Gerb. Tėveliai,

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija pradeda mokinių registraciją į pirmą klasę ir priešmokyklinio ugdymo grupę.

Prašymai priimami gimnazijos raštinėje iki šių metų gegužės 22 dienos.
          Turėti vaiko asmens dokumentą.

Priėmimas į kitas klases tęsiamas iki birželio 15 dienos.

Geografinė kelionė

Grupė mūsų gimnazijos mokinių balandžio mėn. keturias dienas keliavo po Lenkiją ir Slovakiją. Tai buvo mokomoji – pažintinė kelionė, kuri pagilino istorines ir geografines žinias, paįvairino laisvalaikį.
          Lenkijos sostinė – Varšuva. Buvome prie Karalių pilies – buvusios Lenkijos Karalystės simbolio. Aplankėme Šv. Jono krikštytojo katedrą, Šv. Kryžiaus bažnyčią, kurioje palaidota žymaus lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno širdis. Aplankėme konservatoriją, kurioje mokėsi M. K. Čiurlionis.
          Lankėmės Slovakijos Demenovo stalaktitų, stalagmitų urvuose. Gėrėjomės gamtos sukurtais šedevrais. Rojams nacionaliniame parke kėlėmės į Aukštųjų Tatrų kalnus. Vaizdai – fantastiški. Maudėmės „Tatralandia“ vandens pramogų parke, kur terminių vandenų temperatūra +38°. Parke gausybė kaskadų , nusileidimo takelių ir įvairių kitų atrakcionų.
          Pabuvojome ir 135 metrų gylio druskų kasykloje Veličkoje. Didžiausią įspūdį čia paliko skulptūros, koplyčios ir bažnyčia iš druskos.
          Krokuvoje grožėjomės Žalgirio mūšio 500 – sioms metinėms pastatytu paminklu. Akį vėrė senamiesčio architektūra. Didžiulį įspūdį paliko Voverio kalnas, kurį puošia didingi rūmai. Įspūdinga Vavelio Katedra, Karaliaus Žygimanto varpas, Jogailos ir jo žmonos Jadvygos kapai., poeto A.Mickevičiaus palaikai ir kt.
          Kelionėje pamatėme ir sužinojome tiek daug, kad sunku aprašyti.
          Kelionę organizavo mūsų geografijos mokytoja Janina Drevinskienė, o gidas p. Deividas suteikė tiek informacijos, kad sunku viską prisiminti. Laimingi, kad išvykome ir dėkingi savo mokytojai. Visiems linkime – keliaukite ir turtinkite savo žinias.

Emilija Jokubaitytė, Beatričė Vaičikauskaitė, 8c kl. mokinės

Naujienų archyvas [1]   [2]   [3]   [4]   [5]