjo dainos ir eilės, skirtos Lietuvai. Dainavo mokyklos vaikai ir Daugėdų kultūros centro vokalinis moterų ansamblis.
          Koncerto pabaigoje visų šventės dalyvių laukė siurprizas - ant galvų pabiro šimtmečio dienų konfeti.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytojos

Projektas „Kaukių paradas“

          Vasario 13 dieną vyko ,,Kaukių paradas“, skirtas tradicinei Užgavėnių šventei. Jam priešmokyklinukai ir visi pradinukai ruošėsi net 2 savaites. Vaikai gamino kaukes edukacinių užsiėmimų Kultūros centre metu. Ugdymą kitoje aplinkoje organizavo Kultūros centro darbuotoja Eglė Fabijonavičienė. Kaukes mokiniai gamino iš kartono, medžiagų skiaučių, papjė mašė būdu. Renginyje nebuvo nė vieno be kaukės. Net ir mokytojos pasistengė persirengti. Spalvingas, smagus ir triukšmingas buvo Kaukių paradas, vakare įsiliejęs į miestelio Užgavėnių šventę.

Daiva Norkuvienė, pradinių klasių mokytoja

Užgavėnių džiaugsmai

          Užgavėnėms pradėjome ruoštis iš anksto. Priešmokyklinukai ir pradinukai per darbelių pamokas pasidarė persirengėlių kaukes, visi pakartojo čigonų dainą. Tą dieną mokiniai buvo smagiai nusiteikę, nes žinojo, kad eis į kaimą lankyti žmonių. Šventė prasidėjo jau mokykloje. Persirengę Užgavėnių personažais, pasiėmę perkusinius instrumentus, smagiai dainuodami, keldami didelį triukšmą aplankėme seniūniją, biblioteką. Nepamiršome palinksminti ir savo arbatėlės virėją Genutę. Vaikai liko patenkinti, nes buvo pavaišinti saldainiais.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytojos

Valentino dienos turnyras

          Vasario 14 d. gimnazijoje vyko kūno kultūros mokytojų organizuotas Valentino dienos tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo 9-11 klasių mišrios komandos. Po atkaklių ir draugiškų sportinių kovų nugalėjo Deivido Radžvilo, Reimanto Andrulio, Dovilės Kružintaitytės ir Gabijos Radvilaitės komanda.
          Visi dalyviai buvo apdovanoti pirmų-trečių vietų medaliais ir saldžiais prizais.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Sveikata visus metus

          Vasario 5, 7 d. gimnazijos erdvėse vyko projekto „Sveikata visus metus“ sausio mėnesio iššūkio pristatymas. 8b klasės komanda „Vyšnios“ ir Ia gimnazistų komanda „Medicinos žvaigždės“ šias dvi dienas pradinių klasių mokiniams surengė paskaitas/konkursus sveikos mitybos tema. Paskaitą/konkursą komandų nariai pradėjo trumpai pristatydami sveikos mitybos principus, tinkamo maisto svarbą ir jo naudą mūsų organizmui. Vėliau buvo užduodami klausimai ir pateiktos įvairios užduotys, kurias mokiniai turėjo įvykdyti. Visų dalyvių komandos buvo apdovanotos padėkomis už drąsą ir dalyvavimą, o pirmųjų vietų nugalėtojai – diplomais ir vaisių bei daržovių krepšeliais.
          Sveikos gyvensenos komandos džiaugiasi gausiu būriu mokinių, kurie panoro dalyvauti konkurse. Taip pat ačiū sakome pedagogams - B. Butkuvienei, D. Norkuvienei, E. Gedminienei, G. Šaulienei, I. Kaulienei, V. Auškalnienei, I. Katauskienei, D. Bacevičienei, A. Montvydienei, Z. Grubienei ir L. Tamulionienei už bendradarbiavimą ir klasių paruošimą.

Organizatoriai – visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Indrė Viršilaitė, „Vyšnių“ ir „Medicinos žvaigždžių“ komandos

Mano klasės Zumba

          Sausio 31 d. gimnazijoje vyko baigiamasis Zumbos konkursas, skirtas Lietuvos šimtmečiui. 5-12 klasių mokiniai atliko judriosiose pertraukose pristatytus pratimus. Buvo vertinamas pasirodymo originalumas, sudėtingumas, sinchroniškumas, apranga ir stilius . Labai smagu, kad kartu su moksleiviais šoko ir jų auklėtojai, mokytojai, mamytės, jaunesnės sesutės ir broliukai. Salėje beveik nebuvo sėdinčių ir stebinčių. Visi linksminosi, judėjo Lotynų Amerikos šokių ritmu.
          Tarp 5-8 klasių nugalėjo ir kelione pasirinktu maršrutu po Žemaitiją buvo apdovanota 6a klasė, o iš vyresniųjų nugalėtojais tapo 9b klasės mokiniai.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Kalbų diena

          Sausio 31 dieną pradinėse klasėse vyko kalbų diena. Mokiniai varžėsi diktanto ir dailyraščio konkursuose, kūrė Lietuvos vardo akrostichą. Tie, kurie jau mokosi užsienio kalbos, rinkosi į aktų salę ir dainavo angliškas dainas.
          Geriausiai diktantą parašė ir tarp antrokų nugalėjo Orinta Pakalniškytė ir Beata Lukošiūtė. Abi mergaitės iš 2a klasės. Gerai sekėsi Austėjai Lubytei (2b) ir Elzei Velykytei (2a). Iš trečiokų geriausiai diktantą parašė 3a klasės mokinys Dominykas Bertauskas. Gerai parašė Eimantas Rumbutis (3c) ir Vilija Margevičiūtė ( 3b). Tarp ketvirtokų raštingiausia 4a klasės mokinė Urtė Pūžaitė. Neblogai sekėsi ir Gabijai Lapytei (4a) bei Karolinai Arlauskaitei (4b). Ketvirtokės atstovaus mūsų gimnazijai savivaldybės pradinių klasių mokinių diktanto konkurse.
          Dailiausio rašto savininkais pripažinti šie mokiniai: GustėTurskytė ir Emilija Zeleckaitė (1a), Elinga Mišeikytė ir Meda Stonkutė (1b), Erlanda Petkutė ir Elzė Velykytė (2a), Aistė Bakutytė ir Austėja Lubytė (2b), Aina Gedvilaitė ir Alvina Kiršytė (2c), Dovydas Sabeckas ir Viltė Jurkutė (3a), Arijielė Zubieliauskaitė ir Deimantė Gudaitytė (3b)., Ema Glatkauskytė ir Gabija Budginaitė (3c), Gabija Lapytė ir Urtė Pūžaitė (4a), Simona Grauslytė ir Karolina Arlauskaitė (4b), Laura Norvilaitė ir Augustė Brazaitė (4c).

A. Montvydienė, V. Auškalnienė, D. Bacevičienė – pradinio ugdymo mokytojos
 

Gražiausi žodžiai – Tau, Lietuva!

          Artėja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Tiek dideli, tiek maži laukia šios gražios sukakties - vyksta olimpiados, konkursai, šventės, išvykos, edukacinės pamokos, parodų lankymai, koncertai. Mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai taip pat ruošiasi gražiai paminėti šią datą. Puošiame klases, šokame, dainuojame, deklamuojame.
          Sausio 24 d. susirinkome į meninio skaitymo konkursą-šventę ,,Gražiausi žodžiai – Tau, Lietuva!“ Įtaigiu, raiškiu ir nuoširdžiu meniniu žodžiu šventę pradėjo pradinukų mokytojos. Jos sukūrė puikią literatūrinę kompoziciją, skirtą Tėvynei.
          Konkursą–šventę pradėjo patys mažiausi skaitovai - priešmokyklinio ugdymo klasės vaikučiai. Po jų pasirodė pirmokėliai ir antrokėliai. Kol vertinimo komisija, vadovaujama lietuvių kalbos mokytojos metodininkės, direktoriaus pavaduotojos ugdymui Nijolės Dovidauskienės, rinko geriausius skaitovus, visus dalyvius ir žiūrovus linksmino 4a klasės mokiniai. Jie pagrojo puikų kūrinį su dūdelėmis. Mažieji dainorėliai, vadovaujami muzikos mokytojos Audronės Balčiūnienės, dainavo, o Rietavo kultūros centro mergaičių šokių būrelis (vadovė Aldona Mickuvienė) padovanojo gražių šokių.
          Pailsėjus šventę tęsė trečiokai ir ketvirtokai. Vertinimo komisijai teko sunkus darbas - išrinkti geriausius ir iš šios amžiaus grupės skaitovų. Visi atlikėjai ir dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais, o skaitovams įteiktos ir padėkos. Laureatai pagerbti ir pakviesti į Rietavo kultūros centre vyksiantį Rietavo savivaldybės ugdymo įstaigų rengiamą meninio skaitymo konkursą.
          Šventę baigėme gražia daina, puikiu šokiu, kolektyvine nuotrauka ir garsiai tardami: ,,Gražiausi žodžiai – Tau, Lietuva!“

Organizatorės - pradinio ugdymo mokytojos Birutė Butkuvienė ir Zita Grubienė

Pažink aviacijos pasaulį

          Sausio 18 dieną gimnazijoje vyko respublikinė viktorina „Pažink aviacijos pasaulį“, kurioje dalyvavo 19 mūsų gimnazistų. Pirmame ture dalyviai pasirodė šauniai. Ačiū. Net penki varžovai - abiturientės Fausta ir Emilija bei aštuntokai Simonas, Nojus ir Emilė - surinko po lygiai taškų ir dar rungėsi antrame ture. Ir antrame ture dalyviai surinko po lygiai taškų.
          Taigi, pagal viktorinos taisykles nugalėtojas išrinktas burtų keliu. Burtai sėkmingi buvo Nojui Vaupšui.
          SVEIKINAME TAVE, NOJAU. TAVĘS LAUKIA NUOSTABUS PRIZAS – PAŽINTINIS SKRYDIS LĖKTUVU SU PATYRUSIU PILOTU ir EKSKURSIJA aerodrome, esančiame arčiausiai gyvenamosios vietos.
          Ačiū bibliotekos kolegėms Angelei Kuzminskienei ir Onutei Viržintienei už pakvietimą dalyvauti viktorinoje. Man teko užduotis suburti komandą ir paskatinti gimnazistus aktyviai ruoštis viktorinai. Tikimės, kad ši viktorina taps tradicine.
          Kviečiu gimnazistus lankytis bibliotekoje ir skaityti žurnalą „Aviacijos pasaulis“. Įdomu, kas kitais metais taps nauju AVIACIJOS ŽINOVU.

Rima Černeckienė, fizikos mokytoja metodininkė

Atmintis gyva, nes liudija

          Mūsų gimnazija, kaip ir daugelis Lietuvos ugdymo įstaigų, įsijungė į akciją „Atmintis gyva, nes liudija“. Iš ryto degėme žvakeles, žuvusiųjų atminimą pagerbėme tylos minute, klausėme E. Masytės dainos „Laisvė“, išleidome tai progai skirtą stendą., o vakare šią Laisvės dieną minėti ėjome į miesto aikštę, klausėme šv. Mišių, kultūros centre žiūrėjome filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“. Gimnazijos bendruomenė segėjo neužmirštuoles – atminties ženklą. Atsimindami ir įprasmindami istoriją, tiesiame kelią rytojui.

Karjeros diena 2018

          Anglų rašytojas J. R. R. Tolkien yra pasakęs: „Ne kiekvienas klaidžiojantis yra pasiklydęs”, todėl š.m. sausio 10 dieną į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją buvo sukviesti Rietavo savivaldybės gimnazistai paklaidžioti po studijų programų „mišką”.
          Jau trečią kartą į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos organizuojamą Karjeros dieną sugužėjo būrys ugdymo įstaigų atstovų iš Klaipėdos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Sporto universiteto, LCC tarptautinio universiteto, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos verslo kolegijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Plungės Technologijų ir verslo mokyklos Rietavo skyriaus, Jaunimo darbo centro. Džiugu tarp atstovaujančių savo mokymo įstaigas matyti buvusius Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinius: Valdą Petreikį (LAJM), Aistę Bočkutę (KVK), dr. Kristiną Visagurskienę (LSU), Almą Riebždaitę (JDC), kurie su dabartiniais gimnazistais bendravo ir dalijosi studentiško gyvenimo patirtimis, savo karjeros keliu.
          Didelio gimnazistų susidomėjimo sulaukė universitetų ir kolegijų dėstytojų bei studentų skaitomos paskaitos. Mokiniai turėjo galimybę išklausyti Klaipėdos universiteto lektorės dr. A. Norvilienės paskaitos „Įvadas į studijas”, Lietuvos sporto universiteto lektorė dr. K. Visagurskienė mokiniams pasakojo apie "Fizinio aktyvumo naudą sveikatai ir kasdienybėje", Vilniaus Gedimino technikos universiteto Taikomosios mechanikos katedros docentas J. Tretjakovas kalbėjo mokiniams apie ateities profesijas ir siūlė kurti ateitį kartu su VGTU. Klaipėdos valstybinės kolegijos lektoriai A. Stonkuvienė ir A. Andriušis mokiniams pasiūlė dvi paskaitas -„Kas valdo informaciją - valdo pasaulį”, „Kodėl verta rinktis elektriko specialybę?”, Lietuvos verslo kolegijos lektorė mokinius sudomino paskaita „Nusikaltimo tyrimas – sekimas karštais pėdsakais“. Nežinantiems, ką pasirinkti, kokiu keliu pasukti, Jaunimo darbo centro specialistė A. Riebždaitė vedė užsiėmumus, kurie mokiniams padėjo geriau suprasti savo poreikius, pomėgius ir galimybes. Mokinių susidomėjimo sulaukė Plungės TVM organizuota loterija, kurios laimėtojai buvo paskelbti Karjeros dienos pabaigoje. Sėkmė nusišypsojo dviem Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniams ir vienam svečiui iš Tverų gimnazijos. Jie turės galimybę nemokamai apsilankyti Plungės TVM Rietavo skyriaus baseine.
          Gerą pusdienį Rietavo Lauryno Ivinskio, Tverų gimnazistai ir Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniai klaidžiojo po studijų galimybių „mišką” ir ieškojo geriausio kelio, kuris juos ves į tolimesnes studijas ir gyvenimą.
          Renginį organizavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė, jai talkino socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė, mokytojas Aloyzas Stonkus.

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė

Pastebėk, išgirsk, atpažink, netylėk!

          2017 metais gimnazijos psichologė kartu su socialine pedagoge įgyvendino projektą „Pastebėk, išgirsk, atpažink, netylėk!“ Projekto tikslas – šviesti gimnazijos bendruomenės narius bei padėti jiems atsakyti į tokius klausimus: kaip elgtis pastebėjus kenčiantį vaiką? kaip reaguoti įtarus, jog vaikas patiria smurtą artimoje aplinkoje? Mokiniams buvo vedami gyvenimo įgūdžių ir socialinių įgūdžių užsiėmimai. Užsiėmimų metu buvo keliamas vaikų pasitikėjimas suaugusiais ir savimi, jie buvo skatinami kalbėti apie patiriamus išgyvenimus, nes vaikų pasitikėjimas yra labai trapus, jį galima sugriauti vienu netinkamu žodžiu ar veiksmu.
          Projekto įgyvendinimo metu buvo atlikta 5-8, I-IV klasių mokinių apklausa „Smurtas, jo rūšys ir paplitimas gimnazijoje”, kuri parodė, jog mes vis dar neišvengiame smurto atvejų gimnazijoje. Tad ši problema yra aktuali ir reikia tęsti pradėtus darbus, siekti, kad mūsų vaikai augtų saugūs.
          Programą finansavo Rietavo savivaldybės Visuomenės sveikatos centras.
          Apklausos „Smurtas, jo rūšys ir paplitimas gimnazijoje.Mokinių požiūris.“ rezultatai.

Socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė, psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė

Adventinė-kalėdinė popietė

          Adventas ir Kalėdos – tai kelias žmogaus pas žmogų, sūnaus pas tėtį, dukros pas mamą, anūkų pas senelius, kaimyno pas kaimyną, kolegos pas kolegą, pas vienišą žmogų, mokinio pas mokytoją, mokytojo pas mokinį.
          Gruodžio 13 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje kelius vieni pas kitus tiesėme adventinėje-kalėdinėje popietėje. Šiuo kūrybiniu keliu dar smagiau buvo keliauti su svečiais iš Žadvainių pagrindinės mokyklos. Žadvainiškių dainavimo studijos nariai įsijungė į bendrą chorą su gimnazijos dainavimo studija „Vyturėlis“. Ir dainos - „Rudens valsas“, „Malimo malda“, „Kalėdų žvaigždelė“ ir kt. - suskambėjo dar plačiau. Abiem chorinėms studijoms vadovauja A. Balčiūnienė. Reda, Eglė ir Ema, instrumentinio trio merginos, atliko G. F. Hendelio „Pasakaliją“. 4a klasės dūdelių ansamblis grojo G. F. Hendelio „Ariją“. Apie Advento ir Kalėdų šventes, jų prasmę pasakojo tikybos mokytoja N. Ruškienė ir 6b klasės mokinės: Iveta, Akvilė, Kamilė, Žaneta, Elinga, Julija, Ema.
          Gimnazijos direktorė A. Lengvenienė pasidžiaugė tarpmokykliniu bendradarbiavimu, o mes dėkojame visiems dalyviams ir žiūrovams, kartu pasidalinusiems šventine dvasia.

Tikybos mokytoja Nijolė Ruškienė, muzikos mokytoja Audronė Balčiūnienė

Kūrybinės dirbtuvės „Jau kvepia Kalėdomis“

          Pradinių klasių mokiniai su mokytojomis gruodžio 6 dieną skyrė kūrybinėms dirbtuvėms „Jau kvepia Kalėdomis“. Nuo pat ryto vaikai kirpo, klijavo nykštukus, atvirukus, puošė eglutes. Savo pagamintais darbeliais papuošė gimnazijos koridorius, o atvirukai bus skirti slaugos namų ligoniams bei senelių namų gyventojams.
          Vaikai mokėsi kūrybiškumo, draugiškumo, sėmėsi vieni iš kitų patirties. Kūrybinėse dirbtuvėse talkino ir 6b klasės mokinės: Gabija, Evelina, Žaneta ir Viktorija, kurios padėjo vaikams sukurti darbelius.
          Diena prabėgo nepastebimai. Vaikai džiaugėsi savo darbeliais, kurie papuošė ne tik koridorių, bet ir klases.

Irena Kaulienė ir Genovaitė Šaulienė, pradinio ugdymo mokytojos

Dailės olimpiada

          Gruodžio 5 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko mokyklinė dailės olimpiada ,,Lietuvos sėkmės istorijos šimtmetis: praeitis, dabartis, idėja Lietuvai“. Olimpiada skirta Lietuvos šimtmečiui, todėl mokinių darbuose – labai įdomūs ir aktualūs pastebėjimai apie Lietuvą.
          Olimpiadoje dalyvavo po kelis atstovus iš kiekvienos klasės, buvo panaudotos įvairios darbų atlikimo technikos. Tarp 5-6 klasių I vieta atiteko 6a klasės mokinės Mantės Budžytės darbui „Trispalvė juosta“. 7-8 klasių grupėje nugalėtoju tapo 7a klasės mokinys Kasparas Berenis ir jo ,,Lietuvos atminties saugojimas“. Tarp gimnazistų I vietą iškovojo IIIa klasės mokinė Emilija Griciūtė su darbu „Lietuva: praeitis, dabartis, ateitis“.

Dailės mokytoja Rima Drevinskienė

Žiemos darbai

          Artėjant Lietuvos šimtmečiui pradinių klasių mokiniai pratęsė projekto „Apjuoskim Lietuvėlę“ veiklas. Pradinukai derino spalvas, raštus, ir koridorius apjuosė tautiniais rūbais pasipuošusios šokėjų poros.
          Tradiciškai gruodžio mėnesį švenčiama ir „Medelių puošimo šventė“. Šiais metais medelius pirmo ir antro aukšto koridoriuose vaikai aprengė žiemiškai, vėliavos spalvomis.

V. Auškalnienė, A. Montvydienė, E. Gedminienė, pradinių klasių mokytojos

Savivaldos naktis gimnazijoje

          Pirmąją žiemos naktį Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazistai praleido visai netradiciškai – gimnazijoje vyko ilgai lauktas mokinių savivaldos renginys „Naktis mokykloje“. Šiam renginiui buvo atsakingai ruoštasi: apgalvotas veiklų planas, pasikviesti kūrybinių dirbtuvių vadovai, lektoriai, kitų gimnazijų savivaldos nariai. Mūsų gimnazijoje viešėjo Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus, Klaipėdos „Varpo“ ir Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijų mokiniai.
          Jau antrą kartą savivaldos naktyje dalyvavo buvęs mūsų gimnazijos prezidentas Lukas- Kornelijus Vaičiakas, dabar studentas, ELSA Lietuva ELSA Vilnius prezidentas, LiJOT Kontrolės komisijos narys. Į renginį atvyko buvusi mūsų gimnazijos mokinė Sima Budreckaitė, dabar dirbanti medicinos srityje, misijos „Sibiras2017“ dalyvė. Abu svečiai pravedė paskaitas – diskusijas susirinkusiems mokiniams ir mokytojams.
          Gimnazistai kartu su mokytojais dalyvavo apvalaus stalo diskusijose įvairiais rūpimais klausimais: „Kodėl verta būti Lietuvos patriotu?“, „Kaip išeiti iš komforto zonos?“, „Bendravimo kultūra. Mandagumas. Pagarba. Kodėl tai nyksta mūsų mokyklose? Ką daryti?“, Socialinių tinklų privalumai ir trūkumai“, „Bandos jausmas. Kaip išlikti blaiviai galvojančiam?“ ir kt.
          Labai smagiai prabėgo valanda ir kūrybinėse veiklose, jų buvo bent kelios. Į netradicinės muzikos užsiėmimą pakvietė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokytojas Nerijus Jasinskas. Jis kūrė muziką vamzdžiais, kuriuos dovanojo Rietavo komunalinio ūkio direktorius Alvydas Rojus. Teatro veiklas organizavo Rietavo kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė, savianalizės užsiėmimus vedė buvęs mūsų gimnazistas, dabar studentas Jurgis Lečas, dailės terapijos valandą mokiniai praleido su mūsų gimnazijos psichologe Loreta Vaškelyte-Lukoševičiene, žaidimą „Vilkolakis“ organizavo mokinių prezidentas Vilius Raišuotis, viešojo kalbėjimo mokė Lukas Kornelijus Vaičiakas.
          Dar neišaušus rytui, mūsų gimnazistai organizavo orientacinį žaidimą. Daugiau kaip dvi valandas mokiniai siautė po gimnaziją, kol atliko įvairias užduotis, kurios jiems buvo paskirtos. Nuvargę, suplukę, bet linksmi klojosi patalą mažojoje sporto salėje, bet miegoti kaip ir neteko...Šeštadienį septintą ryto išlydėjome kuršėniškius, vienuoliktą – klaipėdiškius ir apie dvyliktą – kvėdarniškius.
          Didžiulį darbą, organizuodami renginį, nuveikė gimnazijos prezidentas Vilius Raišuotis, savivaldos nariai ir kiti aktyvūs gimnazistai: Greta Andrulytė, Beatričė Vaičikauskaitė, Paulė Katauskaitė, Ugnė Kauliūtė, Armanda Uselytė, Evelina Jadenkutė, Aušrinė Vanagaitė, Tadas Simonavičius, į pagalbą kibo ir buvęs mūsų gimnazistas Jonas Bertauskas.
          Smagu pasidžiaugti jaunais žmonėmis: jie veiklūs, išradingi ir iniciatyvūs.

Nijolė Dovidauskienė, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės pavaduotoja,

Astronomijos viktorina

          Šių metų lapkričio 25 dieną šeši Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai - Sandra Petreikytė, Inesa Strielčiūnaitė, Mantas Zimkus, Vytautas Milius, Benas Šulinskas ir Algirdas Papievis - dalyvavo Vilniaus respublikinėje 8-12 klasių mokinių astronomijos viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum”. Vienintelis Benas viktorinoje buvo naujokas – dalyvavo pirmą kartą. Šiais metais parsivežėme dar daugiau įspūdžių bei susipažinome su naujais žmonėmis! Žinoma, parsivežėme ir medalį — sidabrą su savo komandos draugais pavyko iškovoti Vytautui Miliui!
          Į 2016 metų viktoriną vyko Sandra Petreikytė, Inesa Strielčiūnaitė, Mantas Zimkus, Vytautas Milius, Deividas Radžvilas. Deja, tais metais parsivežėme tik vieną medalį, sidabro, kurį iškovojo Mantas Zimkus.
          2015 metais viktorinoje dalyvavo Sandra Petreikytė, Austėja Vaupšaitė, Mantas Zimkus, Vytautas Milius. Tada Sandra Petreikytė laimėjo aukso medalį, o Mantas Zimkus – sidabro.
          Iš savo patirties galiu pasakyti, kad ši viktorina yra vienas geriausių dalykų mano gyvenime! Viktorinoje smagu susipažinti su naujais žmonėmis, kurie taps geriausiais draugais ir visada padės, jeigu reikės pagalbos. Kiekvienais metais dalyvaudami viktorinoje mes giliname astronomijos žinias, sužinome vis naujų dalykų. Visa tai pravers sprendžiant šaradas, atliekant užduotis „Visi Mėnulyje".
          Ačiū tariame mūsų fizikos mokytojai Rimai Černeckienei, kuri jau trečią kartą mus surinko į komandą ir organizavo kelionę į Vilnių. Kol mes rungiamės viktorinoje, mokytoja dalyvauja astronomijos seminaruose ir savo įgytomis žiniomis noriai dalijasi „Fizikomanų“ grupėje.
          Lauksime naujų mokslo metų, naujų susitikimų su naujais draugais.

Sandra Petreikytė, IIa klasės mokinė.

Viktorina „Lietuvos šimtmetis”

          Daugėdų pradinio ugdymo skyriuje buvo surengta viktorina, skirta Lietuvos šimtmečiui. Prieš rudens atostogas mokiniams stende buvo pakabinti klausimai apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius. Atsakymus vaikai turėjo susirasti patys.
          Viktorina vyko praėjus savaitei po rudens atostogų. Siekėme išsiaiškinti, kas geriausiai žino apie Lietuvą. Komisijos pirmininkė bibliotekininkė Audronė Siautilienė pasveikino visus ir viktorina prasidėjo. Mokiniai traukė eilės numerius, pagal kuriuos ir ėjo atsakinėti. Kiekvienas dar galėjo pasirinkti judriąją užduotį - pataikyti 5 kamuoliukus į taikinį, šokinėti per šokdynę. Tada buvo traukiama po tris klausimus ir iš karto į juos atsakinėjama. Taškai skaičiuojami ir rašomi lentoje. Iš kiekvienos klasės daugiausiai taškų surinkę vaikai pateko į antrąjį viktorinos turą, kuriame turėjo atsakyti į dar kelis klausimus. Taip buvo išaiškinti geriausieji. Laimėtojams buvo įteiktos padėkos, knygelės ir saldžios dovanėlės. Kiti gavo paguodos prizus.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Asta Petreikytė

Eurodebatai

          Rietave lapkričio 17 d., kaip ir visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, įvyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame varžėsi 5 moksleiviai iš įvairių miestų – Rietavo, Tverų, Klaipėdos ir Šiaulių. Visi jaunuoliai pasisakė pagrindine tema „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje“. Dalyvių kalbų klausė ir jas vertino miesto meras Antanas Černeckis kartu su kitais komisijos nariais: Nijole Dovidauskiene, Vyteniu Kvykliu, Egidijumi Griciumi ir Alma Lengveniene. Tačiau nugalėtoją rinkti galėjo ne tik komisija, o ir į renginį gausiai susirinkę žiūrovai. Po atkaklios kovos, susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, nugalėtoju tapo Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos mokinys Vitold Dvorak. Antroji vieta atiteko Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniui Tadui Simonavičiui, o trečioji – Agnei Mikalauskaitei iš Tverų gimnazijos. Kiekvienas dalyvis dovanų gavo žurnalo „IQ“ elektroninę prenumeratą metams bei eurodebatų atributikos. „Daugelis tų, kurie gyvenime pralaimėjo, net neįsivaizduoja, kaip arti pergalės jie buvo tą akimirką, kai pasidavė. Todėl aš niekada nepasiduodu ir siekiu aukščiausių tikslų savo gyvenime”, - teigia renginio nugalėtojas Vitold Dvorak, kuris jau gruodžio 10-11 d. dalyvaus viešojo kalbėjimo mokymuose, vakarienėje su „Humoro klubo” nariais bei varžysis finale Vilniuje. Finalo laimėtojai Vilniuje laimės kelionę į Briuselį.
          Projektą įgyvendina Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai. Renginio Rietave organizatorius – Jaunimo Europos Komandos narys bei Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos prezidentas Vilius Raišuotis. Daugiau informacijos apie projektą interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt

Vilius Raišuotis, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos prezidentas

Tėveliai,

          Š.m. gruodžio 11-14 dienomis (imtinai) gimnazijos psichologė organizuoja individualius susitikimus - „Šeimos valandas“. Į susitikimus gali ateiti tėvai vieni arba kartu su vaikais. Susitikimų metu kalbėsime Jums aktualiais klausimais, atliksime kūrybines užduotis, kurios gali padėti atrasti kelius į problemų sprendimus.
          „Šeimos valandos“ vyks gruodžio 11-14 dienomis, 50 kab. nuo 16.00 - 16.55 ir 17.00 - 17.55.
          Būtina išankstinė registracija iki gruodžio 4 d. el. paštu: psichologas@ivinskis.rietavas.lm.lt

Konferencija „Kaip gyventi sveikiau“

          Lapkričio 21 dieną Rietavo savivaldybės Tverų gimnazijoje vyko pradinio ugdymo metodinė – praktinė konferencija „Kaip gyventi sveikiau“. Mūsų atstovai pristatė gimnazijos pradinių klasių sveikos gyvensenos ugdymo veiklas. Pradinių klasių mokytoja I. Katauskienė su savo mokiniais G. Norvaišu ir I. Straukumi skaitė pranešimą „Sveikatą stiprinančios pamokos ir pertraukos“, o mokytoja D. Bacevičienė su savo trečiokais E. Glatkauskyte ir Dž. Vaupšu pristatė pranešimą „Sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas projektinėse veiklose“. Konferencijos metu mokiniai pasidalijo gerąja patirtimi, pagilino žinias apie sveiką gyvenseną.

Pradinio ugdymo mokytojos Dileta ir Ingrida

Muziejaus paroda gimnazijoje

          Lapkričio 14 d. gimnazijos priestato antrajame aukšte, šalia istorijos kabinetų, buvo atidaryta stendinė paroda ,,XIX a. II p.-XX a. pr. Lietuvos valstybės politikos, kultūros, mokslo, visuomenės elitas ir jo aplinka“. Paroda skirta artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmečiui. Ją parengė Lietuvos dailės muziejaus LIMIS (Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema) centro vadovė Danutė Mukienė. Nuotraukas ir informaciją šiems stendams pateikė įvairūs Lietuvos muziejai. Ši paroda keliauja po Lietuvą nuo 2013 m. Parodos atidarymą gimnazijoje inicijavo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus.
          Stendinės parodos fotografijose įamžintos tokios žymios Lietuvos asmenybės, kaip Maironis, Kazimieras Būga, Petras Vileišis, Jonas Basanavičius, Antanas Smetona ir daugelis kitų. Taip pat keli stendai skirti didikų giminėms. Paroda prasideda nuo Rietavo Oginskių stendo. Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiui skirti stendai apie Dariaus ir Girėno skrydį, Lietuvos kariuomenę, 1923 m. Klaipėdos sukilimą.
          Kviečiame apžiūrėti parodą ir susipažinti su žmonėmis, kurie stovėjo prie mūsų valstybės atkūrimo ištakų ir kūrė tarpukario Lietuvą.
          Paroda veiks iki Kalėdų.

Istorijos mokytoja Audronė Gečienė

XVI komandinė matematikos olimpiada

          Lapkričio 10 d. Rietavo L. Ivinskio gimnazijoje vyko XVI komandinė matematikos olimpiada mokytojo Kazio Šikšniaus taurei laimėti. Renginyje dalyvavo svečiai iš Vilniaus universiteto: doc. A. Apynis, doc. E. Mazėtas, prof. E. Stankus, dr. J. Šiurys ir jo žmona, taip pat matematikė, U. Šiurienė. Svečiai parengė įdomius pranešimus mokytojams bei mokiniams.
          Iš dvylikos olimpiadoje dalyvavusių gimnazijų – dvylika 9-10 ir tiek pat 11-12 klasių komandų - mokytojo Kazio Šikšniaus taurę, kaip ir pernai, laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazistai. Jaunesniųjų grupėje garbingą pirmąją vietą taip pat laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ mokiniai.
          Šventė praėjo, bet su naujomis idėjomis pradedame planuoti jau kitais metais lapkričio 9 d. vyksiančią XVII matematikos olimpiadą.

Matematikos mokytoja I. Vilimienė

Gimnazistų krikštynos

          Lapkričio 10 dieną gimnazijoje vyko ne tik XVI komandinė matematikos olimpiada, bet ir I klasių gimnazistų krikštynos. Krikštynų tema- mafija. Norėdami įstoti į gimnazistų gretas ir vadintis tikrais gimnazistais devintokai turėjo įveikti paruoštas kliūtis, atlikti komandines užduotis, pasakyti krikštatėvių paruoštą priesaiką. Krikštynos buvo įsimintinos tiek ką tik iškeptiems gimnazistams, tiek krikštatėviams.

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai 2017“

          Spalio 20 d. gimnazijoje vyko konkurso „Sveikuolių sveikuoliai 2017“ I etapas. Konkurso tikslas - ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbti komandoje.
          Konkurse dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikų komanda „Mažyliai“, kurią sudarė Akvilė Bračkutė, Brigita Galminaitė, Antanas Mažonas, Norbertas Zienka, Kajus Bliutas. „Mažyliai“ savo amžiaus grupėje varžėsi su Rietavo lopšelio-darželio priešmokyklinės grupės komanda.
          Ketvirtokų komandos „Obuoliukai“ nariai - Austėja Karveckytė, Augustė Brazaitė, Aleksas Tokarevas, Adomas Jankauskas, Martynas Globys - varžėsi su ketvirtokais, atvykusiais iš Tverų, Medingėnų ir Žadvainių mokyklų.
          Užduotys buvo teorinės, praktinės ir sportinės visai komandai. Viena užduotis buvo komandos kapitonams. Mūsų gimnazijos ketvirtokų komanda „Obuoliukai“ tapo savo amžiaus grupėje nugalėtojais ir važiuoja į II etapą, kuris vyks lapkričio mėnesį Gargžduose.
          Visi konkurso dalyviai gavo prisiminimo dovanėles, padėkas.
          Ačiū už pagalbą ruošiantis konkursui gimnazijos sveikatos priežiūros specialistei Indrei Viršilaitei.

Mokytoja Liuda Tamulionienė

Išvyka ant Lopaičių piliakalnio

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 2b klasės mokinukai su mokytoja G. Šauliene spalio pabaigoje vyko į Lopaičius. Ši ekskursija skirta Piliakalnių metams paminėti, susipažinti su apylinkių istorija, Lietuvos praeitimi.
          Nors lietutis ir krapnojo, mes jo nepabūgome. Iš pradžių užlipome ant kalno, perskaitėme informaciją ir, prisiglaudę prie „svajonių akmens“, tyliai išsakėme savo svajones.
          Stabtelėdami prie riedulių vis skaitėme informaciją. Atsidūrę prie observatorijos, netikėtai pastebėjome ateinantį žmogelį ir jį užkalbinome. Tai buvo Tverų girininkas Jonas Rekašius, mokiniai jį prisiminė kaip miško girinuką.
          Prasidėjo nuoširdus pokalbis. Girininkas be galo įdomiai pasakojo apie riedulius, piliakalnį, apie mišką ir šaltinį, tos vietos atradimą, tvarkymo darbus, prie kurių ir jis pats prisidėjo. Mokiniai sužinojo, kad mišką reikia nuolat retinti, valyti, kad jis būtų gražus. Net parodė kirtiklį mažiems medžiams ar krūmams kirsti. Mokinukai buvo labai smalsūs ir netikėtam gidui uždavė daug klausimų.
          Nuoširdžiai padėkoję sutiktam girininkui nuėjome prie šaltinio. Ten stovi akmuo, skirtas gydytojui A.Vaizgirdui, daug padariusiam Lopaičių sutvarkymui, populiarinimui. Uždegę atminimo žvakelę, prisisėmę vandens ir apėję laimės ratą, nuskubėjome ant piliakalnio.
          Palipę ant kalno pasakojome, ką esame girdėję ar skaitę apie piliakalnius, sakėme medžių pavadinimus, apkabinome beržą, ąžuolą. Grožėjomės gamtos vaizdais, Tverų bažnyčios bokštais, apžiūrėjome aukurą ir išsiaiškinome jo paskirtį.
          Mokinukai labai džiaugėsi šia nuostabia ir įdomia išvyka ir gerų žmonių padarytais darbais.

2b klasės mokytoja Genovaitė Šaulienė

Konferencija „Nuo piliakalnio ant piliakalnio“

          2017 metų spalio 27 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinių klasių mokytojos B. Butkuvienė, I. Katauskienė su savo mokinėmis G. Velykyte, V. Margevičiūte ir D. Gudaityte vyko į respublikinę 1-4 klasių mokinių konferenciją „Nuo piliakalnio ant piliakalnio“, kuri vyko Kretingos rajono Kurmaičių pradinėje mokykloje. G. Velykytė pristatė projekto „Pažinsi paveldą – pažinsi pats save“ veiklą. V. Margevičiūtė supažindino konferencijos dalyvius su Rietavo savivaldybės piliakalniais. D. Gudaitytė papasakojo apie Rietavo savivaldybės bažnyčias ir koplyčias. Mokytojos Birutė ir Ingrida domėjosi, ką konferencijos dalyviai žino apie Rietavą, ir supažindino su garbinga jo praeitimi.
          Ši konferencija – tai veiklos ir darbų, skirtų Piliakalnių metams, apibendrinimas, galimybė pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasidalinti gerąja patirtimi. Renginys, kurio globėjas Kretingos meras Juozas Mažeika, iš esmės buvo atiduotas į vaikų rankas: mokiniai, padedami savo mokytojų, parengė pranešimus apie aplankytus piliakalnius, gyvai, iliustratyviai perteikė įgytas istorines žinias.
          Po pranešimų su vaikais susitiko ir bendravo Istorijos, rekonstrukcijos ir kultūros populiarinimo klubo „Pilsots“ nariai. Jie, vilkėdami kuršių genties, gyvenusios dabartinėje mūsų gyvenamoje teritorijoje, drabužiais, papasakojo apie kuršių buitį, kovas su danais ir švedais, parodė autentiškų ginklų, surengė inscenizuotą kuršių kovą su priešais. Visa tai vaikams padarė didžiulį įspūdį.

Pradinio ugdymo mokytojos B. Butkuvienė, I. Katauskienė

Laikas su Ieva Simonaityte

          Spalio 27 d. aktorė V. Kochanskytė ir du Klaipėdos universiteto profesoriai - dr. R. Bončkutė ir dr. A. Drukteinis - mūsų gimnazijos I-III kl. mokiniams bei mokytojams dovanojo neįkainojamos vertės pamokas apie Klaipėdos krašto rašytoją Ievą Simonaitytę, tautinę tapatybę, kultūrinį mūsų (ne)išprusimą bei kitas bendražmogiškąsias vertybes.
          Ši valanda mums visiems suteikė progą dar kartą permąstyti, kas mes, kokia mūsų šiandiena ir kur mes, kaip Lietuvos piliečiai, einame: ar skiriame šviesą nuo tamsos, ar, anot Vydūno, statome savo sieloje dievnamį.

Dovana pirmūnams

          Jau antri metai iš eilės mūsų gimnazijoje išskirtinai padėkojama geriausiai besimokantiems – organizuojama edukacinė išvyka. Šiemet mokinių, baigusių pereitų metų kursą devintukais –dešimtukais, buvo 24. Jiems spalio 20 d. organizuota ekskursija į Klaipėdoje esantį „Rochen“ saldainių fabriką ir edukacinis – detektyvinis žaidimas Palangoje, kurį veda Palangos Gintaro muziejaus darbuotojai.
          Mokiniai susipažino su konditerių ir inžinierių specialybėmis, patys gamino ledinukus, kiekvienas gavo po maišą saldainių. Palangoje nenuilsdami pagal žemėlapius ieškojo išskirtinių vietų, susipažino su Nepriklausomybės Akto signatarų istorijomis – net keturi Vasario 16 Akto signatarai kilę iš šio miesto. Po to apžiūrėjo Gintaro muziejaus ekspoziciją, pajūriu nuėjo prie tilto, pasigrožėjo Palanga.
          Didžiuojamės savo mokiniais ir linkime jiems kuo didžiausios sėkmės mokantis.

Bėgimas apie mokyklą

          Spalio 18 d. vyko tradicinė akcija „Apibėk savo mokyklą“. Komandas sudarė penkios mergaitės ir penki berniukai. Kiekvienas dalyvis turėjo įveikti po 520 metrų.
          Tarp penktų-šeštų klasių greičiausi buvo 6a klasės mokiniai, įveikę distanciją per 18,27 min., antri - 5a, treti - 6b klasės bėgikai. Iš septintų-dešimtų klasių pirmieji atbėgo IXb klasės sportininkai, užtrukę tik 15 min., antri - 7a., treti - 7b klasės mokiniai.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Šimtmečio bėgimas „Mes – Lietuva“

          Spalio 18 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos vykdė projektą „Mes – Lietuva“, skirtą Lietuvos šimtmečiui.
          Pasipuošę tautinės atributikos akcentais visi pradinukai rikiavosi prie gimnazijos. Iškilminga eisena pajudėjo į parką. Parke vaikai mankštinosi, o Rietavui, Lietuvai ir pasauliui garsiai pasakė šūkį „Mes – Lietuva“.
          Prasidėjo bėgimas. 1-2 klasių mokiniai bėgo apie parko tvenkinį. 3-4 klasių mokinių maršrutas buvo ilgesnis - jie dar bėgo ir parko takeliais. Negalintys bėgti nestovėjo vietoje, o numatytą atstumą įveikė pėsčiomis.
          Po bėgimo vaikai buvo apdovanoti padėkomis. Po to parke valgė sveikuolių košę.

Pradinio ugdymo mokytojos D. Bacevičienė ir L. Tamulionienė

Tinklinio čempionai

           Spalio 14 d. gimnazijos kūno kultūros mokytojai - Giedrė Žlibinienė, Darius Aukštkalnis , Saulius Jonušas - dalyvavo Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos organizuotame seminare „Netradicinės sportinės veiklos neformaliame švietime“, taip pat rungėsi tinklinio turnyre ilgamečio šios asociacijos prezidento Vytauto Deksnio taurei laimėti. Rietaviškių komanda, kurią papildė buvęs mokinys Rokas Aukštkalnis (dabar Klaipėdoa Zudermano gimnazijos kūno kultūros mokytojas), finale įveikė Kėdainių komandą ir tapo turnyro čempionais.

Mažoji pedagoginė praktika

          Spalio 5 dieną, ketvirtadienį, mūsų gimnazijoje, kaip ir kiekvienais metais, vyko graži, tradicija tapusi mažoji pedagoginė praktika. Šią dieną abiturientai pavadavo mokytojus.
          Mokytojai buvo pakviesti į aktų salę, kur kūrybiškai praleido laiką dirbdami grupėse. Tuo metu abiturientai turėjo progą išbandyti mokytojo profesiją.
          Po darbo dienos dauguma mokinių teigė, kad jų požiūris į mokytojo profesiją pasikeitė. Suprato, kad ši profesija atima daug laiko, kad turi atiduoti daug jėgų, bet gali pasidžiaugti mokinių pasiekimais. Mokytojai išugdo samprotaujančius, savarankiškus žmones, kurie yra atsakingi už mūsų visų ateitį.
          Po mažosios pedagoginės praktikos keli abiturientai teigė, kad yra apsisprendę rinktis mokytojo profesiją. Palinkėkime jiems sėkmės ateityje. Tikimės, jog ateinančios mokinių kartos patirs pedagoginės praktikos nesėkmes ir sėkmes.

Neringa Gramalytė, IVa gimn. kl. mokinė

Euroweek 2017

          Šių metų rugsėjo 21 – 30 dienomis Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai išvyko į Vengrijoje Sombathely mieste vykusį projektą „Euroweek2017“. Tai trečias kartas, kai esame pakviesti dalyvauti tikrai išskirtiniame Europos gimnazijų projekte.
          Šiais metais dalyvavo mokiniai iš dvidešimt vienos valstybės: Rumunijos, Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Prancūzijos, Bulgarijos, Graikijos, Austrijos, Lietuvos, Suomijos, Vokietijos, Danijos, Ispanijos (Katalonijos), Latvijos, Estijos, Olandijos, Belgijos bei Vengrijos. Kiekvieną delegaciją sudaro du mokytojai ir aštuoni mokiniai.
          Projektas prasidėjo šventine eisena. Kiekvienos šalies atstovai, apsirengę tautiniu kostiumu, nešė savo valstybės vėliavą. Daugiau kaip 200 žmonių eisena, grojant orkestrui, žygiavo miesto gatvėmis, juos sveikino vietiniai mojuodami ar šypsodamiesi. Tada tikrai pasijutome esą Europos Sąjungos piliečiai - tokie pat, bet ir saviti. Mūsų gimnazijos delegacija buvo apsirengusi tautiniais drabužiais, atrodėme puikiai, tad patekome ir į regioninės spaudos pirmuosius puslapius. Taip pat kiekviena delegacija pristatė savo nacionalinį maistą. Kai vyko tarptautinis bufetas, tikrai netrūko šurmulio ir juokų. Mes vaišinome jaunuosius europiečius - mūsų bičiulius- lietuvišku sūriu, kumpiu, juoda duona, saldainiais, bet labiausiai patiko Lietuvos kunigaikščių desertas – agurkai su medumi. Patys ragavome belgiško šokolado, vengrų vynuogių, prancūziško sūrio, graikiškų alyvuogių ir kt. Buvome supažindinti su miestu, kuriame vyko projektas, dalyvavome diskusijose, sporto renginiuose, pristatėme savo šalį – vežėme paruošą programą. Visos delegacijos keliavo į Vengrijos sostinę Budapeštą.
          Visų šalių mokiniai gyveno vengrų šeimose, su kuriomis leido sekmadienio popietę ir kitus vakarus bendraudami bei ragaudami tradicinius vengrų patiekalus, artimiau ir betarpiškiau susipažindami su vengrų kultūra. To negalima patirti jokiose ekskursijose.
          Šiame projekte susipažinome su mokiniais iš įvairių šalių ir tikimės, kad draugystė tęsis ir po projekto. Džiaugiamės turėję galimybę dalyvauti tarptautiniame renginyje bei viliamės, jog 2021 metais Rietave vyksiąs „Euroweek‘as“ susilauks didžiulės sėkmės.

Jokubaitytė Emilija, IIIa kl., Betričė Vaičikauskaitė, III a kl.

„Europos kinas – kultūrų dialogai“ Rietavo savivaldybėje

          Rugsėjo 27 d. Rietavo savivaldybės Tverų gimnazijoje, spalio 6 d. ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko kino edukacijos diena, kurioje dalyvavo daugiau kaip 70 mokinių. „Projektu siekiama stiprinti moksleivių, kaip Europos daugiakultūrės visuomenės narių suvokimą: žiūrėdami ir analizuodami filmus, jie turi galimybę pažinti ir suvokti tam tikrus visuomenės bendravimo kodus, socialines aplinkos skirtybes – vyksta tarpkultūrinis mokymasis“, - sakė projekto lektoriai Vida Narveišytė ir Linas Zubė.
          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos IIa ir Ia gimnazinių klasių mokiniai žiūrėjo profesionalių režisierių sukurtus trumpo metro meninius filmus iš programos „Europos kinas – kultūrų dialgai“. Juose kalbama apie toleranciją/netoleranciją, santykius šeimoje, paliečiamos žmogaus teisių temos. Tokios temos, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo suprantamos ir atpažįstamos, tačiau keliančios iššūkius ir verčiančios mąstyti plačiau. Peržiūrėję filmus, mokiniai analizavo bendraamžių, gyvenančių kitose šalyse, pasirinkimų galimybes, lygino skirtingų šalių visuomenės modelius, šeimos vertybes, įvertino, kokias galimybes moksleiviai turi gyvendami demokratinėje šalyje. Mokiniai sakė: „Kaip gerai, kad mūsų Lietuvoje niekas neverčia taip anksti tekėti“. Iš kitos pusės, tėvo /tėvų autoritetas ir mūsuose labai svarbus ir daug ką lemiantis. Filme „Kadetas“ akivaizdi ir šiuolaikinių tėvų bei vaikų problema. Tiek sūnus, tiek tėvas myli vienas kitą, bet vaikas nemoka atsilaikyti prieš tėvo spaudimą. Viena mokinė įvardijo, kad tėvas per sūnų realizuoja savo neišsipildžiusias svajones. Dešimtokai pastebėjo, kad tėvas vaiką motyvuoja būti geriausiu dėl mamos, kurios jau nėra. Mokiniai suvokia, kad taip elgtis nevalia. Tik kalbėjimasis galėtų išspręsti problemas. Pasak devintoko, toks desperatiškas sėdimas vairuoti automobilį „gali baigtis nelaime: avarija ar kito sužalojimu“. Tiek devintokams, tiek dešimtokams kilo klausimas, kaip išmokti jaunam žmogui suprasti, ko jis pats nori ir kaip tai pasakyti tėvams.
          Projektą nuo 2008 m. įgyvendina Všį „Kino saga“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informaciją ir nuotraukas paruošė Nijolė Dovidauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Europos judėjimo savaitė

          Rugsėjo 27 dieną 5-12 klasių moksleivės dalyvavo Europos judėjimo savaitės #BEACTIVE – JUDĖK ZUMBA RITMU projekte.

Arbatos puodelių paroda

          Visą mėnesį gimnazijos informaciniame centre lankytojai galėjo pamatyti arbatos puodelių parodą ,,Iš kelionių sugrįžus“. Į parodą ,,atkeliavo“ net 60 puodelių iš 28 valstybių - beveik iš visų žemynų (nebuvo tik iš Australijos ir Antarktidos). Ir kur tik rietaviškių nebūta! Ilgiausią kelią įveikė puodeliai iš Urugvajaus ir Pietų Afrikos Respublikos. Daugiausiai jų buvo, žinoma, iš Europos. Kiekvienas puodelis vis kitoks, kiekvienas puodelis toje šalyje buvusiam kelia kuo gražiausius prisiminimus ir tarsi kviečia vėl keliauti, keliauti...
          Dėkojame gimnazijos bendruomenės nariams, paskolinusiems parodai puodelių.
          Smagių visiems ir įsimintinų kelionių!

Bibliotekininkės

Pasaulinė gyvūnų diena

          Spalio 4 dieną gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių piešinių paroda-konkursas „Visi gyvūnai reikalingi“. Vaikai piešė, spalvino, kirpo, lankstė augintinius, vaizdavo gyvūnus supančią aplinką. Klasės valandėlių metu vaikai su mokytojomis kalbėjo apie savo augintinius, kaip užtikrinti gyvūnų gerovę. Vėliau visi sugužėjo į vestibiulį, kur jų laukė gimnazijos socialiniai partneriai - svečiai iš Rietavo Valstybinės Maisto ir Veterinarijos Tarnybos. Jie parengė vaikams viktoriną apie gyvūnų laisves. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti prizais. Po viktorinos vyko mokinių darbų aptarimas ir apdovanojimai. Darbus vertino Rietavo Valstybinės Maisto ir Veterinarijos tarnybos vyr. veterinarijos gydytojai R. Butuvienė , N. Žeimys bei šios tarnybos viršininkas A. Montvydas. Visos klasės už išradingumą buvo apdovanotos padėkomis ir saldžiais prizais. Daugiausiai simpatijų sulaukė ir nugalėtojais tapo PUG, 1a, 2a ir 4c klasės mokinių darbai.
          Nuoširdžiai dėkojame Rietavo Valstybinės Maisto ir Veterinarijos tarnybai už bendradarbiavimą.

Pradinio ugdymo mokytojos E. Gedminienė ir A. Montvydienė

Projektas „Derliaus kraitė”

          Atskubėjęs ruduo atnešė daug gražių renginių. Rugsėjo 23 dieną pradinių klasių mokiniai surengė parodą „Gyvasis gamtos paveikslas“, skirtą Mokytojų dienai. Pradinukų sukurti paveikslai papuošė gimnazijos erdves.
          Rugsėjo 27 dieną trečių klasių mokiniai organizavo rudens gėrybių mugę. Jos metu buvo galima nusipirkti užaugintų vaisių, daržovių, skaniausių uogienių, grybų, medaus, rankdarbių... O kaip talentingai ir išradingai viską mokėjo pateikti ant prekystalio. Mugėje trečiokų mokytojos vaišino svečius svarainiais, įvairiais žolynėliais, obuoliais... Tai buvo puiki verslumo pamoka mokiniams ir galimybė tėveliams pabūti kartu su savo vaikais ruošiantis renginiui.

Trečiokų mokytojos Virginija, Dileta, Ingrida

Rudeninių puokščių paroda

          Daugėdų pradinio ugdymo skyriuje vyko rudeninių puokščių paroda „Gyvasis paveikslas”. Iš ryto vaikai rinkosi į mokyklą nešini gražiausiais rudeninių gėlių žiedais, augalų lapais, įdomesnėmis šakelėmis. Kiekvienai klasei buvo padaryti rėmeliai, ant kurių ir buvo kuriamos nuostabios kompozijos iš atsineštų augalų. Klasėse vyko įdomi kūrybinė veikla. Vėliau buvo surengta parodėlė. Visi galėjo pasigrožėti puikiais darbais.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Asta Petreikytė

Partizanų, žuvusių už Lietuvos laisvę, pagerbimas

          Šių metų rugsėjo 17 d. Šilų-Girėnų miške atidengta trečią kartą atstatyta partizanų žeminė ir pagerbti už Lietuvos laisvę žuvę partizanai. Atidarymo metu šv. Mišias aukojo Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Jis pašventino ir partizanų žeminę. Atidengimo ceremonijoje dalyvavo bei pasisakė garbūs svečiai: Rietavo meras Antanas Černeckis, Šilalės meras Jonas Gudauskas, Seimo nariai, Lietuvos politinių tremtinių ir politinių kalinių sąjungos atstovai, partizanai bei šauliai. Renginyje taip pat dalyvavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokytojai ir mokiniai.

Europos paveldo dienos 2017

          Rugsėjo 15-17 d. Lietuvoje vyko Europos paveldo dienos „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Rugsėjo 15 d. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus šias dienas organizavo jau aštuonioliktą kartą. Mūsų gimnazijos mokiniai ir šiais metais aktyviai dalyvavo Europos paveldo dienų renginyje. Jau nuo pavasario norintys piešė Rietavo savivaldybės piliakalnius ir bokštus. Gimnazijos moksleiviai nupiešė 47 piešinius. Darbus parodai pateikė 2c klasė (mokytoja I. Kaulienė), 3a (mokytoja V. Auškalnienė), 3b (mokytoja I. Katauskienė), 3c (mokytoja D. Bacevičienė), 4a (mokytoja A. Montvydienė), 4b (mokytoja Z. Grubienė), 4c (mokytoja L. Tamulionienė). Paskatinti dailės mokytojos R. Drevinskienės ir istorijos mokytojų A. Gečienės, R. Katauskienės ir D. Liutkuvienės piliakalnius bei bokštus piešė ir gimnazistai.
          Renginys prasidėjo Rietavo dvaro sodybos parteryje prie paminklo kunigaikščiams Oginskiams. Labai gražiai šventės atidarymą papuošė mūsų gimnazijos skautai, vadovaujami V. Ruškio. Jiems buvo pavesta nešti šventines vėliavas. Po sveikinimo kalbų visi dalyviai rinkosi muziejuje. Apžiūrėję Rietavo savivaldybės moksleivių piešinių parodą, pasivaišinę arbata ir bandelėmis renginio dalyviai išklausė du pranešimus: Klaipėdos universiteto docento Gintauto Zabielos ,,Rietavo krašto piliakalniai“ ir muziejaus direktoriaus Vyto Rutkausko ,,Rietavo miesto bokštai: Oginskių veikla formuojant urbanistinį kraštovaizdį“.
          Kantriausi renginio dalyviai aplankė Skroblės piliakalnį, kur prasidėjo Rietavo istorija. Ten buvo iškelta paveldo dienų vėliava, atidengtas stendas, pasodintas ąžuoliukas ir sugiedota tautiška giesmė.
          Smagu buvo įsijungti į renginį, kuriame dalyvauja ne tik Lietuva, bet ir visa Europa.

Istorijos mokytoja Audronė Gečienė

Su klase smagiau!

          Pirmasis varpelio aidas sukvietė visus į Mokslo ir žinių dieną. Rugsėjo 1 – osios šventė prasidėjo šv. Mišiomis. Vėliau abiturientai, pasitikę pirmokus, rikiavosi eisenai į gimnaziją kartu su visais mokiniais. Gimnazistus šventiniais maršais sveikino M. K. Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras.
          Gimnazijos bendruomenę su naujų mokslo metų pradžia sveikino savivaldybės meras A. Černeckis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė J. Grevienė. Nuoširdų sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė A. Lengvenienė. Pavaduotojos ugdymui N. Dovidauskienė ir N. Pocienė pristatė naujus mokytojus, o naujai atvykusiems mokiniams įteikė gimnazijos ženklelius. Tėvelių vardu sėkmės moksluose linkėjo Tėvų komiteto pirmininkė G. Sabaliauskienė. Taip pat visus susirinkusius sveikino ir gimnazijos prezidentas V. Raišuotis.
          Po sveikinimo žodžių IV gimn. klasių mokiniai išsivedė pirmokus į pirmąją pamoką. Naujieji gimnazijos mokiniai sudarė linksmus klasių traukinukus, kuriems vadovavo B. Butkuvienė ir D. Norkuvienė. Pirmokai keliavo iš stotelės į stotelę susipažindami su būsimais mokomaisiais dalykais, o įveikę visas stoteles buvo apdovanoti. Po abiturientų palinkėjimo mažieji draugai išskubėjo į savo klases.
          Dar ilgai gimnazijoje netilo šventinis šurmulys. Susirinkę mokiniai dalijosi atostogų įspūdžiais, lyg ir patvirtindami, kad su klase išties smagu. Visiems sėkmingų, kūrybingų ir įdomių mokslo metų!

IV b gimn. kl. mokinė Justė Bacevičiūtė