Vasaros poilsio stovykla „SPORTAS. DRAUGYSTĖ. SVEIKATA“

          Birželio 1-7 dienomis Daugėdų pradinio ugdymo skyriuje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Sportas. Draugystė. Sveikata“. Joje dalyvavo PUG vaikai ir 1-5 klasių mokiniai. Aktyviai ir noriai prisijungė vyresnieji daugėdiškiai.
          Esame dėkingi Rietavo savivaldybei už lėšas stovyklai, mokyklos virėjoms – už gardų maistą, o mokyklinių autobusų vairuotojams – už saugias keliones.
          Stovyklos pradžia sutapo su „Vaikystės švente“ Rietave, kurioje ir mes dalyvavome. Antrą stovyklavimo dieną išvykome į Lopaičius ant piliakalnio. Trečia diena buvo mokykloje. Kadangi oras nelepino, vaikai žaidė, sportavo kieme arba mokyklos sporto salėje. Papietavę ir susėdę prie bendro stalo, stovyklautojai draugiškai piešė įspūdžius iš kelionių.
          Ketvirtąją saulėtą stovyklos dieną, pasiėmę sportinį inventorių ir smėlio žaislus, iškeliavome prie tvenkinio. Čia sulaukėme svečių iš Rietavo gimnazijos. Stovyklautojai visi kartu žaidė kvadratą, tinklinį, netradicinius žaidimus. Patys mažiausieji tvenkinio pakrantėje statė smėlio pilis. Išalkę kepėme ant laužo dešreles ir visi draugiškai valgėme. Įšilus dienai vaikai džiaugėsi vandens malonumais. Tai buvo pati smagiausia stovyklos diena!
          Paskutinę dieną mokiniai sulaukė stovyklautojų iš Medingėnų skyriaus. Spėjo kartu pažaisti kvadratą, o vėliau žaidė ir bendravo bendruomenės salėje. Po įdomių rungčių išlydėjome svečius, skaniai papietavome ir atsisveikinome iki kitos vasaros.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytojos Romalda Uogienė ir Rita Grajauskienė

Gimtinės istorijos takeliais

          Birželio 8 dieną baigėsi 6 dienų vasaros poilsio stovykla ,,Gimtinės istorijos takeliais“. Stovyklavo 15 gimnazijos mokinukų, kurių amžius 7-12 metų. Šaunūs poilsiautojai nepatingėjo anksti keltis bei nepabūgo vėsių orų, todėl daug pamatė, patyrė ir išmoko. Stovyklautojai dalyvavo Vaikystės šventėje, ėjo pėstute iki Skroblio piliakalnio, susipažino su ,,Alkos“ paukštyno gyventojais, ragavo naminių ledų Jusių ūkyje, mokėsi rašyti žąsies plunksna Bukantės dvarelyje, lankėsi Varnių regioninio parko Lankytojų centre, mėgavosi peizažu nuo Moteraičio bei Sprūdės piliakalnių, ilsėjosi prie Ruškio ežero bei Daugėdų tvenkinio, vaikščiojo pažintiniu taku prie Varnių.
          Esame dėkingi Rietavo savivaldybei už lėšas stovyklai, mokyklos virėjoms – už gardų maistą, o mokyklinių autobusų vairuotojams – už saugias keliones.

Stovyklos vadovė Daiva Norkuvienė

Stovykla „Sportas sveikata – būsiu sveikas visada“

          Birželio 1-7 dienomis vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla, kurioje dalyvavo 15 pradinių klasių mokinių, lankiusių sporto būrelį „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“.
          Stovyklos atidarymo metu vaikai kūrė šūkį ir emblemą, dalyvavo Vaikystės šventėje.
          Antrą stovyklos dieną stovyklautojai lankėsi Rietavo Jaunimo centre. Jie susipažino su savanoriais, atvykusiais iš užsienio - Simona iš Italijos ir Laša iš Gruzijos. Svečiai pamokė vaikus naujų žaidimų, kartu piešė, paskatino mokytis užsienio kalbų.
          Trečią dieną mokiniai važiavo prie didžiausio Lietuvoje Barstyčių akmens. Nustebo išvydę akmenį milžiną. Susipažino su jo atsiradimo istorija, matmenimis, laipiojo ant akmens, žaidė – smagiai leido laiką. Gamtoje ir pietavo.
          Kitą dieną vyko į Daugėdus. Kartu su tos mokyklos mokinukais praleido pusdienį gamtoje, prie tvenkinio. Stovyklų dalyviai susipažino, sportavo, žaidė ir net maudėsi tvenkinyje. Kartu kepė dešreles, vaišinosi. Ir niekas nenorėjo grįžti namo.
          Paskutinę stovyklos dieną lietingas oras sutrukdė eiti į parką, kur turėjo vykti kliūčių ruožas. Likę mokykloje, vaikai žaidė šaškėmis ir šachmatais. Prie vaišių stalo aptarė stovykloje praleistą laiką, palinkėjo vieni kitiems saugių ir smagių vasaros atostogų.

Pradinio ugdymo mokytoja Liuda Tamulionienė

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“

          Šių metų rugpjūčio 21–25 d. devintą kartą iš eilės šalyje vyks šis Lietuvos Respublikos Vyriausybės inicijuojamas projektas. Veiklūs, iniciatyvūs ir gerai besimokantys moksleiviai iš visos Lietuvos bei užsienio šalyse esančių lietuvių mokyklų turės galimybę susipažinti su mūsų valstybės politine veikla bei tapti aktyvesniais piliečiais. Projekto metu dalyviai bendraus su Ministru Pirmininku, ministrais, dalyvaus posėdžiuose, susitikimuose, susipažins su institucijos, jai pavaldžių įstaigų darbu, atliks institucijos paskirtus darbus, bendraus su žiniasklaida, rengs bendras užduotis.

          Plačiau...

Pirmūnų šventė

          2017 m. birželio 1 dienos vakare į gimnaziją rinkosi patys geriausi mokiniai ir jų tėveliai bei artimieji. Šviesų priešpaskutinį mokslo metų vakarą sveikinome mokslo pirmūnus. Džiaugiamės šiemet turėdami tris mokinius, kurie baigė vien dešimtukais. Tai Nojus Daukšas, 5a kl., Ema Marozaitė, 5 b kl., ir Marta Jasaitė, IV kl. mokinė. 71 mokinys 2016-2017 m. m. baigė turėdami metinį vidurkį 9 ir daugiau. Visais jais didžiuojamės ir linkime patirti kuo didesnį malonumą mokantis.

Gimnazijos administracija

Gegužė – prevencijos mėnuo

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos Vaiko gerovės komisija gegužės mėnesį paskelbė prevencijos mėnesiu. Dėmesys skirtas alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų prevencijai. Prie šios iniciatyvos daug prisidėjo mūsų gimnazijos tėvų komitetas, kurio pirmininkė G. Sabaliauskienė. Tėvų dėka į gimnaziją buvo pakviestas Plungės sveikatos centro lektorius A. Šiukšta, kuris skaitė mokiniams paskaitas apie priklausomybes. Paskaitos buvo pritaikytos pagal vaikų amžių, informacija pateikta patraukliai, kad vaikai ne tik išklausytų informaciją, bet ją ir išgirstų.
          Rietavo miesto policijos komisariato Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės vyresnioji specialistė Aušra Eitutavičienė 5-8 klasių mokiniams kalbėjo apie elgesį viešose vietose. Priminė, jog už visus nusižengimus, kuriuos padaro nepilnamečiai, atsakingi yra tėvai.
          Mokiniai buvo tikrinami dėl psichotropinių medžiagų laikymo. Patikrinimas buvo netradicinis, jame dalyvavo tarnybinis šuo Jorgis, kuris atpažįsta iš kvapo nelegalias, draudžiamas medžiagas. Buvo patikrinta apie 200 gimnazistų - draudžiamų medžiagų nerasta ir tai nuteikia pozityviai.
          Dėkojame už bendradarbiavimą Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos Tėvų komitetui, Rietavo policijos komisariato darbuotojams, kurie prisidėjo vykdant prevencines veiklas.

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos Vaiko gerovės komisija

Saugaus eismo diena

          Atšilus orams, keliuose padaugėja dviratininkų, mopedų bei motociklų vairuotojų, tai visų rūpestis - išvengti nelaimingų atsitikimų. Tad penktadienį, gegužės 26 dieną, gimnazijoje 5-tų klasių mokiniai laikė egzaminą, kad gautų dviračio vairuotojo pažymėjimą.
          Egzaminas organizuojamas daug metų. Jo tikslas – populiarinti dviratį, propaguoti saugios elgsenos pagrindus, mokyti Kelių eismo taisyklių. Konkurse dalyvavo saugaus eismo būrelio „Saugus“ nariai ir 5-tų klasių mokiniai. Renginį organizavo būrelio vadovė Genovaitė Šaulienė. Ji visiems palinkėjo sėkmės varžybose ir atidumo bei saugumo kelyje.
          Vadovė padėkojo būrelio nariams, pasidžiaugė dviračių vairuotojų įgytomis žiniomis, pasveikino išlaikiusius egzaminą, įteikė apdovanojimus ir palinkėjo sėkmės keliuose. Vadovė akcentavo, kad būtina gerbti visus eismo dalyvius, saugoti savo ir kitų gyvybę ir neužmiršti, kad Kelių eismo taisyklės galioja visiems.

Saugaus eismo būrelio „Saugus“ nariai

Išvyka į Dinozaurų parką

          Baigiantis mokslo metams, 1b ir 1c klasių mokiniai, lydimi mokytojų Genovaitės Šaulienės ir Irenos Kaulienės, lankėsi Dinozaurų parke Radailiuose. Vaikus pasitiko galvas linguodami dinozaurai. Vadovių perspėti, kad iš ryto dinozaurai dar nepusryčiavę ir neverta jų erzinti, vaikai su jais elgėsi atsargiai. Pasigrožėję visokio dydžio dinozaurais, mokiniai mėgavosi įvairiomis pramogomis - važiavo traukinuku, sukosi karuselėje. O kiek džiaugsmo suteikė jų pačių vairuojamos mašinytės. Palandžioję po veidrodžių labirintus ir pažiūrėję 5D kiną, džiaugėsi įvairiausių batutų teikiamais malonumais.
          Pavargę, bet linksmi ir pilni įspūdžių pirmokėliai grįžo namo.

Mokytojos Irena Kaulienė, Genovaitė Šaulienė

Paskutinis skambutis nuaidėjo LXIX abiturientų laidai

          Šiais metais Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją baigia LXIX abiturientų laida, kuriai paskutinis skambutis nuaidėjo gegužės 25 dieną. Vyko graži ir įsimintina Paskutinio skambučio šventė.
          Nuo ankstyvo ryto Rietavo gatvėmis triukšmingai ir linksmai nusiteikę abiturientai skubėjo į savo šventę. Kiek rimtesni ir susikaupę jie ėjo Zarbeko alėja į gimnaziją, kur pasitiko mokytojai ir mokiniai. Į dangų su įvairiaspalviais balionais paleidę svajones ir norus, nuskubėjo į paskutinę pamoką pas savo pirmąsias mokytojas ir auklėtojas.
          Abiturientai, lydimi pirmokų ir paskutinio skambučio garsų, atėjo į salę atsisveikinti su gimnazijos bendruomene. Pirmokėliai eilėmis ir „Ančiukų šokiu“ linkėjo IV gimn. klasės mokiniams sėkmės. Čia abiturientus sveikino Rietavo miesto meras Antanas Černeckis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė. Gimnazijos tėvų komiteto pirmininkė Gintarė Sabaliauskienė ir komiteto narės įteikė abiturientams atminimo dovanėlę ir neužmirštuolių puokštelę, kuri primintų kelią namo. Daug ovacijų sukėlė l. e. direktoriaus pareigas Nijolės Pocienės perskaitytas pedagogų tarybos posėdžio protokolas, kuriame pranešama, kad visiems IV gimn. klasės mokiniams leidžiama laikyti brandos egzaminus. Pavaduotoja ugdymui Nijolė Dovidauskienė įteikė padėkas IV gimn. klasės mokiniams už aktyvią visuomeninę ir sportinę veiklą. Gimnazijos mokinių tarybos nariai gražiai atsisveikino su ją paliekančiais abiturientais. III gimn. klasės mokiniai egzaminavo abiturientus, tarė atsisveikinimo žodžius ir linkėjo gero kelio. Abiturientai dėkojo mokytojams, tėvams, perskaitė šmaikštų testamentą ir, sušokę gražų valsą, su visais atsisveikino. Tėvai taip pat tarė padėkos žodį pedagogams, linkėjo sėkmės savo vaikams ir gimnazijai įteikė atminimo dovaną nuo LXIX laidos.
          Linkime mūsų abiturientams sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus ir kuo didžiausios sėkmės tolimesniame gyvenimo kelyje!

Jaunųjų žurnalistų būrelis

Šeimos diena

          Atėjo graži pavasario šventė- šeimos diena. Jai ruošėmės iš anksto. Mokiniai darė darbelius ir gėlių karūnėles mamytėms, rašė laiškus su gražiais palinkėjimais tėveliams ir seneliams. Šiemet dalyvavome dviejose šeimos šventėse. Išvakarėse ,,Orkestrėlis“, vadovaujamas mokytojos R. Uogienės, grojo ir dainavo Rietavo kultūros namuose Lauryno Ivinskio gimnazijos organizuojamoje šeimos šventėje. Kitą dieną graži šventė laukė Daugėduose. Kad visiems būtų linksmiau rinktis į salę, Daugėdų kultūros centro vadovas N. Jasinskas grojo saksofonu. Prigužėjo pilna salė artimųjų: mamų, tėčių, močiučių, senelių. Popietės metu vaikų teatras (vadovė mokytoja A. Petreikytė) suvaidino A. Kairaitienės pjesę ,,Kačiukų mokyklėlė, šuniukų abėcėlė“. Mokytojos R. Grajauskienės priešmokyklinukai irgi parodė savo programėlę. Vėliau skambėjo vyresniųjų mokinių dainos ir eilės, skirtos brangiausiems šeimos nariams. Šventė buvo šilta ir jauki.

Mokytoja Romalda Uogienė

Išvyka į Plungę

          Gegužės 12 dieną „Lyderystės ABC“ būrelio nariai kartu su būrelio vadove Genovaite Šauliene lankėsi Plungėje, Oginskio rūmų muziejuje, dalyvavo edukacinėje pamokoje „Gandingos piliakalnio lobiai“, pabuvojo ant Plungės piliakalnio, pasidžiaugė miesto centru, fontanu, aikštėje klausėsi Europos dienai skirto koncerto prancūzų kalba.
          Edukacinę pamoką pradėjome Žemaičių muziejuje susėdę prie stalų, ant kurių buvo sudėtos užduotys su pavaizduotomis Gandingos ir kitų piliakalnių iškasenomis. Muziejaus darbuotoja mokiniams papasakojo apie kunigaikščio Oginskio dvarą, apie piliakalnius ir radinius. Sužinojome, kad 1 km spinduliu apie piliakalnius negalima kasinėti, dar sprendėme kryžiažodžius.
          Vėliau edukacinę pamoką tęsėme patys atlikdami kasinėjimus. Gavome po kastuvėlį ir šluotelę ir pradėjome kasinėti. Radome ir pinigų, ir vėrinių, ir žiedelį, ir stiklo šukių, ir akmenų... Smagu pabūti archeologais. Supratome, koks kruopštus ir atsakingas šis darbas. Pabaigoje visi buvome apdovanoti „Gandingos lobio“ dovanomis.
          Po labai patikusios edukacinės programos aplankėme muziejuje veikiančią parodą, apžiūrėjome menes.
          Linksmi ir laimingi grįžome namo. O svarbiausia, kad labai gražiai bendravome, nesvarbu, kokio amžiaus būrelio narys - penktokas ar aštuntokas.

„Lyderystės ABC“ būrelio narės Deimantė Giniotaitė ir Karolina Einikytė

Šeimos šventė Rietave

          Gražią ir saulėtą trečiadienio pavakarę dideli ir maži rietaviškiai rinkosi į kultūros namų salę paminėti Šeimos dieną. Juos visus sukvietė Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė, kuri šia proga dovanojo koncertą.
          Šventinį vakarą vedė Ieva Lingytė su tėčiu Vaclovu Linge ir Klaudijus Šimkus, kuriam nuoširdžiai padėjo mama Audronė Šimkuvienė. Jie kūrė šiltą ir malonią šventės atmosferą. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Dovidauskienė. Ji pasidžiaugė nuoširdžiu bendradarbiavimu su gimnazijos tėvų komitetu ir pirmininkės Gintarės Sabaliauskienės iniciatyvomis, įteikė padėkas tėvams, prisidėjusiems prie bendruomenės gerovės kūrimo.
          Dainuodami, šokdami, muzikuodami, skirdami eiles, gimnazijos mokiniai suteikė atvykusiesiems daug malonių ir linksmų akimirkų. Šeimos galėjo didžiuotis savo vaikais, kurie skambiai traukė dainas, sukosi valso ir polkos žingsniu, smagiai šoko sportinius šokius, virpino širdis poezijos posmais. Nuoširdžiai dėkojame mokinius ruošusiems mokytojams: R. Varnagirienei, A. Andrijauskui, N. ir V. Ruškiams, D. Norkuvienei, R. Uogienei, A. Petreikytei, G. Žlibinienei, I. Smulkienei.
          Sveikinimo žodį šeimoms tarė Rietavo miesto meras Antanas Černeckis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė. Vaikų teisių skyriaus vedėja Žibutė Milienė įteikė padėkas už dalyvavimą socialinėje iniciatyvoje „Nuoširdumo savaitė“ mokiniams, rašiusiems laiškus, ir juos ruošusiems mokytojams. Ji pasidžiaugė vykusiais renginiais.
          Šventė baigėsi gimnazijos himnu, kuris suvienijo susirinkusias šeimas. Į namus visi skirstėsi puikiai nusiteikę, dalydamiesi koncerto įspūdžiais.

Agnė Čekavičiūtė ir Evelina Čukaitė, 7 a klasės mokinės

 

Gegužės mėnuo paskelbtas prevencijos mėnesiu

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje gegužės mėnuo paskelbtas prevencijos mėnesiu. Tikslas – suteikti informaciją mokiniams apie priklausomybių žalą.
          Numatoma vykdyti šias veiklas:
          1.Susitikimai - paskaitos su Plungės sveikatos centro lektoriumi A. Šiukšta.
          2.Klasės valandėlės su Rietavo miesto policijos komisariato Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės vyresniąja specialiste Aušra Eitutavičiene.
          3.Prevencinė akcija, skirta patikrinti gimnazijos mokinius dėl psichotropinių medžiagų laikymo ir vartojimo.
          4.Individualūs pokalbiai su mokiniais.

Vaiko gerovės komisija (VGK)

Šviečiamoji gyvulininkystės paroda Daugėduose

          Gegužės antrosios rytas Daugėdų pradinio ugdymo skyriuje prasidėjo neįprastai. Mokyklos kieme priešmokyklinukus iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos ir Daugėdų skyriaus pasitiko ūkiniai gyvūnėliai. Tai džiaugsmo buvo vaikučiams! O filmukų herojus veršiukas Dobiliukas supažindino su būsima programa, kurioje mažieji dalyvaus visus metus. Tai Žemės ūkio ministerijos ir programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro Šviečiamoji gyvulininkystės programa, kurios tikslas – skatinti vaikų susidomėjimą gyvulininkyste. Pagal I Programos modulį vaikai susipažins su visomis paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis, jų produktais.

Priešmokyklinės grupės pedagogė Rita Grajauskienė

Nuoširdumo savaitė

          Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva š.m. gegužės 8-14 dienomis organizuojama „Nuoširdumo savaitė“. Šios savaitės metu bus kalbama apie vaikų globą (rūpybą), įvaikinimą, vaikų globos namuose augančius vaikus ir jų galimybes augti šeimoje. „Nuoširdumo savaitės“ tikslas – supažindinti mokyklų bendruomenių narius su įvaikinimo ir globos (rūpybos) procesu. Prie šios socialinės iniciatyvos prisijungia ir mūsų gimnazijos bendruomenė.

          Numatomos veiklos Nuoširdumo savaitės metu:
          1. 5-6 klasių mokiniai rašo laiškus vaikams, augantiems be tėvų globos.
          2.7-8 klasės dekoruoja marškinėlius. Tema - „Laimingo žmogaus marškinėliai“.
          3.I-IV klasių gimnazistai susitinka su Rietavo Vaiko teisių tarnyba. Pokalbis apie vaikų globą (rūpybą), įvaikinimą, vaikų globos namuose augančius vaikus ir jų galimybes augti šeimoje.
          4.Susitikimas su Rietavo Vaiko teisių tarnyba. Diskusija apie vaikų globą (rūpybą), įvaikinimą, vaikų globos namuose augančius vaikus ir jų galimybes augti šeimoje. Dalyvauja mokinių tėvai ir mokytojai.

Socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė, psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė

Respublikinis meninis skaitymas

          Balandžio pabaigoje teko laimė pabūti Šakiuose. Pagrindinėje „Varpo“ mokykloje vyko respublikinis meninio skaitymo konkursas. Iš visos šalies suvažiavę meninio žodžio puoselėtojai džiugino žiūrovų širdis. Nepaprastai mielai ir šiltai mus priėmė mokyklos bendruomenė. Žiūrėjome Šakių cirką, matėme spektaklį „Amerika pirtyje“, kartu dainavome su poetu, rašytoju, režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu. Smagu, kad šiame konkurse gerai sekėsi ir abiturientei Ievai Lingytei. Ji gavo Pagyrimo raštą, pasirašytą Švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės. Sveikiname Ievą ir linkime puikių rezultatų abitūros egzaminų sesijoje.

Susitikimas su Sigute Ach

          Balandžio 25 dieną gimnazijos 3-4 klasių mokinukai susitiko su Sigute Abramavičiene - geriau žinoma slapyvardžiu Sigutė Ach. Ji yra profesionali dailininkė, vaikiškų knygų iliustratorė, rašytoja, „Nieko rimto" leidyklos įkūrėja ir leidėja.
          Dailininkė pakvietė visus salėje sėdinčius žiūrovus pabandyti pasinerti į paslaptingą vaizduotės pasaulį. Vieni atsimerkę, kiti užsimerkę – visi bandėme pamatyti vaizdus, išgirsti garsus, užuosti kvapą, pajusti skonį.
          Menininkė priminė, kad vaizduotę, mąstymą lavina ir knygų skaitymas. Juk kai skaitome knygą, kartais labai aiškiai įsivaizduojame, koks yra veikėjas ar kaip atrodo namas. Sigutė Ach įsitikinusi, kad kūrybiškas yra kiekvienas žmogus – ir menininkas, ir mūrininkas, ir kepėjas.
          Susitikimo metu dailininkė sukūrė ir kiekvienai klasei padovanojo po didelį piešinį. O mes įteikėme inkilą – kad turėtų kur gyventi sparnuotos karvytės.
          Po susitikimo dailininkė mielai dalijo autografus, fotografavosi su vaikais. Ir visi mes pasijutome geresni, lengvesni – truputį sparnuoti.

Bibliotekininkė Angelė Kuzminskienė

Rietavo gimnazijos tinklininkėms - trečioji vieta

          Balandžio 24 d. gimnazijos tinklininkės dalyvavo tinklinio turnyre Šilalės mero taurei laimėti, kurį organizavo S. Gaudiešiaus gimnazija. Atkakliose kovose rungėsi Tauragės „Versmės“, Kaltinėnų A. Stulginskio, Laukuvos N. Vėliaus, Rietavo L. Ivinskio gimnazijų sportininkės ir turnyro organizatorės šilališkės.
          Nežymia persvara nusileidusios Šilalės ir Tauragės, bet įveikusios Laukuvos ir Kaltinėnų sportininkes mūsų tinklininkės iškovojo trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliais. Rietavo gimnazijos garbę gynė E. Stancelytė, G. Mikutytė, M. Jasaitė iš XIIa klasės, V. Buikytė, I. Macenytė iš XIIb, V. Pakalniškytė ir R. Kiaulakytė iš Xb klasės.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra

          Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras bei Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija 2015 m. paskelbė konkursą dėl dalyvavimo Europos Sąjungos socialinio fondo finansuojamame valstybės planavimo projekte ,,Mokinių akademinių gebėjimų pažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra“. Konkurso tikslas - surinkti informaciją apie mokyklas, kurios siekia tapti projekto partnerėmis.
          Projektas vyksta nuo 2016 m. iki 2018 m. Jame dalyvauja mokytojai, psichologai, mokiniai ir jų tėvai iš 30 Lietuvos mokyklų. Tarp atrinktų mokyklų yra ir mūsų gimnazija.
          Nuo 2017 m. balandžio 1 d. pradėtas projekto įgyvendinimas. Projekto vykdytojai, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, atrinko mūsų gimnazijos 4-tų ir 8-tų klasių mokinius, jų tėvus ir pedagogus.
          Šių metų balandžio ir gegužės mėnesiais bus vykdomi tyrimai. Mokiniams bus pateiktas nuo kultūros nepriklausomas testas CFT-20R (Culture Fair Test, 2004). Tėvų ir mokytojų bus prašoma užpildyti keletą klausimynų.
          Norintys sužinoti daugiau apie vykdomą projektą kreipkitės į gimnazijos psichologę Loretą Vaškelytę-Lukoševičienę el. paštu psichologas@ivinskis.rietavas.lm.lt

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017

          Kiekvienais metais kovo pabaigoje „Vaikų linija“ inicijuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kurios pagrindinis tikslas – keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias.
          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė palaiko šią iniciatyvą ir atkreipia visų bendruomenės narių dėmesį į patyčių problemą. Socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė pakvietė pradinio ugdymo mokinius stebėti savo elgesį ir pildyti savaitės dienoraštį „Be patyčių 2017“. Dienoraštyje vaikai fiksavo savo linksmus ir liūdnus įvykius, kuriuos galėjo aptarti su savo klasės draugais ir mokytoja. Vyresni mokiniai kūrė atvirukus tema „Aš nesityčioju“. Gimnazijos socialinė pedagogė ir psichologė vedė temines klasės valandėles, kurių metu vaikai buvo mokomi prašyti pagalbos, saugiai elgtis elektroninėje erdvėje, tinkamai reaguoti susidūrus su patyčiomis.
          Gimnazijos psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė vykdė 5-8 ir I-IV gimnazijos klasių mokinių apklausą „Patyčių paplitimas gimnazijoje“. Apklausos duomenys parodė, jog daugiau nei pusė apklaustų mokinių yra susidūrę su patyčiomis, tik skiriasi patyčių dažnumas. Todėl kviečiame ir pasibaigus „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ“ prisijungti kiekvieną žmogų stabdyti patyčias ir užkirsti kelią neigiamiems patyčių padariniams.

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė

Gerb.Tėveliai,

          Šių metų pavasarį, nuo 2017-04-19 iki 2017-05-05, gimnazijoje bus vykdomas Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas. Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas apims 2, 4, 6, 8 klases.
          Patikrinimo tikslas – sudaryti sąlygas mokykloms ir mokytojams savarankiškai ir objektyviai įsivertinti savo mokinių mokymosi pasiekimus, rinkti grįžtamojo ryšio informaciją, reikalingą ugdymo kokybei ir vadybai gerinti.
          Jie skirti įvertinti mokymosi pasiekimus, padėti išsiaiškinti konkrečius mokymosi sunkumus ir problemas, kurias galima įveikti mokiniui suteikiant tinkamą pagalbą. Mokinių klausimynai skirti tiksliau ir visapusiškiau įvertinti ugdymo kokybę gimnazijoje. Remiantis mokinių klausimynų duomenimis bus apskaičiuoti tokie rodikliai kaip gimnazijos sukuriama pridėtinė vertė, gimnazijos klimatas, mokinių savijauta gimnazijoje, gimnazijos kultūra, patyčių situacija gimnazijoje, mokinių mokėjimas mokytis.
          Mokinių klausimynai bus sudaryti remiantis klausimynais, kurie naudojami nacionaliniuose mokinių pasiekimų tyrimuose. Nacionalinių tyrimų klausimynai ir kita tyrimų medžiaga skelbiama Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje skyrelyje „Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas“ adresu http://www.nec.lt/342/
          Pasiekimų patikrinimo grafikas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Birutė Gudauskienė

Saugaus eismo diena „Trijų Švieselių miestelyje“

          Balandžio 5 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo saugaus eismo dienos „Trijų Švieselių miestelyje“ veiklose.
          Per pirmas dvi pamokas vaikai su mokytojomis žiūrėjo filmus, pateiktis saugaus eismo tema.
          Vėliau visi susirinko į aktų salę, kur vyko saugaus eismo konkursas „Šviesoforas“. Mokiniai dalyvavo viktorinoje, sprendė kelių eismo taisyklių užduotis, minė mįsles, atsakinėjo į „Žaibo“ klausimus. Šventės dalyvius pasveikino trečių klasių mokiniai - jie šoko, dainavo, deklamavo.
          Taip pat vyko ir praktinė veikla. Mokiniai su mokytojomis mokėsi, kaip teisingai pereiti gatvę, tyrinėjo kelio ženklus, aptarė situacijas kelyje.
          Saugaus eismo dieną užbaigėme kūrybine veikla - piešiniais papuošėme gimnazijos erdves.

Trečių klasių mokytojos

Respublikinis floristinių darbų konkursas „Paukščiai grįžta namo 2017“

          Siekdama įprasminti akademiko prof. Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą, skatindama šalies gyventojų pilietiškumą, Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos kiekvienais metais organizuoja JMBB nariams įvairius konkursus, akcijas.
           Šiais metais buvo organizuojama floristinių darbų konkursas-akcija „Paukščiai grįžta namo 2017“. Pirmasis etapas vyko miškų urėdijose, o nugalėjusios komandos galėjo dalyvauti baigiamojoje šios akcijos šventėje.
          Mūsų, jaunųjų miškininkų būrelio „Giliukas“, floristinis darbas buvo išrinktas geriausiu Rietavo miškų urėdijoje, todėl turėjome teisę vykti į baigiamąjį renginį, kuris vyko kovo 31 d. Vilniaus raj. VĮ Nemenčinės miškų urėdijoje.
          Šventės metu dalyvavome inkilų kėlimo akcijoje Nemenčinės urėdijos miškuose, apžiūrėjome 2010 metais iš medelių pasodintą užrašą „Žalgiriui 600“, pamatėme visų dalyvių floristinius darbus.
          Esame dėkingi VĮ Rietavo miškų urėdijos darbuotojams už galimybę dalyvauti baigiamojoje akcijos šventėje. Dėkojame urėdijos miško želdinimo ir apsaugos inžinierei Danutei Narkevičienei, mūsų būrelio globėjai, už pagalbą šventės metu.

JMB „Giliukas“ vadovė Elena Gedminienė

Mielieji,

          Tegul Prisikėlimo šventė atitraukia nuo kasdienybės rūpesčių, pripildo širdis gerumo ir šilumos.
          Nuoširdžiausi sveikinimai artėjančių šventų Velykų proga!

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Dalia Baliutavičienė


Žemaitijos zonos „Jaunųjų tinklinio talentų“ turnyras

          Kovo 31 d. gimnazijoje praūžė tikras tinklinio viesulas. Į tradicinį Žemaitijos zonos „Jaunųjų tinklinio talentų“ turnyrą, kuris vyko jau vienuoliktą kartą, atvyko po šešias merginų ir vaikinų komandas iš Telšių „Žemaitės“, Laukuvos N. Vėliaus, Tauragės „Versmės“, Šilalės S. Gaudiešiaus, Kaltinėnų A. Stulginskio, Rietavo L. Ivinskio gimnazijų bei Klaipėdos tinklinio akademijos.
          Visą dieną dviejose gimnazijos sporto salėse vyko itin atkaklios, įnirtingos ir įdomios tinklininkų sportinės kovos. Techniškai komandos buvo pasiruošusios labai panašiai, tad pergales lėmė azartas, nusiteikimas ir, žinoma, sėkmė.
          Turnyro čempionėmis tapo mūsų gimnazijos tinklininkės: G. Kiaulakytė, E. Stancelytė, G. Mikutytė, M. Jasaitė iš IVa klasės, V. Buikytė, I. Macenytė, V. Kiudelytė, S. Šedvilaitė iš IVb ir V. Pakalniškytė iš IIb. Komandos vadovė – kūno kultūros mokytoja G. Žlibinienė. Antrąją vietą iškovojo Šilalės S. Gaudiešiaus gimnazijos merginos, o trečiosios vietos medaliais pasipuošė tauragiškės.
          Iš vaikinų čempionų taurę iškovojo Laukuvos N. Vėliaus gimnazijos tinklininkai. Antros vietos laimėtojais tapo Klaipėdos tinklinio akademijos auklėtiniai. Bronzos medaliai buvo užkabinti Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazijos komandai. Mūsų gimnazijos vaikinai šiemet liko penkti.
          Naudingiausiais šių rungtynių žaidėjais tarp Rietavo gimnazistų buvo išrinkti ir specialiais prizais apdovanoti E. Stancelytė, G. Kiaulakytė ir Ž. Mažeika.
          Apdovanojimus ir prizus, kuriuos įsteigė Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“, įteikė gimnazijos direktorė D. Baliutavičienė. Ji pasidžiaugė gausiu sportininkų būriu, jų meistriškumu ir tinklinio populiarinimu Žemaitijos gimnazijose.
          Tokie turnyrai leidžia išsiaiškinti pajėgiausias regiono merginų ir vaikinų tinklinio komandas, plėtoja draugiškus ryšius ir sportinį bendradarbiavimą tarp mokyklų, propaguoja aktyvų gyvenimo būdą, sprendžia jaunimo laisvalaikio užimtumo problemą.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Trečioji vieta zoninėse tinklinio varžybose

          Kovo 24 d. gimnazijos mergaičių, gimusių 2000-2003 m., tinklinio komanda dalyvavo Lietuvos moksleivių žaidynių zoninėse tinklinio varžybose. Nugalėjusios Klaipėdos, Šilutės, Mažeikių ir Kretingos miestų komandas, mūsiškės iškovojo trečiąją vietą. Rietaviškių garbę gynė S. Sadovskytė, R. Kiaulakytė, E. Jazdauskytė, V. Nesteckytė, G. Macenytė, G. Gedvilaitė , D. Kružintaitytė, D. Baranauskaitė ir M. Mišeikytė. Komandos kapitonė - V. Pakalniškytė. Teisė dalyvauti tarpzoninėse varžybose atiteko Palangos m. ir Klaipėdos raj. tinklininkėms.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Konkurso „Mano pasaulis- darniai Lietuvai“ finalas

          Kovo 23 dieną IIc klasės mokinių komanda Gerda Jurkutė, Emilija Jokubaitytė, Tadas Simonavičius, Beatričė Vaičikauskaitė ir Vilius Raišuotis, įveikę 2 atrankinius konkurso etapus, dalyvavo finaliniame konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ etape. Pirmajame etape dalyvavo 40 komandų iš visos Lietuvos. Į finalą pateko 6 geriausios komandos, parodžiusios daugiausiai žinių apie ekologiją ir etnokultūrą. Finalinė konkurso kova vyko Lietuvos Respublikos Seimo vitražų menėje.
          Prieš konkursą mokiniai aplankė senąją ir naująją posėdžių sales, stebėjo seimo narių darbą, pabuvojo A. Brazausko vardo kabinete, kur priimamos užsienio delegacijos.
          Konkursas vyko labai įtemptai ir tik po keturių pratęsimų nusileidome 2 vietą užėmusiai komandai ir užėmėme 3 vietą. Mokiniai buvo apdovanoti tortu, diplomu ir prizais. Džiaugiamės komanda ir jau laukiame kitų metų iššūkio.
          Mokinius konkursui ruošė biologijos mokytoja Vilma Kučinskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Julita Rimeikienė.

Konkurso dalyviai

Konferencija Klaipėdoje

          Kovo 24 dieną Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykloje vyko respublikinė teorinė – praktinė 7–10 klasių mokinių konferencija „Sveikas ir saugus vaikas – laiminga ateitis“. Jos tikslas – skatinti mokinius domėtis sveika gyvensena, teisingai atsirinkti informaciją virtualioje erdvėje, saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose, ugdyti vertybines nuostatas.
          Konferencija prasidėjo pranešimu „Jausmai gąsdina ir džiugina: ką su jais daryti?“. Po to mokiniai ir mokytojai skirstėsi į šešias sekcijas, kuriose buvo pristatomi pranešimai. Mokiniai ne tik kalbėjo, bet ir demonstravo savo sukurtus filmus bei pateiktis, pristatė savo mokyklose atliktų įvairių tyrimų analizę. Kiekvienoje sekcijoje pranešimai buvo vertinami pagal temos aktualumą, naujumą, keliamų problemų svarbą, pristatymo kūrybiškumą, įtaigumą, originalumą, pozityvumą ir vaizdingumą.
          Mūsų gimnazijos 8b klasės mokinės Emilija Mikutytė ir Raminta Taurozaitė konferencijoje skaitė pranešimą „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žala“, o Eimantas Vaitkus ir Karolina Einikytė dalyvavo atvirukų konkurse. Visi gavo padėkas, o Karolina Einikytė buvo apdovanota už novatoriškiausią atviruką. Mokiniams ruoštis padėjo 8b klasės vadovė Ingrida Gedmintaitė ir socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė.

Socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė

Tarpklasinės merginų tinklinio varžybos

          Vasario ir kovo mėnesį gimnazijoje vyko tarpklasinės merginų tinklinio varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Pradiniame etape startavo aštuonios 8-11 klasių komandos. Po atkaklių kovų į finalines varžybas pateko keturios komandos – 8b, 9a,b (jungtinė komanda), 10c ir 10b. Visų varžovių meistriškumas, nusiteikimas, ryžtas ir kovingumas labai džiugino ir pačias žaidėjas, ir sirgalius, kurių susirinko itin gausiai.
          Čempionėmis tapo 10b klasės sportininkės, sidabro medalius iškovojo ir tuo maloniai nustebino ypač atkaklios 8b klasės mergaitės. Trečiosios vietos bronzos medaliais pasipuošė 10c mokinės.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Lietuvos gimtadienio pynė

          Kovo 13 dieną, grįžę po atostogų, gimnazijos pradinukai suskubo pasveikinti Lietuvą su ką tik praėjusiu gimtadieniu. Geriau vėliau, bet įdomiau. Kartu su mokytojomis visi išėjo į koridorius ir nupynė pačią ilgiausią trijų spalvų pynę. Jos ilgis – net 220 metrų ir 25 centimetrai!
          Dėkojame gimnazijos administracijai už padovanotą popierių. Taip pat ir mamoms, kurios padėjo pinti patiems mažiausiems.

Pradinių klasių mokytoja Aušra Montvydienė

Kovo 11-oji

          Šeštadienį Daugėdų bendruomenė rinkosi į Rietavo kultūros centro Daugėdų filialo salę paminėti Lietuvos gimtadienį. Koncerte dainavo Daugėdų moterų ansamlis bei kolektyvas iš Kartenos. Prie šio gražaus renginio prisidėjome ir mes – skyriaus mokinukai bei mokytojos. Koncertą papuošė gražiai atliktos Daugėdų vaikučių dainos. Vaikus paruošė mokytoja Romalda Uogienė.

Pradinio ugdymo mokytoja Asta Petreikytė

Sveikinu savo miestą

          Šiandien neeilinė diena – Kovo 11-osios išvakarės. Tad visa gimnazija išėjo sveikinti savo miestą. Mokiniai aplankė ir įteikė trispalvius balionus Rietavo įmonių, įstaigų, institucijų darbuotojams, sveikino ir piliečius mieste. Gera yra švęsti visiems kartu su bendruomene. Tad su gražia mūsų Tėvynės švente!

Tradicinė Kaziuko mugė

          Kovo 3 dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko Kaziuko mugė. Ji nė kiek nesiskyrė nuo Vilniaus Kaziuko mugės. Čia galėjai nusipirkti verbų, sūrių, duonos, rankų darbo papuošalų, namų apyvokos daiktų... Čia skambėjo liaudiškos melodijos, o būriai lankytojų daug pirko ir visi buvo puikios nuotaikos. Kasmet mugės prekybininkų vis gausėja, jie pirkėjus nustebina kuo nors nauju, nematytu. Nors ir nedrąsiai, bet mugę jau pradeda lankyti ir pirkėjai iš miestelio, apylinkių. Kaziuko mugė reikalauja daug laiko pasiruošti, bet yra puiki ekonomikos pamoka.

Daiva Norkuvienė, pradinių klasių mokytoja

Dovanos

          Pagaliau į gimnazijos biblioteką atkeliavo visos „Knygų Kalėdų 2016“ dovanos. O dovanų krūvelė tikrai nemenka – net 56 knygos, daugiausia grožinė literatūra. 32 knygas padovanojo gimnazijos bendruomenės nariai, o 24 – kiti žinomi ir nežinomi geradariai. Už dovanas nuoširdžiausiai dėkojame Virginijai Auškalnienei, Jūratei Jonikienei, Vilmai Kučinskienei, Kristinai Maslauskienei, Larisai Marčinauskienei, Indrei Raudonei, Loretai Vaškelytei-Lukoševičienei, Arvydui Viržintui, Onai Viržintienei, leidyklai „Nieko rimto“, rašytojui Grigorijui Kanovičiui ir jo sūnui Dmitrijui, kitiems akcijos dalyviams.
          Jūsų dovanotos knygos ilgai džiugins ir jaunesnius, ir vyresnius skaitytojus.

Bibliotekos vedėja Angelė Kuzminskienė

„Ar pažįsti Lietuvą?“

          Vasario mėnesio pabaigoje ir kovo pradžioje, du trečiadienius iš eilės, vyko 1–4 klasių viktorina „Ar pažįsti Lietuvą?“. Pirmieji varžėsi trečiokai, po jų - ketvirtų klasių mokiniai. Paskutiniai viktorinoje dalyvavo pirmokai ir antrokai.
          Šventiškai pasipuošusios komandos, jų klasės draugai ir mokytojos rinkdavosi į aktų salę. Renginys prasidėdavo Lietuvos himnu. Po iškilmingos pradžios sveikinimo žodžius tardavo gimnazijos direktorė Dalia Baliutavičienė bei gimnazijos direktorės pavaduotoja Nijolė Dovidauskienė. Vėliau klasių komandos varžėsi, kurios geriau išmano Lietuvos istoriją, kalbą, kaip pažįsta augalus ir gyvūnus, minė mįsles. Viktorinos žiūrovams ir dalyviams šoko 4b klasės mokiniai. Dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkos raštais.
          Renginyje vieni sužinojo kažką naujo, kiti - pasikartojo, ką buvo pamiršę, bet visi patyrė daug teigiamų emocijų.

Pradinių klasių mokytoja A. Montvydienė

Karjeros pradžiamokslis ketvirtokams

          Kovo 1 d. Rietavo jaunimo darbo centre lankėsi gimnazijos 4b klasė. Susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su karjeros samprata, savęs pažinimo svarba renkantis profesiją ir planuojant karjerą.
          Mokiniai atliko užduotis, padedančias suvokti savo unikalumą. Užduočių knygelėje rašė savo norus, svajones, tikslus, atliko testus. Pradinukų mintys buvo originalios ir nuoširdžios. Užsiėmimo metu ketvirtokai piešė, vaidino, diskutavo, kas yra karjera, kodėl svarbu gerai pažinti save. Neatsirado nė vieno, kuris nežinotų, kuo nori būti užaugęs, ką vyresniųjų klasių mokiniai jau būna pamiršę ir blaškosi profesijų labirintuose. Susitikimo pabaigoje vaikai vienas kitam teikė grįžtamąjį ryšį, nurodydami geriausias klasės draugų savybes, ypatumus, talentus.
          Kviečiame Rietavo jaunimo darbo centre apsilankyti ir vyresnių klasių mokinius, besimokančius Rietave, Tveruose, Žadvainiuose. Susitikimų metu galėsite atlikti profesinių interesų nustatymo testus, jūsų laukia individualus ir komandinis darbas, įvairios kūrybinės užduotys, geriau pažinsite save, taip pat galėsite daugiau sužinoti apie savanorystę ar darbą vasaros metu. Kreiptis tel. 861883010, el. p. alma.riebzdaite@ldb.lt.

Rietavo jaunimo darbo centro informacija

„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

          Vasario 23 dieną gimnazijoje vyko 4 klasių estafečių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, skirtos Vasario 16-ajai. Renginio metu norėjome atkreipti mokinių dėmesį į judėjimo svarbą, siekėme ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų žmogų.
          Ketvirtokai varžėsi devyniose rungtyse. Komandų jėgos buvo apylygės. Vis dėlto nugalėjo 4b klasė. Už pastangas ir aktyvumą mokiniai apdovanoti padėkomis.
          Vasario 24 dieną ketvirtokų rinktinė komanda varžėsi savivaldybės „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose. Jėgos išseko ir laimėti nepavyko. Mūsų ketvirtokams atiteko antroji vieta. Visi dalyviai buvo apdovanoti vardinėmis padėkomis ir saldumynais.

Pradinių klasių mokytojos D. Bacevičienė ir L.Tamulionienė

Užgavėnių šurmulys

          Vasario 28 dienos rytas prasidėjo šurmuliu, triukšmu, linksmybėmis. 4b ir 2b klasių mokiniai su savo mokytojomis pakvietė gimnazijos bendruomenę į gimnazijos kiemelį, į Užgavėnių šventę. Visų pradinių klasių mokiniai rinkosi su Užgavėnių aprėdais ir linksmai nusiteikę. Su vaikais atsisveikino išeinanti žiema, buvo prisimintos Užgavėnių tradicijos. Visi pradinukai dainavo, šoko, ėjo ratelius aplink laužą. Į laužą vaikai sumetė vokus, kuriuose surašė savo negerus darbus, ydas, todėl širdyse pasidarė šviesiau. Šventės pabaigoje visi buvo pavaišinti saldainiais ir pakviesti į Užgavėnių šventę Rietavo aikštėje.
          Šventei mokiniai ruošėsi kartu su savo mokytojomis ir muzikos mokytoja A. Balčiūniene

Mokytojos D. Norkuvienė, I. Katauskienė

II komandinė lietuvių kalbos olimpiada, skirta kalbininko Andriaus Ašmanto žymeniui laimėti

          Vasario 24 dieną mūsų gimnazijoje įvyko Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokinių II lietuvių kalbos komandinė olimpiada, skirta kalbininko Andriaus Ašmanto atminimui. Olimpiados tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba, gilinti mokinių lietuvių kalbos žinias, ugdyti komandinio darbo įgūdžius, aktyvinti lietuvių kalbos mokytojų darbą ugdant gabius mokinius, plėtoti dalykinį mokyklų bendradarbiavimą
          Plačiau...

Lietuvių kalbos metodinė grupė

Diskoteka „Holivudas“

          Vasario 24 dieną, penktadienį, nuo 18.00 iki 21.00 valandos, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos aktų salėje sklido didžiulis triukšmas, nes gimnazijoje vyko diskoteka, skirta 5-8 klasių mokiniams. Diskotekos tema – „ Holivudas“. Renginį organizavo ir vedė būrelio „Lyderystės ABC“ narės bei būrelio vadovė G. Šaulienė.
          Diskotekos dalyviai šoko, žaidė, juokėsi, bendravo. Žaidimų dalyviai buvo apdovanoti būrelio narių paruoštais prizais. Nors mokinių diskotekoje nebuvo labai daug, tačiau visi smagiai praleido penktadienio vakarą.

Būrelio „Lyderystės ABC“ narė Agnė Mačiulskaitė

Netradicinė ekonomikos pamoka

          Š.m. vasario 22 dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje, ekonomikos pamokose, mokytojos Genovaitės Šaulienės pakviesta svečiavosi „Swedbank“ pardavimų vadybininkė Lina Sparnauskienė. Ji užsiėmimus vedė Ia, Ib, IIa ir IIc klasėms.
          Banko atstovė supažindino mokinius su ,,Swedbank“ jaunimo programa, kuri skirta asmenims nuo 7-erių iki 23-ejų metų. Ši programa ypatinga tuo, jog moksleiviai ar studentai gali žaisti, dalyvauti konkursuose bei rinkti specialius ,,Swedbank“ taškus, už kuriuos galima įsigyti specialių prekių. Taip pat buvome supažindinti su banko kortelėmis bei internetine „Swedbank“ paskyra.
          Antrojoje pamokos dalyje ,,Swedbank“ atstovė Lina mokiniams papasakojo, kaip teisingai leisti pinigus, kaip ir kam taupyti, pamokė, kaip skaičiuoti savo išlaidas, kaip kas mėnesį pildyti savo biudžeto lentelę. Vadybininkė kalbėjo ir apie skolinimąsi, paaiškino, kokiomis sąlygomis ir kokiam tikslui galima kreiptis dėl paskolos, kokio dydžio ji turėtų būti. Banko atstovė patarė nelaikyti piniginėje didelių sumų – tai ne laimės talismanas. Ji taip pat akcentavo, kad pinigai laimės nesuteikia ir kad ne pinigai turėtų valdyti žmones, o žmonės turi mokėti valdyti, kontroliuoti pinigus.
          Už aktyvumą mokiniai buvo apdovanoti ,,Swedbank“ prizais. Dėkojame Linai už apsilankymą ekonomikos pamokoje, už įdomiai pateiktas žinias!

Ib klasės mokinė Agnė Mačiulskaitė

Tautinių juostų paroda „Apjuoskim Lietuvėlę“

          Artėjant Vasario 16–osios šventei priešmokyklinio ugdymo grupė ir pradinių klasių mokiniai papuošė savo klases ir koridorius. Jie surengė ir tautinių juostų parodą. Klasės valandėlių metu mokiniai kartu su mokytojomis domėjosi tautiniais raštais, jiems būdingomis spalvomis, puošybiniais elementais. Vaikai rinkosi raštus, juos derino, bandė kurti patys. Vėliau juos spalvino, klijavo į ilgą juostą. Juostomis papuošė gimnazijos koridorius.

Pradinių klasių mokytojos A. Montvydienė, I. Kaulienė

Švenčiame Tėvynės gimtadienį

          Vasario 15 d. gimnazistai ir mokytojai į pamokas atėjo pasipuošę – prie krūtinės švietė trispalvės. 12.00 val. gimnazijos fojė visa bendruomenė giedojo patį skambiausią, patį iškilmingiausią, patį gražiausią Lietuvos himną. Bendruomenę sveikino gimnazijos direktorė Dalia Baliutavičienė ir pavaduotojos, gimnazijos prezidentas Vilius Raišuotis. Buvo įteikti Padėkos raštai mokiniams, geriausiai lankiusiems ir geriausiai baigusiems I pusmetį. Pradinių klasių mokiniai, laimėję Raštingiausio mokinio konkursą, taip pat buvo apdovanoti. Akciją užbaigėme taip pat skambiai – sugiedojome gimnazijos himną.
          Dalis mokinių kartu su mokytojomis K. Maslauskiene, D. Liutkuviene, V. Katauskiene ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui N. Pociene dalyvavo Tveruose vykusioje konferencijoje „Besibeldžiant į šimtmečio vartus“ ir skaitė pranešimus. Dalis mokinių su mokytojomis A. Gečiene ir R. Katauskiene bei direktore D. Baliutavičiene ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui N. Dovidauskiene dalyvavo šventiniame renginyje ROKI muziejuje.
          Gera švęsti laisvos Lietuvos gimtadienį, gera jausti vienybę ir bendruomeniškumą.

IIc klasės mokinė Gerda Jurkutė

Nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ pusfinalis

          Vasario 8 dieną Aleksandro Stulginskio universitete įvyko nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ I pusfinalis, kuriame dalyvavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos komanda.
          Dieną konkurso dalyviai pradėjo išklausydami paskaitą apie atliekas bei jų rūšiavimą ir atlikdami bandymus universiteto laboratorijoje. Papietavę visi susirinko iškilmių salėje, kurioje konkurso pusfinalis prasidėjo ASU studentų spektakliu ir sveikinimo kalbomis.
          Konkurse rietaviškiams sekėsi puikiai, jie įveikė Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros, Ignalinos, Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijų, Šilalės r. Upynos Stasio Girėno mokyklos komandas ir su Kaišiadorių Algirdo Brazausko bei Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijų komandomis pateko į kovo 23 dieną vyksiantį konkurso finalą Lietuvos Respublikos Seime. Džiaugiamės gimnazijos komanda: E. Jokubaityte, B. Vaičikauskaite, G. Jurkute, T. Simonavičiumi, V. Raišuočiu.
          Mokiniams pasiruošti padėjo ir juos lydėjo biologijos mokytoja Vilma Kučinskienė, lietuvių kalbos mokytoja Julita Rimeikienė bei šauni palaikymo komanda.

IIc klasės mokinė Gerda Jurkutė

Olimpinis žiemos festivalis Druskininkuose

          2017 m. vasario 4 d. Druskininkuose vyko ketvirtasis LTeam olimpinis žiemos festivalis, išaugęs į didelį tarptautinį renginį. Jame aktyviai dalyvavo ir Rietavo L. Ivinskio gimnazijos žiemos sporto mylėtojų grupė.
          Renginį atidarė ir ledinį deglą uždegė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Šio renginio tikslas - suteikti galimybę žmonėms per vieną dieną išbandyti kuo daugiau rungčių ir pasirinkti vieną ar kelias sporto šakas savo aktyviam laisvalaikiui ar netgi sportinei karjerai. Kiekvienas atvykęs gavo festivalio dalyvio pasą, kuriame žymėjo savo sportinius pasiekimus ir išbandytas sporto šakas.
          Festivalio metu vyko ir Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio kalnų ir lygumų slidinėjimo finalinės varžybos, kuriose dalyvavo mūsų gimnazijos sportininkai. 10c klasės moksleivis Vilius Raišuotis sėkmingai įveikė „SNOW“ arenoje vykusią nusileidimo slidėmis nuo kalno su kliūtimis trasą ir pagerino savo pernykštį rezultatą.
          Lygumų slidinėjimo varžybose pirmą kartą savo jėgas išbandė gimnazijos merginų ir vaikinų komandos - G. Jurkutė, B. Vaičikauskaitė, G. Mikutytė, S. Sadovskytė, J. Stonkus, H. Jasas, J. Bertauskas, S. Vaičikauskas, D. Radžvilas.
          Ypač sėkmingai pasirodė geriausi gimnazijos bėgikai. Slidžiais miško takeliais bėgdami olimpinę mylią vaikinai įveikė 1988 metrus. L. Strielčiūnas, V. Pocius ir V. Marčinauskas finišavo pirmame dešimtuke.
          Pasportavę, puikiai nusiteikę grįžome namo ir lauksime kitų metų žiemos festivalio.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Konkursas „Raštingiausias pradinukas 2017“

          Sausio mėnesį vyko tradicinis pradinių klasių mokinių raštingumo konkursas. Visi pradinukai varžėsi dailyraščio konkurse. Dailiausio rašto savininkais savo amžiaus grupėse buvo pripažinti mokiniai: Alvina Kiršytė iš 1c klasės, Deimantė Gudaitytė iš 2b, Laura Norvilaitė - 3c, Vesta Petraitytė - 4b.
          2-4 klasių mokiniai rašė diktantą. Pirmame etape buvo išrinkti raštingiausi mokiniai savo klasėse. Antrame etape jie varžėsi tarpusavyje savo amžiaus grupėse. Štai jie, raštingiausi gimnazijos pradinukai: Paulius Šileika, 2a – I vieta, Vygailė Kvekšaitė, 2a – II vieta, Skaistė Petraitytė, 2c – III vieta, Urtė Pūžaitė ir Raminta Jonušaitė iš 3a – I vieta, Simona Grauslytė, 3b – II vieta, Karolina Arlauskaitė, 3b – III vieta, Nojus Brukštus, 4a – I vieta, Goda Velykytė, 4a – II vieta, Viktorija Urbonaitė, 4b – III vieta.
          Sveikiname nugalėtojus ir visiems linkime daryti kuo mažiau klaidų.

Pradinių klasių mokytoja L.Tamulionienė

Kaip ištarti gimtąjį žodį?

          O kaip jį ištarti, kad visi suprastų tavo mintį? Kaip perskaityti eilėraštį, prozos tekstą? Kaip parodyti kalbos skambumą? Uždavinys sunkus, bet mielas.
          Mūsų gimnazijos mokiniai, kaip ir kasmet, dalyvavo savivaldybės meninio skaitymo konkurse, kuriame ir rodė savo gebėjimus, kaip reikia skaityti, kad tekstas pasiektų visų mūsų širdis.
          Konkurse dalyvavo laureatais tapę gimnazijoje 4 pradinių klasių mokiniai: Raminta Jonušaitė, 3a (mokytoja metodininkė Aušra Montvydienė); Simona Grauslytė, 3b (mokytoja metodininkė Zita Grubienė); Goda Velykytė, 4a (mokytoja metodininkė Birutė Butkuvienė); Austėja Rauktytė, 4b (mokytoja metodininkė Daiva Norkuvienė). Visi mažieji meninio žodžio puoselėtojai buvo apdovanoti Padėkos raštais.
          Iš 5-8 kl. klasių į konkursą atėjo Nojus Daukšas, 5a, (lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Julita Rimeikienė), Aistė Jasaitė, 6b (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Kristina Maslauskienė), Eglė Gudauskaitė , 6a (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Budginienė), Jomantė Šiaulytė, 7b (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Kristina Maslauskienė), Vygailė Valatkaitė, 8a (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Dovidauskienė), Vakarė Stonkutė , 8b (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ingrida Gedmintaitė). Šios grupės nugalėtoja tapo Vygailė Valatkaitė. Vygailė skaitė ištrauką iš S.Šaltenio kūrinio „Žydų karalaitės dienoraštis“. Ji atstovaus mūsų savivaldybei regione.
          I-IV kl. mokiniai taip pat varžėsi konkurse. Gimnazijai atstovavo Ugnė Kauliūtė, IIa, (lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Julita Rimeikienė), Asta Vengraitytė, IIIa, (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Dovidauskienė), Roberta Šerpytytė, IIIb, (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Budginienė), Ieva Lingytė, IVa (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Dovidauskienė). Stipriausia šioje amžiaus grupėje buvo Ieva Lingytė. Mokinė skaitė A. Ramono apsakymą „Ramybės kalva“. Ji taip pat atstovaus mūsų savivaldybei Skuode.
          Visi 5-IV klasių mokiniai taip pat buvo apdovanoti Padėkos raštais.
          Nuoširdžiai džiaugiamės Vygailės ir Ievos perteikto žodžio skambesiu, suvokta jo prasme. Vygailei ir Ievai linkime kuo didžiausios sėkmės regione.
          Dėkojame visoms mokytojoms, ruošusioms mokinius tiek gimnazijos, tiek savivaldybės turams, dėkojame visiems mokiniams, dalyvavusiems meninio žodžio šventėje.

Nijolė Dovidauskienė, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja

Anglų kalbos olimpiada

          Baigėsi savivaldybės anglų kalbos olimpiados. Džiaugiamės mūsų gimnazistų rezultatais. Mokytojos R. Mockienės mokomi šeštokai Lukas Bliutas ir Faustas Tubutis pasidalijo I-II vietomis. Kristijonas Gricius iš 7b (mokyt. J. Šiaudvytienė) užėmė I vietą, Saulė Beinusauskaitė ir Benas Šulinskas iš 7a užėmė II ir III vietas (mokyt. A. Rupšienė). Tarp aštuntokų stipriausias buvo Tomas Rachmanovas iš 8b (mokyt. R. Mockienė), II vieta skirta Aivarui Šimkūnui iš 8a (mokyt. A. Rupšienė), III vieta - Pauliui Lazdauskui iš 8b (mokyt. R. Mockienė). Devintokai Mantas Zimkus (Ia, mokyt. A. Rupšienė) ir Eglė Galinskaitė (Ib, mokyt. I. Gelžinienė) dalijosi II-III vietomis. Mokytojos A. Rupšienės mokomi IIc klasės mokiniai taip pat iškovojo prizines vietas: Marija Komžaitė - I vietą, Tadas Simonavičius - II, Gytis Grigutis – III. Vienuoliktokų grupėje Toliušis Dovydas (IIIa, mokyt. R. Mockienė) užėmė I vietą, Gabrielė Griciūtė (IIIb, mokyt. A. Rupšienė) - II vietą. Į respublikinį turą deleguoti Toliušis Dovydas ir Komžaitė Marija.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė A. Rupšienė

Globojame

          Kai tik ateina žiema, visada rūpinamės pačiais mažiausiais globotiniais. Zylutės jau rudenį pradėjo žvalgytis į langus laukdamos maisto. Pakabinome lesyklėlę, nuolat stebime, kad ten būtų maisto paukšteliams, stengiamės pakabinti lašinukų. O šiemet dar surengėme akciją - surinkome maisto miško žvėrims. Kai buvo gerokai užsnigę, pradėjome nešti į mokyklą kas šieno, kas grūdų, kas bulvių ar obuolių. Visas gėrybes nugabenti į mišką mielai sutiko trečioko Tomo tėvelis. Jis ir mus nuvežė į šėryklas. Palikome žvėreliams nemažai gardumynų. Tikimės, jiems buvo skanu.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Asta Petreikytė

Meninio skaitymo konkursas „Žaidžiame pasaką“

          Vieną trečiadienio popietę gimnazijos aktų salė pavirto į Knygų karalystę. Knygų karalius ir karalienė norėjo palikti įpėdinei princesei savo turtą: eilėraščius, dainas, pasakas, pasakojimus. Tad prigužėjo pilna karalystė mergaičių, norinčių tapti turto paveldėtojomis. Nelengva užduotis teko būsimoms princesėms, mat kiekviena turėjo kuo gražiau deklamuoti. Rūmų patarėjams irgi buvo nelengva - iš 22 mergaičių keturioms teko uždėti karūnas.
          O Knygų karalius dar sugalvojo princeses išleisti už vyrų. Nemažai užjūrio princų panoro užkariauti princesių širdis. Berniukams irgi reikėjo sutelkti visą savo išradingumą ir įrodyti, kad yra verti princesių širdies ir rankos. Į pagalbą suskubo rūmų šokėjai, muzikantai, dainininkai. Pagaliau nugalėtojai galėjo apeiti garbės ratą, pasidžiaugti savo pergale. Įsiamžinę nuotraukose, pasivaišinę karališkais saldainiais, pažaidę pasaką, linksmi ir laimingi išsiskirstėme, nutarę kitais metais vėl susitikti.

Konkurso organizatorė – rūmų vyriausioji tarnaitė - mokytoja Birutė Butkuvienė

Sausio 13-osios paminėjimas

          Laisvės gynėjų dieną Daugėdų mokykloje pradėjome uždegdami žvakeles languose. Prisiminėme, kodėl minime šią datą, kas įvyko prieš 26-erius metus, sukalbėjome maldelę už žuvusiuosius. Po to drauge su Daugėdų kultūros centro filialu giedojome Lietuvos himną, žiūrėjome trumpą filmuką apie įvykius Vilniuje, pagerbėme tylos minute žuvusiuosius.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Asta Petreikytė

„Karjeros diena 2017”

          Š. m. sausio 12 dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos psichologė organizavo renginį „Karjeros diena 2017“. Kasmet siekiame, kad gimnazijinių klasių mokiniai, mokytojai ir visi, kurie domisi aukštuoju mokslu, susipažintų su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, pirmosios ir antrosios pakopos studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka. Stengiamės, kad patarimus ir konsultacijas teiktų savo srities profesionalai, kurie patraukliai informuotų, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint studijuoti, kaip pasirengti studijoms. Į renginį buvo pakviesti Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazistai, Tverų gimnazijos mokiniai, kuriuos lydėjo mokytoja L. Lidekauskienė, Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su socialine pedagoge V. Ringiene ir mokytojomis G. Jonušiene, L. Černeckiene
          Plačiau...

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė

Projektas „Vaistažolių pasaulyje“

          Nuo senovės žmogų supa gamta. Augalai mus maitina, stiprina jėgas, gydo. Gamtos galimybės ir paslaptys – neišsemiamos, tik reikia geriau pažinti gydomųjų savybių turinčius augalus – vaistažoles.
          Sugrįžę po žiemos atostogų pradinukai su savo mokytojomis vykdė projektą „Vaistažolių pasaulyje“. Klasės valandėlės metu mokiniai žiūrėjo filmuką apie vaistažoles, dalijosi patirtimi, kokiomis vaistinėmis žolėmis gydosi jų namiškiai. Vaikai nustebino savo žinių gausa.
          Po to klasėse vaikai galėjo pasirinkti ir pajusti ne vienos arbatos skonį – gėrė kmynų, čiobrelių, mėtų, žemuogių, ramunėlių, aviečių, liepžiedžių arbatas.
          Projektą užbaigė piešdami savo arbatos puodelį. Visų mokinių išmarginti puodeliai puošia gimnazijos pirmą ir antrą aukštus.

Pradinių klasių mokytojos D. Bacevičienė, L. Tamulionienė

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje „Karjeros diena 2017“

          Sausio 12 d. 12.20-14.45 val. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje (didžiojoje sporto salėje) vyks „Karjeros diena 2017“.

          Ateikite, domėkitės, dalyvaukite paskaitose, susitikite su įdomiais žmonėmis, sužinokite apie studijų galimybes Lietuvoje ir užsienyje, kurkite savo karjerą jau dabar!

          Plačiau pie renginį programoje.

Gimnazijos psichologė

Kalėdinės eglutės šventė

          Kalėdinės šventės laukėme ir jai ruošėmės ilgai. Dar rudenį pradėjome repetuoti Kalėdoms skirtą vaidinimą, įsivaizdavom, kokia bus mūsų šventė. Pagaliau jos sulaukėm. Pasipuošę apdarais, kaukėmis susirinkome į kalėdinės eglutės šventę Daugėdų mokyklos salėje, kuri vos sutalpino visus atėjusius: tėvelius, senelius, kaimynus su anūkais, buvusius mokinius su savo atžalomis.

          Šventė prasidėjo spektakliuku „Kalėdos miške“, kuriame vaidino visi pradinukai ir net patys mažiausieji priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupės vaikučiai. Po spektaklio, prasidėjus žaidimams, sulaukėme svarbiausio svečio – Kalėdų Senelio. Kartu su juo žaidėme, dainavome, šokome, klausėmės jo pasakojimų, įspūdžių iš kelionės į Daugėdus. Pagaliau, visi sušilę ir truputį pavargę, sulaukėme meto, kada Senelis pradėjo dalinti dovanėles. Vaikai jam sakė eilėraštukus, vyresnieji buvo išmokę dainelių, mažiausiuosius vadavo tėveliai. Saldainių nuo Kalėdų Senelio gavo ir žiūrovai - krintančius saldumynus reikėjo pagauti. Tėveliai ir vaikai padėkojo Seneliui už dovanas, o jis mums visiems palinkėjo geriausių metų, atsisveikino ir išvyko. Šventei pasibaigus visi išskubėjome į namus laukti Kalėdų.

Pradinių klasių mokytoja Asta Petreikytė

Valanda su kūrybinėmis technologijomis

          Pasaulio Ekonomikos forumas paskelbė 10 populiariausių ateities profesijų, kurios rodo vieną svarbiausią tendenciją – technologijos bus svarbiausių profesijų pamatas. O šiuolaikiniai pedagogai vieningai sutaria – naudotis technologijomis ne tik kasdienėms funkcijoms atlikti, bet ir kurti vaikus turime mokyti nuo mažumės.
          Gruodžio 10 d. į Lietuvą sugrįžtanti pasaulinė iniciatyva „Hour of Code“ 7-12 metų rytojaus technologijų kūrėjus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar daugiau nei 20 miestų ir miestelių bibliotekų pakvietė į valandos pažintį su kūrybinėmis technologijomis. Prie pasaulinės „Hour of Code“ iniciatyvos prisijungė ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 4a klasės mokiniai su mokytoja Birute Butkuviene.
          Susipažinę su ,,Hour of Code“ užsiėmimo tikslu, vaikai pažiūrėjo trumpą informacinį filmuką, kur žymiausi pasaulio žmonės pasidalijo nuomone apie IKT naudą jų gyvenime. Po to dalyviai išsiaiškino žodžio ,,algoritmas“ reikšmę. Pabandę atlikti darbelį popieriaus lape, vėliau perėjo prie kūrybinių užduočių dirbant kompiuteriu. Pirmiausia reikėjo sukurti komandas Robotukui. Padaryti lengviausio lygio užduotis sekėsi puikiai, tačiau teko susikaupti ir pamąstyti atliekant sunkesnes užduotis.
          Kuriant, mąstant ši valanda prabėgo labai greitai. Tikimės, kad galėsime dar ne kartą šitaip įdomiai praleisti savo laisvalaikį. Esame dėkingi VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vyr. elektronikos specialistui Tomui Kaminskui už pagalbą registruojant dalyvius ir organizuojant kūrybinių technologijų užsiėmimą.

4a klasės vadovė Birutė Butkuvienė

Adventinis rytmetys

          Adventas, šiemet prasidėjęs lapkričio 27 dieną, yra susikaupimo, ramių susitikimų, gerų darbų, pasiruošimo šventėms metas, trunkantis beveik mėnesį. Šis laikas pakeičia ne tik gamtą, bet ir sielą, ją praturtina. Advento ir Kalėdų laikotarpiu gausu papročių ir tradicijų. Nors kartais jie susipynę su prietarais, tačiau siekia vieno tikslo – išugdyti dorą ir laimės siekiantį žmogų. Todėl auginant jaunąją kartą svarbu perduoti tai, ką senoliai brangino ir puoselėjo.
          Gruodžio 7 dieną gimnazijos pradinių klasių etninės kultūros būrelis pakvietė priešmokyklinę grupę bei 1-2 klasių mokinius į adventinį rytmetį. Tai buvo renginys, kurio metu mokiniai susipažino su tradiciniu adventiniu vakarojimu, kai gausi šeima susirenka trobon ir dirba tuo metu leidžiamus darbus - verpia, ardo, mezga, riša, pina, plėšo plunksnas pagalvėms, muša sviestą, lukštena pupas ir pupeles. Dirbant sekamos pasakos, minamos mįslės, dainuojama, žaidžiama. Pradinukams buvo smagu mokytis Kūčių vakaro burtų, klausytis orų spėjimų, mokytis žaidimų. Vaikai buvo vaišinami namine duonele ir naminiais obuoliais.
          Artėjančių švenčių proga visus pasveikino tikybos mokytoja Nijolė Ruškienė, padėjusi rengti šventės programą.

Daiva Norkuvienė, etninės kultūros būrelio vadovė

Auginame sveiką žmogų

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui. Pagrindinis sveikatą stiprinančių mokyklų tikslas – stiprinti moksleivių sveikatą, gilinti sveikatos žinias ir įgūdžius įtraukiant mokinių tėvus, mokytojus ir aptarnaujantį personalą.
          Gimnazijos pagalbos mokiniui specialistai 2016 metais teikė paraiškas „Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektams“, kurių tikslas - skatinti gimnazijos bendruomenės narius domėtis fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimu. Komisijos atrinktas programas „Išmok teikti pirmąją pagalbą“, „Sveiki dantys“, „Netaisyklingos laikysenos ir iškrypimų korekcija“ įgyvendino gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Liuda Krasauskienė, o programą emociniam atsparumui stiprinti „Gyventi gera – galiu būti savimi tarp kitų“ parengė ir vykdė gimnazijos psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė.
          Kiekviena parengta programa orientuota į mokinių, mokytojų, tėvų sveikos gyvensenos įgūdžių tobulinimą. Atsižvelgta į tai, kad žinios, mokėjimai ir įgūdžiai neateina tik iš vadovėlių ar paskaitų. Daug dėmesio buvo skiriama praktiniams mokymams. Kaip teikti pirmąją pagalbą mokėsi 1-4, 7 ir II gimnazijos klasių mokiniai. Septintokai įgytas žinias pasitikrino konkurse „Išmok teikti pirmąją pagalbą“. 1-5 klasių mokiniai išklausė paskaitų ciklą apie burnos ir dantų priežiūrą, mokėsi taisyklingai valyti dantis, nes, pasak odontologų, labiausiai paplitusi liga – dantų ėduonis. Kiekvienas projekto dalyvis gavo burnos priežiūrai skirtų reikmenų: dantų pastos arba dantų šepetėlį.
          Pradinio ugdymo, 5-7 klasių mokiniams pravesti užsiėmimai, kurių metu pateikti pratimų kompleksai, padedantys gerinti laikyseną. Netaisyklingos laikysenos korekcijos pratimus rodė ir atlikti mokė buvusi mūsų gimnazijos mokinė, o šiuo metu profesionali kineziterapeutė Renata Liatukaitė. O užsiėmimuose, stiprinančiuose emocinį ir dvasinį atsparumą, dalyvavo net 471 pradinio ir pagrindinio ugdymo mokinys, 13 mokinių tėvų, 25 mokytojai. Užsiėmimų metu dalyviai mokėsi, kaip įveikti stresą, konfliktų sprendimo strategijų, jausmų atpažinimo ir raiškos, savikontrolės bei bendravimo įgūdžių.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Liuda Krasauskienė, psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė

Pradinių klasių projektas Bibliotekų metams paminėti

          „Bibliotekos prieina prie kiekvieno žmogaus ir suteikia galimybę bendrauti su knyga. Esame skaitanti ir kultūringa tauta, o tai reiškia, kad tokios tautos niekas nei palauš, nei pažemins. Pasitikėkime bibliotekomis ir knyga“, – sakė Prezidentė.
          Džiaugiamės mūsų gimnazijos bibliotekininkėmis. Jų nuoširdų darbą ir pastangas pirmiausia pastebi pradinukai. Daug vaikų bibliotekoje, skaitykloje randa saugią erdvę, kur ne tik žaidžia prie kompiuterių, bet yra įtraukiami į skaitymą, dalyvauja viktorinose, parodose. Todėl pradinių klasių mokiniai, norėdami paminėti Bibliotekų metus ir pasveikinti mokyklą su 420 jubiliejumi, savo koridoriuose surengė piešinių parodą. Ja kviečiame pasigrožėti iki šių metų pabaigos.

Pradinių klasių mokytoja Ingrida Katauskienė

Jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“

          Lapkričio 26 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko tradicinė jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“. Šiemet viktorinoje dalyvavo dešimt komandų, sudarytų iš 7–12 klasių mokinių.
          Iš gausaus būrio norinčiųjų dalyvauti viktorinoje šiemet buvo atrinkta 100 mokinių iš Jonavos, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Meškuičių, Molėtų, Rietavo, Šakių, Šiaulių, Šilutės, Tauragės, Utenos, Vilniaus mokyklų bei Šiaulių jaunųjų technikų centro ir LMNŠC.
          Mūsų gimnaziją atstovavo Ia klasės gimnazistai Sandra Petreikytė, Algirdas Papievis, Inesa Strielčiūnaitė, Vytautas Milius, Deividas Radžvilas, Mantas Zimkus, vadovaujami fizikos mokytojos Rimos Černeckienės.
          Visiems dalyviams viktorina labai patiko. Mantui Zimkui ši viktorina antrus metus buvo sėkminga. Jis grįžo pasipuošęs sidabro medaliu ir II laipsnio diplomu. Deivido Radžvilo komanda užėmė ketvirtą vietą, Sandra Petreikytė džiaugėsi penktos vietos dovanomis.

„Fotono“ būrelio vadovė Rima Černeckienė

Skaitymai žemaitiškai

          Lapkričio 25 dieną Skuodo Bartuvos progimnazijoje vyko regioninis žemaitiškų skaitymų konkursas. Sodria žemaičių tarme keturiose amžiaus grupėse klausytojus džiugino skaitovai iš Klaipėdos, Palangos miestų, Telšių, Plungės, Rietavo, Skuodo miestų ir rajonų. Iš viso dalyvavo 35 skaitovai, tarp kurių - 9 rietaviškiai.
          Labai džiaugiamės, kad mūsų savivaldybės atstovai užėmė net 4 prizines vietas: I vietą - Monika Kerpytė, Žadvainių pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinė (mokytoja Stasė Vaičekauskaitė), II vietą - Jocys Džiugas, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus 4 klasės mokinys (mokytoja Romualda Uogienė), III vietą (5-9 klasių grupėje) - Agnė Mikalauskaitė, Tverų gimnazijos I gimnazijos klasės mokinė (mokytoja Renata Daugintytė), II vietą - Petras Lengvenis (suaugusiųjų grupė).
          Evai Kupetytei, Rietavo L. Ivinskio gimnazijos Ib klasės mokinei (mokytoja Julita Rimeikienė), įteiktas komisijos pirmininkės prizas už tikrą žemaitišką skaitymo būdą.
          Sveikiname ir džiaugiamės Jumis. Šaunuoliai.

Daugėdų bibliotekos vedėja A. Siautilienė

MOKYKLAI RIETAVE – 420

          Lapkričio 25 d. nušurmuliavo didžiulė šventė mūsų gimnazijoje ir visame mieste – minėjome įspūdingą jubiliejų. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija – viena seniausių mokyklų Žemaitijoje. Valdant Leonui Sapiegai 1596 metais Rietave buvo įkurta parapinė mokykla. Žemaičių vyskupijoje tuo metu buvo tik12 mokyklų, pačios vyskupijos plotas didžiulis – iki Daugpilio Latvijoje. 1836 metais kunigaikščio Irenėjaus rūpesčiu Rietave pradėjo veikti valdiška dviklasė mokykla. Rietave mokytojavo pirmojo kalendoriaus autorius, švietėjas Laurynas Ivinskis. Mokykloje dirbo A. Bušas – lietuvių ir vokiečių žodyno sudarytojas, N. Šliogeris – chemijos mokslų daktaras, A. Dičpetris – poetas, Z. Jonikaitė – filosofijos mokslų kandidatė. Moksleiviai buvo gabūs, kai kurie tapo žymūs pedagogai, mokslininkai, rašytojai, gydytojai ir kt. Su pagarba minime profesorius Romaną ir Vaclovą Chomskius, docentus A. Venckų ir A. Pyktį, filologą Andrių Ašmantą. Mokyklą baigė dailininkas A. Nedzelskis, kompozitorius V. Barkauskas, žemės ūkio mokslų kandidatas, kraštotyrininkas J. Kontrimas, rašytojas E. Cinzas, V. Norbutas, E. Malūkas, poetai Stasys Žlibinas ir E. Vaitkus, Alfonsas Jocys, profesoriai E. Stankus, A. Lubys ir daugelis kitų žymių žmonių. Taigi 420 metų jubiliejus – tikrai neeilinis įvykis ne tik Rietavui, bet ir Lietuvai.
          Jubiliejaus minėjimo dieną pamokų nebuvo: mokiniai turėjo susitikimus su rašytoju E. Malūku, su studentais, pradinukai – su vyresniųjų klasių mokiniais, vyko kūrybiniai darbai – buvo ruošiami sveikinimai mokyklos gimtadieniui. Didžiojoje sporto salėje įvyko šiai progai skirtas koncertas mokiniams, po jo – šventinė gimtadienio arbatėlė. 17.00 šventė prasitęsė Rietavo kultūros centre. Vyko iškilmingas koncertas-minėjimas. Į jį susirinko buvę ir esami mokytojai, buvę mokiniai. Sulaukėme svečių iš visos Lietuvos: iš Seimo atvyko buvęs mokinys J. Varkalys, vienmandatėje išrinktas R. Žemaitaitis, Švietimo ministerijos atstovė, buvusi mokinė R. Klepačienė, savivaldybės meras A. Černeckis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai, buvę mokiniai klebonas J. Meškauskas, rašytojas E. Malūkas su savo bendraklasiais, ROKIM direktorius V. Rutkauskas ir daugelis kitų.
          Koncertui jėgas subūrė gimnazijos mokiniai, mokytojai, o mums talkino buvę mokiniai: koncertą vedė aktoriaus meną studijuojanti K. Andriuškaitė, aktorius S. Dovidauskas, dainavo Lietuvos nacionalinio Operos ir baleto teatro solistė A. Stančikaitė, studentė R. Tiškutė su partnere, grupės „Sirupas“ narys M.Stonkus, lazerių fizikos magistrantas D. Kučinskas, pramoginius šokius šoko KTU studentė E. Rimkutė su partneriu.
          Po koncerto visi sugrįžo į gimnaziją. Čia šventės dalyviai apžiūrėjo gimnazijos erdves, dalijosi įspūdžiais, bendravo vieni su kitais prie kavos puodelio.
          Dar ilgai skambės jubiliejaus atgarsiai mūsų širdyse.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui N. Dovidauskienė

Prezidento inauguracijos šventė

          Lapkričio 18 dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje įvyko naujojo prezidento Viliaus Raišuočio inauguracija. Šventė prasidėjo gimnazijos himnu. Renginį vedė III b klasės mokinės Mantvilė Glatkauskytė ir Karina Čiuželytė, kurios pasidžiaugė, kad šiais metais į prezidento postą buvo netgi trys kandidatai, bet Vilius laimėjo labai didele balsų persvara.
          Pirmasis savo šventinę ir paskutinę kalbą sakė buvęs gimnazijos prezidentas Ovidijus Žilius. Jis pristatė dvejų metų gimnazijai ir jos mokiniams nuveiktus darbus. Po to prasidėjo sveikinimai. Pirmoji pasveikino direktorė Dalia Baliutavičienė, kuri džiaugėsi O. Žiliaus ir mokinių tarybos atliktais darbais. Pavaduotoja Nijolė Dovidauskienė padėkojo buvusiam prezidentui ir mokinių tarybai už jų kadenciją.
          Po sveikinimo kalbų buvusiajai mokinių savivaldai, kurią sudarė prezidentas O. Žilius, seniūnų taryba bei prezidento valdybos nariai: Marta Jasaitė, Emilija Globytė, Gaudvilė Kiaulakytė, Roberta Branauskaitė, Viktorija Kiudelytė ir Vilius Raišuotis, buvo įteiktos padėkos už jų darbą gimnazijos bendruomenei. Kai padėkos raštai buvo išdalinti, prezidento taryba O. Žiliui įteikė atsisveikinimo dovaną. Po to buvo įteikti pažymėjimai naujosios tarybos nariams. Dabar prezidento valdyboje yra šie mokiniai: Jonas Bertauskas, Betričė Vaičikauskaitė, Evelina Jedenkutė, Jonas Stonkus, Ugnė Kauliūtė, Greta Andrulytė, kuri taip pat yra ir gimnazijos seniūnų pirmininkė. Renginio kulminacija buvo naujojo prezidento Viliaus Raišuočio priesaika ir jam iškilmingai užrištas prezidento skiriamasis ženklas - kaklaraištis. Po priesaikos skambėjo muzikiniai sveikinimai, kuriuos paruošė mokinės Gerda Mikutytė, grojusi saksofonu, ir Audra Vizgirdaitė, skambinusi pianinu. Po muzikinių kūrinių prezidentas V. Raišuotis pasakė pirmąją kalbą. Prezidentą pasveikino jo auklėtoja V. Kučinskienė ir bendraklasiai, palinkėjo gerų darbų ir įteikė simbolinę dovaną.
          Tikėkimės, kad naujasis prezidentas savo kadencijos metu gerai atstovaus visai gimnazijos bendruomenei ir nuveiks daug gražių darbų. Linkime sėkmės!

Gabrielė Griciūtė, III b gimn. kl. mokinė

Transporto lengvatos tarptautinio mokinio pažymėjimo savininkams

          Plačiau...

Nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ atranka

          Lapkričio 16 dieną Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje vyko nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ pirmasis atrankinis turas. Konkurso atrankoje dalyvavo Akmenės, Šiaulių r. Gruzdžių, Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio, Šilalės Simono Gaudėšiaus, Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus, Telšių Žemaitės gimnazijos bei Šilalės r. Upynos Stasio Girėno mokykla. Mūsų gimnaziją atstovavo penki IIc gimn. klasės mokiniai. Su jais kartu vyko palaikymo komanda. Nors ir teko pasukti galvas, gimnazistai iškovojo 3-iąją vietą ir pateko į pusfinalį, kuris vyks vasario mėnesį Kauno Aleksandro Stulginskio universitete. Mokiniams padėjo pasiruošti biologijos mokytoja Vilma Kučinskienė bei lietuvių kalbos mokytoja Julita Rimeikienė.

Pasakorių vakaras Gargžduose

          Lapkričio dešimtą dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai vyko į pasakorių šventę – konkursą, kuris vyko Gargždų Vaivorykštės gimnazijoje. Šventės dalyvius pasitiko su nuoširdžiai jaukia nuotaika, vaišino obuoliais, kepta duona. Konkurse dalyvavo Klaipėdos apskrities pasakoriai. Konkurso vertinimo komisijos narė - žymi Lietuvos etnologė Gražina Kadžytė. Etnologė pasidžiaugė jaunaisiais pasakoriais ir ragino nepamiršti savo gimtosios tarmės.
          Rietavo gimnaziją atstovavo Ib klasės mokinė Eva Kupetytė, IVb klasės mokinė Roberta Baranauskaitė ir 7 klasės mokinys Marijus Kajus Stonys. Džiaugėmės jų gražiais, įdomiais pasakojimais. Mokinius ruošė lietuvių kalbos mokytojos J. Budginienė ir J. Rimeikienė. Į Rietavą grįžome išgirdę įdomių pasakojimų bei gerai praleidę laiką.

Etnokultūros būrelio narės

XV komandinė matematikos olimpiada

          Lapkričio 11 dieną Rietavo L. Ivinskio gimnazijoje vyko jubiliejinė XV matematikos olimpiada mokytojo Kazio Šikšniaus taurei laimėti. Kaip ir kiekvienais metais, užduotis parengė, pranešimus mokytojams ir mokiniams skaitė, darbų vertinimui vadovavo svečiai iš Vilniaus universitetų: doc. Antanas Apynis, doc. Romualdas Kašuba, doc. Edmundas Mazėtis, prof. Eugenijus Stankus, dr. Jonas Šiurys ir Ugnė Šiurienė.
          Šiais metais olimpiadoje dalyvavo vienuolika gimnazijų - vienuolika 9-10 ir tiek pat 11-12 klasių komandų. Garbingą taurę laimėjo Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ 11-12 klasių gimnazistai. Jaunesniųjų grupėje sėkmė lydėjo tos pačios gimnazijos mokinius. Mūsų gimnazijos jaunesnieji matematikai pasirodė neprastai, geriau už vyresniuosius, tačiau visiems dar reikėtų tobulėti.
          Graži matematikos šventė prabėgo ir jau pradedame ruoštis XVI matematikos olimpiadai, kuri vyks 2017 m. lapkričio 10 dieną.

Matematikos mokytoja R. Aužbikavičienė

Akcija „Ar turi atšvaitą?“

          Lapkričio 15d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rietavo miesto policijos komisariato Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės vyresniąja specialiste Aušra Eitutavičiene vykdė akciją „Ar turi atšvaitą?“.Akcijos metu nustatyta, kad didžioji dalis mokinių (apie 80 proc.) turėjo įvairius atšvaitus. Juos daugiau segėjo pradinių klasių mokiniai. Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės vyresnioji specialistė Aušra Eitutavičienė išdalino daugiau nei 100 atšvaitų.

Socialinė pedagogė J.Jonikienė

Tarptautinė akademinė olimpiada „Kings.lt“

          Spalio pabaigoje trys gimnazijos mokiniai – Marijus Kajus Stonys iš 7a klasės, Eivydas Simonavičius ir Vilius Vitkus iš 8a – dalyvavo tarptautiniame „Kings.lt“ anglų kalbos konkurse Klaipėdoje. Kings – tai tarptautinė įmonė, turinti savo padalinius Estijoje, Gruzijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Įmonė organizuoja edukacinius konkursus (olimpiadas) mokiniams ir siekia padidinti mokymosi motyvaciją bei skatinti nuolatinį tobulėjimą.
          Mūsiškiams konkurse sekėsi puikiai – visi pateko į kitą etapą. Iš 100 taškų Marijus surinko 100, Vilius 94, Eivydas 90. Sveikiname šaunuolius ir tikimės puikių rezultatų kitame etape.

Anglų kalbos mokytoja A. Rupšienė

Gimnazijoje – Pyragų diena

          Spalio 28 diena Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje – neeilinis penktadienis. Tęsiama tradicija kepti pyragus, o surinktus pinigus aukoti ligos ištiktam žmogui.
          Šiemet Pyragų dieną gimnazijoje organizavo mokytojos Kristina Maslauskienė, Rasa Budreckienė, Vaida Katauskienė, Audronė Rupšienė ir jų auklėtiniai – 7b, Ia ir IIIa kl. mokiniai. Surinkti pinigai skiriami 8b klasės mokiniui. Labai daug pyragų iškepė 2a, 5a, 6b, 7a, 7b, IIIa kl. mokiniai.
          Iš pat ryto gimnazijoje buvo smagu – plakatai kvietė dalyvauti akcijoje. Po dviejų pamokų mokiniai, mokytojai, tėveliai pirko pyragus, iškeptus bendruomenės narių, vaišinosi arbata, linksmai šurmuliavo.
          Ne tik patys pirkome pyragus, bet pasidalinome ir su Rietavo miesto bendruomene. Išvykome į Rietavo savivaldybę, Policijos komisariatą, „Plungės lagūną”, Viešąją biblioteką, Rietavo komunalinį ūkį, Veterinarinės sanitarijos įmonę, „Kauno šilą”. Visur buvome maloniai sutikti.
          Gerumo akcija pavyko – pyragų nupirkta už 518 eurų.
          Džiaugiamės mokinių, jų tėvelių, mokytojų ir kitų bendruomenės narių gerumu. Ačiū visiems, kurie neliko abejingi. Tikimės, kad ši geranoriška auka praskaidrins sergančio gimnazijos mokinio dienas.

Mokytojos Rasa ir Kristina

Gimnazijos prezidento rinkimai

          Spalio 27 diena mūsų gimnazijai buvo neeilinė. 8 valandą ryto prasidėjo balsavimas – rinkome gimnazijos prezidentą. Sulaukėme neįtikėtino mokinių ir mokytojų aktyvumo – iš viso išduota 389 biuleteniai, iš jų buvo sugadinta 10. Rinkimų komisijai suskaičiavus balsus, šie pasiskirstė tokia tvarka:
          Fausta Adomaitytė – 59 balsai (15,4%),
          Greta Andrulytė – 70 balsų (18,4%),
          Vilius Raišuotis – 243 balsai (63,6%).
          Tad sveikiname Vilių – naująjį Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos prezidentą ! Linkime naujų idėjų, gerų sprendimų ir gražių darbų. Labai dėkojame Gretai ir Faustai už pastangas siekiant prezidento posto.

Rinkimų komisijos narė Ieva Lingytė

„Studfestas 2016“

          Spalio 14 dieną I-IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Vilniuje „Siemens“ arenoje vykusiame renginyje „Studfestas 2016”. Gimnazistai renginio metu klausėsi karjerą padariusių ar sėkmingai verslą įkūrusių žmonių - S. Urbonavičiaus-Samo, R. Širvinsko-Makaliaus, M. Papinigio, L. Degėsio ir kitų. Mokytojai taip pat nenuobodžiavo. Jiems įvairius pranešimus skaitė G. Navaitis, G. Skučaitė, A. Augustaitis ir kiti. Per pertraukas mokiniai galėjo pasivaikščioti ir aplankyti įvairių kolegijų (Klaipėdos valstybinė kolegija, Vilniaus kolegija, Socialinių mokslų kolegija), universitetų (Vytauto Didžiojo universitetas, Mykolo Riomerio universitetas, Lietuvos edukologijos universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas) ir renginio partnerių (Lietuvos kariuomenė, Delfi.lt, Švietimo mainų paramos fondas, Kalba.lt) zonas, kuriose netrūko pramogų, vyko įvairūs žaidimai. Dalyviai galėjo susirasti naujų draugų iš įvairių Lietuvos kampelių, daugiau sužinoti apie norimą kolegiją ar universitetą. Renginį užbaigė Radistų diskoteka.
          Į „Studfestas 2016” vykę gimnazistai turėjo neįprastą mokslo metų dieną, kurios metu pasisėmė daug žinių, idėjų. Renginys įkvėpė mokinius siekti savo svajonių ir užsibrėžtų tikslų.

Eglė Paulauskaitė ir Marta Jasaitė, IVa klasė

„Euroscola“ konkurso finalas

          Spalio 21 d. 10 Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos III kl.mokinių (Adomaitytė Fausta, Griciūtė Gabrielė, Jašinskaitė Gabrielė, Bračkutė Viktorija, Petkevičius Gytis, Gudauskas Airidas, Gedmintas Ignas, Toliušis Dovydas, Petreikytė Agnė, Jedenkutė Evelina) lydimų mokytojos A.Rupšienės, dalyvavo „Euroscola“ konkurso finale Klaipėdoje. Mokiniai 1 min. prisistatyme savo sukurta daina pristatė gimnaziją. Viktorinoje „Europos Sąjunga: istorija, institucijos, sprendimai“ parodė žinias apie ES istoriją, institucijas ir jų vaidmenį, Europos Parlamentą, svarbiausius vėliausius įvykius ir jų svarbą. Kitoje viktorinos dalyje atliko užduotis apie ES valstybes, jų istoriją, kultūrą, geografiją, literatūrą ir t.t. Nors nieko ir nelaimėjome, grįžome praplėtę akiratį, pasisėmę patirties kitiems startams.

IIIb mokinė Fausta Adomaitytė

Gera daryti gera

          Spalio 21-22 dienomis 22-ąjį kartą vyko „Maisto banko“ akcija, kurią Rietave remia prekybos tinklai „Iki“ ir „Maxima“. Didelis būrys Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinių prisidėjo prie šio gražaus sumanymo. Jie pasidalijo į dvi savanorių grupes. Viena grupė padėjo paramą rinkti Rietavo socialinių paslaugų centrui, kita talkino Tverų vaikų dienos centrui. Šeštadienį gimnazijos savanoriai ragino geradarius aukoti maisto produktų ir įvairių priemonių, reikalingų centrus lankantiems vaikams. Padėdami kitiems, mokiniai įgauna savanorystės patirties, pasitikėjimo savimi.

Socialinė pedagogė Jūratė Jonikienė

Diskoteka „Kosmosas“

          Spalio 21 dieną, penktadienį, nuo 18.00 iki 21.00 val. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos aktų salėje vyko diskoteka. Diskotekos tema - „Kosmosas“.
          Mokiniai tą vakarą gerai praleido laiką - daug šoko, aktyviai ir noriai dalyvavo žaidimuose. Kas norėjo, galėjo save išmėginti drąsos loterijoje, bandyti perprasti duotus suktus klausimus. Įvykdę užduotį mokiniai gavo prizų. Renginio pabaigoje buvo išrinkti 4 geriausi šokėjai - Diana Mikalauskaitė ir Gintas Sakalauskis iš IIIa klasės, Judita Jakaitė iš 7a, Nojus Daukšas iš 5a.
          Diskotekos metu mokiniai smagiai bendravo, šoko, tartum būdami vienodo amžiaus bendraminčiai. Labai džiaugėmės vakaru!

Renginį organizavo ir vedė „Lyderystės ABC“ būrelio narės ir jų vadovė G. Šaulienė.

Prezidento rinkimų debatai

          Šį žvarbų rudenį rinkiminės nuotaikos vyrauja ne tik visoje Lietuvoje, bet ir mūsų mokykloje. Spalio 19, 20 dienomis vyko prezidento rinkimų debatai. Kandidatai į prezidento postą Vilius Raišuotis (IIc), Fausta Adomaitytė (IIIb) ir Greta Andrulytė (IIa) yra aktyvūs ir gabūs mokiniai. Debatų metu kandidatai pristatė save, savo tikslus, darbus, kuriuos nori nuveikti mokyklos labui, bei atsakė į klausimus, kuriuos uždavinėjo dabartinis gimnazijos prezidentas Ovidijus Žilius. Klausimai buvo apie uniformas, patyčias, mokinių savivaldos struktūrą ir kt. Klausimus taip pat galėjo užduoti ir salėje esantys rinkėjai.
          Prezidento rinkimai vyks spalio 27 dieną mokytojų kabinete. Balsuoti gali 5-12 klasių mokiniai ir mokytojai.

Gaudvilė Kiaulakytė, IVA kl. mokinė, seniūnų tarybos narė, Prezidento valdybos, gimnazijos tarybos narė

Europos programavimo savaitė

          ES programavimo savaitė – tai visuomeninė iniciatyva, vykdoma savanorių, kurie yra programavimo savaitės ambasadoriai savo šalyse, regionuose, įstaigose ir propaguoja programavimą..
          2016 m. spalio 15–23 d. vyko jau ketvirtoji ES programavimo savaitė. Prie šios savaitės renginių prisijungė ir gimnazijos mokiniai. Jie susipažino su programuotojo darbo specifika, pabandė patys programuoti ir dalyvavo greičiausiai programinio kodo renkančio moksleivio konkurse. Šį konkursą laimėjo IIIb klasės mokinys Justas Budginas, kuris jau ne vienerius metus domisi programavimu.
          Su programavimu svarbu susipažinti visiems - mokydamiesi programuoti geriau suprantame, kaip kas veikia, tai padeda mums rasti naujų idėjų tiek darbui, tiek laisvalaikiui.

Informacinių technologijų mokytojas Alfredas Mockus

Sveikatingumo projektas

          Spalio 10-12 dienomis vyko pradinių klasių sveikatingumo projektas . Pirmadienio rytą mokiniai ir mokytojos pradėjo sveikais pusryčiais. Valgė „Malsenos“ dovanotą avižinę košę ir džiaugėsi edukacine knygute „Košės diena“.

          Trečiadienį pradinukai rinkosi Rietavo parke Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui skirtam bėgimui „Nėra blogo oro...“. Prieš bėgimą mokinukai ir jų mokytojos mankštinosi, po to prasidėjo bėgimas aplink parko tvenkinį. Visi kuo geriausios nuotaikos įveikė numatytą atstumą. Projekto dalyviai buvo pagirti už aktyvų dalyvavimą, jiems įteiktos padėkos.

Pradinio ugdymo mokytojos Liuda Tamulionienė, Dileta Bacevičienė

Saldi kelionė

           Kai mokinukai sužinojo, kad vyksime į Klaipėdą, į saldainių fabriką, jie kiekvieną dieną labai nerimavo. Kada gi pagaliau vyksime? Kelios laukimo savaitės labai prailgo.

          Pagaliau išaušo šitiek lauktoji diena. Nekantriai laukėme autobusiuko, dar labiau - kada pasieksime galutinį tikslą. Kelionė į Klaipėdą neprailgo, ir pagaliau pamatėme ROCHEN fabriko vartus. Praėję griežtą patikrą buvome maloniai sutikti ekskursijų vadovės. Ji mums dar kartą priminė saugumo reikalavimus, elgesio fabrike taisykles. Apsirengėme specialiais rūbais, nusiplovėme rankas ir pažintis su karamelinių saldainių gamyba prasidėjo.

          Pirmiausia mus nuvedė į cechą, kuriame pamatėme daug įrenginių, mašinų. Buvo ir nemažai darbuotojų. Mūsų gidė papasakojo, kaip gaminami, supakuojami karameliniai saldainiai. Buvo įdomu stebėti, kaip gaminami rankų darbo saldainiai. Po gamybinio cecho ekskursijos mus nusivedė į kino salę, kurioje žiūrėjome filmuką apie fabriko istoriją bei saldumynų atsiradimą. Iš kino salės visus nuvedė į dirbtuvėles – čia vaikai patys gamino didelius, skaniai kvepiančius saldainius, mokėsi juos supakuoti. O didžiausias siurprizas laukė pačioje ekskursijos pabaigoje - kai sugrįžome į rūbinę, gidė visus apdovanojo ROCHEN fabriko gaminių maišeliais.

          Visą kelionę namo saldainiai labai gardžiai kvepėjo ir priminė puikią ekskursiją.

Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Asta Petreikytė

Košės diena

          Spalio 10 - pasaulinė košės diena. Ir mes, daugėdiškiai, prisijungėme prie šios akcijos. Tą rytą susirinkome mūsų valgyklėlėje, susėdome prie bendro stalo, o slaugytoja D. Lenkauskienė papasakojo apie košės svarbą sveikatai. Paskui visi draugiškai valgėme košę, dalinomės įspūdžiais. Siuntinuką su koše ir knygučių apie košę gavome dovanų. Vėliau mokytoja A. Petreikytė rodė filmuką apie košes ir grūdines kultūras. Visi vieningai nutarėme, kad košę valgyti sveika ir naudinga

Mokytoja Romalda Uogienė

Kelionė į Vilnių

          Spalio 7 d. mūsų gimnazijos 2015-2016 m.m. pirmūnai, kurių metiniai įvertinimai – 9 ir 10, buvo paskatinti kelione į Vilnių. Į ekskursiją, lydimi direktoriaus pavaduotojų Birutės Stonkuvienės ir Nijolės Pocienės, važiavo Marta Jasaitė – IVa kl., Mantvilė Glatkauskytė, Evelina Jedenkutė ir Gabrielė Vačiulytė – IIIb kl., Emilija Jokubaitytė, Gerda Jurkutė ir Tadas Simonavičius – IIc kl., Eva Kupetytė, Iveta Ūsaitė ir Agnė Mačiulskaitė – Ib kl., Paulė Katauskaitė ir Skaistė Sabeckaitė – 8a kl., Liveta Jatulytė ir Armanda Uselytė – 8b kl., Laura Žutautaitė, Meda Pociūtė, Aistė Šalvytė ir Simonas Vaičikauskas – 7a, Gabija Čiuželytė – 7b kl. Mūsų geriausieji apsilankė Valdovų rūmuose, Valstybės pažinimo centre ir pasivaikščiojo po Vilniaus senamiestį. Mokiniams paliko įspūdį prezidentūroje įrengtas Valstybės pažinimo centras – moderniausias Lietuvos muziejus. Šiame muziejuje, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, pristatoma, kaip veikia demokratiška valstybė, kaip ją kuriant ir valdant dalyvauja piliečiai.
          Diena prabėgo akimirksniu ir pilni įspūdžių pirmūnai grįžo vėlyvą vakarą į gimtąjį Rietavą.

EUROWEEK2016 ARADE

          Rugsėjo 22-29 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai Tadas Simonavičius ir Vilius Raišuotis (II c), Gytis Petkevičius (III a), Marta Jasaitė, Gaudvilė Kiaulakytė, Ieva Lingytė ir Emilija Globytė (IV a) bei Ovidijus Žilius (IV b) su lydinčiomis mokytojomis Nijole Dovidauskiene bei Audrone Rupšiene dalyvavo Rumunijoje vykusiame Euroweek 2016 projekte. Projekto, kuriame dalyvavo mokiniai bei mokytojai iš 22 Europos šalių, metu galėjome susipažinti su kitų Europos šalių kultūra, gyvenimu : turėjome galimybę paragauti visų šalių tradicinių patiekalų, pamatyti tradicinius šokius ar išgirsti tradicines dainas, sužinoti apie kasdieninį gyvenimą, laisvalaikį ir papročius. Daugiausia žinių suteikė šių metų projekto šeimininkė - Rumunija: aplankėme istoriškai svarbius miestus, dirbtuvių metu gavome žinių apie rumunų kultūrą bei papročius, klausėmės įvairiausių pasakojimų, išmokome tradicinio šokio žingsnelių. Rugsėjo pabaiga mums buvo pilnas įspūdžių ir linksmybių laikas maloniai mus sutikusioje Rumunijoje. Projekto metu papildėme savo žinias apie kitas šalis ir susiradome daug draugų, bendraminčių iš visos Europos.

Marta Jasaitė, IVA kl. mokinė, LMP, gimnazijos Prezidento valdybos, gimnazijos tarybos narė

Studijos užsienyje

          Mūsų gimnazijoje lankėsi studijų užsienyje organizatoriaus KASTU atstovė Aurelija Mikužytė. Ji II–IV klasių gimnazistams pristatė studijų galimybes ir sąlygas Danijos, Nyderlandų, Anglijos, Švedijos, Škotijos universitetuose bei koledžuose.
          KASTU studijų užsienyje srityje dirba nuo 2006 metų, todėl turi sukaupę daug patirties ir yra studijų užsienyje profesionalai. Tau niekuo nereikia rūpintis. Nepraleisi nė vieno termino ir nepamirši nė vieno reikalingo dokumento - KASTU administruoja visą stojimo procesą.
          Mokiniai turėjo progą klausti ir gauti atsakymus į visus iškilusius klausimus. Plačiau apie KASTU vykdomą veiklą galite pasiskaityti www.kastu.lt.

Gimnazijos psichologė Loreta Vaškelytė-Lukoševičienė

Gerbiami ir mylimi Mokytojai!

          Nuoširdžiai sveikiname Jus su Tarptautine mokytojų diena. Dėkojame už žinias ir atvertas duris į pasaulį. Dėkojame už Jūsų didžią širdį, kuri moko mus, kaip gyventi ir būti savimi. Didelės sėkmės Jūsų darbuose, kantrybės, kūrybinių akimirkų ir atradimų džiaugsmo.
Ačiū Jums už meilę,
Už suteiktas žinias.
Juk tiek Jūs daug išmokėt
Ir mokysit dar mus.

Kantrybės Jūs daug turit
Mums kaip antri tėvai.
Mokykla mūs širdyse
Yra antri namai.

Ir anglų, ir lietuvių,
Tikyba ir gamta,
Ir visos kitos pamokos,
Kurioms širdy vieta.

Labai mes Jums dėkojam
Ir teikiame gėles
Už rūpestį ir meilę,
Visas šias dieneles.

          Ema Marozaitė, 5b kl.

Jaunieji žurnalistai


Atsimink gyvenusius šalia

          Rugsėjo 22–ąją dieną Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną, prisiminė nužudytus Lietuvos žydus, mūsų piliečius, kurių masinis naikinimas prasidėjo prieš 75–erius metus – 1941 metų vasarą.
          Mokiniai per antrąją pamoką aplankė paminklą žydams, gyvenusiems Rietave 1662 – 1942 metais, nuėjo prie išlikusios sinagogos ir prie stendo žydams atminti. Kadangi Rietave nėra masinių žydų žudynių vietos, tai mokiniai aplankė dviejų žydų rabinų kapus, kurie yra prie Oginskių mauzoliejaus–koplyčios. Vaikai su mokytojomis sudėjo šešiakampę Dovydo žvaigždę - žydų simbolį, uždegė žvakučių. Kiekvienas atsinešė po akmenėlį ir padėjo ant kapo, nes tokiu būdu žydai pagerbia mirusįjį. Mokytojos papasakojo apie žydus, gyvenusius Rietave, ir apie dviejų žydų rabinų nužudymą.
          Taip mokiniai paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną. Akcijoje dalyvavo Ia, Ib, IIb gimnazijos klasių mokiniai ir istorijos mokytojos Audronė Gečienė ir Diana Liutkuvienė.

Mintė Lukošiūtė, Ib klasė

Gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena

          Europos kalbų diena – rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Pirmą kartą švęsta 2001 m. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.
          Rugsėjo 30 dieną II gimn. klasių mokinius kvietėme į viktoriną „Protų mūšis“. Joje dalyvavo šešios komandos, kurios galėjo pasitikrinti, kokį žinių aruodą turi ir apskritai – „pažaisti“ kalba. Savo sugebėjimus galėjo įvertinti ir sirgaliai.

Viktoriną organizavo anglų kalbos mokytoja J. Šiaudvytienė ir lietuvių kalbos vyr. mokytoja J. Rimeikienė.

Pradinių klasių mokinių projektas „Derliaus kraitė“

          Rugsėjo mėnesį pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos dalyvavo įvairiose projekto „Derliaus kraitė“ veiklose.
          Kūrybinėse dirbtuvėse ,,Iškeisk eilėraštį į obuolį“ mokiniai kūrė ketureilius apie obuolį, rašė miniatiūras, patarles. Dalyvavo ir patys mažiausieji, kurie dar tik pradeda rašyti. Savo darbeliais vaikai papuošė gimnazijos koridorių sienas.
          Kita projekto veikla – mandalos kūrimas iš vaisių, daržovių, kankorėžių, kaštonų, gėlių žiedų. Visi pradinukai per klasės valandėlę išėjo į gimnazijos kiemą ir mandalomis papuošė pievelę po alėjos medžiais. Buvo kuo pasigrožėti visiems praeiviams.
          Projektą vainikavo tradicinė „Rudenėlio mugė“, kurią organizavo trečių klasių mokiniai ir jų mokytojos. Vaikai prekiavo sodo ir daržo gėrybėmis bei jų gaminiais. Prekyba sekėsi puikiai.
          Nuoširdžiai dėkojame tėveliams už geranorišką pagalbą ir bendradarbiavimą.

Trečių klasių mokytojos

Akimirkos iš tradicinės Mykolinių šventės

Judrioji savaitė

          Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje rugsėjo 16-22 dienomis vyko judrioji savaitė, kurią organizavo žmogaus saugos mokytoja G. Šaulienė ir pradinių klasių mokytoja L. Tamulionienė. Savaitės tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į aplinką ir jos poveikį žmonių sveikatai, skatinti ilgiau būti gryname ore ir kuo daugiau judėti. Akcijos šūkis – JUDĖJIMAS TEISINGA KRYPTIMI.
           Plačiau...

Saugaus eismo būrelio nariai

Europos paveldo dienos Rietave

          Rugsėjo 16-18 dienomis Lietuvoje vyko Europos paveldo dienos, kurių atidarymas Rietave surengtas rugsėjo 16-ą. Šventinėje dienoje dalyvavo I-IV klasių gimnazistai bei žemesniųjų klasių mokiniai.
          Pirmiausiai ėjome į bažnyčią, kur klausėmės Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktoriaus Vyto Rutkausko pasakojimų apie Oginskius. Apsilankėme bažnyčios požemiuose, kuriuose matėme seną varpą, kadaise kabėjusį varpinėje. Po to visi kartu nužingsniavome į parką. Ten, prie Oginskių kolonados, apžiūrėjome įspūdingą nuotraukų parodą. Sveikinimo žodį tarė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, LR Seimo narys Stasys Šedbaras bei kultūros paveldo departamento Telšių teritorinio padalinio atstovas Vidmantas Dovidauskas.
          Muziejaus kiemelyje taip pat vyko paroda „Rietavo Genius Loci muziejaus ekspozicijose“. Buvo demonstruojami Rietavo savivaldybės mokyklų mokinių piešiniai. Piešiniuose - Rietavo Oginskių rūmai. Po parodos, sveikinimo žodžių vyko konferencija „Oginskių istorijos ir paveldo pėdsakų Rietave rekonstrukcija“. Pranešimus skaitė doc. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Trakų nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius, architektas Žygimantas Buržinskas ir dailininkas architektas, M. K. Oginskio dvaro sodybos Zalesėje istorikas Sergejus Verameičikas.
          Renginį vedė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos istorijos mokytoja bei muziejininkė Audronė Gečienė. Renginys buvo labai įdomus ir suteikė naujų žinių apie mūsų gimtojo Rietavo istoriją ir ateitį.

Beatričė Vaičikauskaitė, IIc klasė

Europos judėjimo savaitė BEACTIVE

          Rugsėjo 14 d. Rietavo L.Ivinskio gimnazijos septintų-dvyliktų klasių moksleivės miesto aikštėje atliko Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ inicijuotą bendrą Lietuvos jaunimui skirtą gatvės šokį, kurio autorius Kęstutis Baranauskas. Dalyvaudamos akcijoje „Judėk šokio ritmu“ rietaviškės prisijungė prie Europos judėjimo savaitės BEAKTIVE.
          Europos judėjimo savaitė – tai jau antrus metus vykstanti Europos komisijos iniciatyva, kurios tikslas – įtraukti kuo daugiau europiečių į sporto ir fizinio aktyvumo veiklas, propaguoti sveiką gyvenseną.
          Po bendro šokio moksleivės visą valandą smagiai mokėsi iš Lotynų Amerikos kilusių „Zumbos“ šokių, kurie išjudino ir pasižiūrėti susirinkusius tėvelius, ir draugus.

Kūno kultūros mokytoja Giedrė Žlibinienė

Mes prieš patyčias

          Š.m. rugsėjo 9 dieną LR Švietimo ministrė Audronė Pitrėnienė pakvietė visas mokyklas susivienyti ir prisijungti prie akcijos „Mes prieš patyčias“. Tikslas – atkreipti visų mokyklų dėmesį į itin jautrią temą – patyčias - ir mokyti vaikus būti jautrumo.
          Į kovą prieš patyčias stojo garsusis australas Niko Vujičičius, kuris šiuo metu laikomas geriausiu oratoriumi ir motyvatoriumi. Tai žmogus, įkvėpęs milijonus žmonių geriems darbams visoje planetoje, o dabar kreipėsi į mūsų vaikus, skatindamas suprasti ir kenčiantį, ir skriaudėją.
          Šiai akcijai neliko abejingi ir mūsų gimnazijos mokiniai bei mokytojai, kurie 12 valandą tiesiogiai stebėjo vaizdo transliaciją, o po to aptarė patyčių problemą.
          Peržiūrėję filmą mokiniai pasidalijo mintimis: „Patyčios žemina žmones“, „Nebijoti prisipažinti, jog patiri patyčias“, „Supratau, kad patyčios nėra šaunu“, „Patyčiomis neįrodysi, kad tu „kietas“, nors šiais laikais tai atrodo įprasta.“
          Jei nepavyko pažiūrėti tiesioginės transliacijos, ją galite pamatyti internetu http://mespriespatycias.lt/.

FLEX 2017-2018 Lietuva

          JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę gabiems ir talentingiems moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2017-2018 mokslo metais.
          Plačiau...

Vėl rugsėjis

          Džiugūs ir pailsėję sugrįžome į mokslo namus – gimnaziją. Rytas prasidėjo šv. Mišiomis, vėliau abiturientai aikštėje pasitiko pirmokėlius, palydėjo į gimnaziją ir pravedė pirmąją pamoką. Visą gimnazijos bendruomenę sveikino LR Seimo narys Albinas Ežerskis, jis atvežė ministro pirmininko dovaną – Čiurlionio paveikslą, sveikinimo žodžius tarė savivaldybės meras A. Černeckis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja J. Barynienė, gimnazijos direktorė D. Baliutavičienė, pavaduotoja B. Stonkuvienė, tėvų komiteto pirmininkė G. Sabaliauskienė. Be abejo, linkėjimus Rugsėjo 1-osios proga išsakė ir gimnazijos prezidentas O. Žilius.
          Pabiro mokiniai į savo kabinetus – prasidėjo rimtas, bet smagus mokslo pažinimas. Sėkmės visiems: mokiniams, mokytojams, tėvams.

Skelbiamas mokinių sąrašas

 

Archyvas [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ][ 4 ]           [ 2015 ] [ 2014 ] [ 2013 ]