II komandinė lietuvių kalbos olimpiada, skirta kalbininko Andriaus Ašmanto žymeniui laimėti

Vasario 24 dieną  mūsų gimnazijoje įvyko Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokinių II lietuvių kalbos komandinė olimpiada, skirta kalbininko Andriaus Ašmanto atminimui. Olimpiados tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba,  gilinti mokinių lietuvių kalbos žinias,  ugdyti komandinio darbo įgūdžius,  aktyvinti lietuvių kalbos mokytojų darbą ugdant gabius mokinius,  plėtoti dalykinį mokyklų bendradarbiavimą.

Kaip ir praėjusiais metais, kalbos šventėje dalyvavo Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedros dėstytojai, kurie mielai sutiko talkinti ir paruošė olimpiadai užduotis: prof. dr. Dalia Pakalniškienė, prof. dr. Albinas  Drukteinis, doc. dr. Vaida Drukteinytė, prof. dr. Rimantas Balsys, lekt. dr. Kristina Lenartaitė-Gotaučienė. Pereinamąjį prizą - žymenį - įsteigęs kalbininko sūnus prof. habil.dr. (technikos mokslai) Vaidotas  Leonas Ašmantas šventėje dalyvavo su dukra.

Olimpiadoje dalyvavo aštuonios  Žemaitijos regiono gimnazijos ir mokyklos: Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija, Plungės „Saulės“ gimnazija, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, Telšių Žemaitės gimnazija, Tverų gimnazija, Žadvainių pagrindinė mokykla, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija. Šį kartą žymuo iškeliavo į Plungės „Saulės“ gimnaziją Antroji vieta atiteko Telšių Žemaitės  gimnazijos III-IV kl. komandai. Trečioji vieta vyresniųjų grupėje liko šeimininkams, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai. I-II kl. grupėje pirmąją vietą laimėjo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija , antrąją - Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, o trečiąja vieta džiaugėsi Plungės „Saulės“ gimnazistai.

Visą dieną olimpiados dalyviai buvo užimti įvairiose veiklose. Atlikę užduotis, mokiniai klausėsi prof. dr.  R. Balsio paskaitos „Ar sugrįšime į alkus?“, o mokytojams paskaitą „Pasižvalgius po lietuviškus vardus“ skaitė prof. dr. D. Pakalniškienė. Po pietų kiekviena komanda pristatė namų darbus: grojo, dainavo, tarmiškai skaitė, rodė filmukus apie savo gimnazijas.

Olimpiadą iniciavo ir organizavo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Dalia Baliutavičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Dovidauskienė, lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Jūratė Budginienė, Ingrida Gedmintaitė, Kristina Maslauskienė, vyresniosios lietuvių kalbos mokytojos Angelė Kuzminskienė, Julita Rimeikienė. Renginiui talkino visa gimnazijos bendruomenė.

Šią gražią kalbos šventę papuošė ir svečių dovanojamos knygos, saldūs  prizai ir Padėkos raštai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės gabiais mokiniais. Tikimės, kad olimpiada taps tradicine kalbos mylėtojų švente.

Lietuvių kalbos metodinė grupė