Akcija ,,Diena be automobilio“

Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje 2015m. rugsėjo 15 – 22 dienomis vyko akcija ,,Diena be automobilio“. Akcijos tikslas – informuoti mokinius apie automobilių taršos neigiamą poveikį sveikatai bei skatinti neteršti gamtos, o ją saugoti, skatinti bent vieną dieną ( jei leis galimybės ir tėveliai sutiks) atsisakyti automobilio, o į gimnaziją ateiti pėsčiomis ar atvažiuoti dviračiu, mokyti saugoti savo ir kitų sveikatą, populiarinti dviratį - ekologiškai švarią ir patogią transporto priemonę.
          Žmogaus saugos pamokų metu mokiniai buvo supažindinti su Tarptautinės dienos be automobilio minėjimu, diskutuota apie automobilių taršą ir galimybes dažniau atsisakyti su jais važinėtis, geriau didinti fizinį aktyvumą ir vaikščioti pėsčiomis ar važiuoti dviračiais. Pamokų metu mokiniai dalijosi įspūdžiais ir žiniomis apie automobilių daromą žalą aplinkai, žmonių sveikatai, eismo saugumui. Jie sakė, kad prašė tėvelių, jog leistų važiuoti dviračiais ir eiti pėsčiomis į gimnaziją. Dauguma mokinių taip ir padarė. Kiti pasakojo, kaip juos tėveliai atvežė ne prie gimnazijos, o išleido saugioje vietoje, kad dar galėtų paejėti.
          Mokiniai surengė piešinių parodą ,,Rugsėjo 22-oji - diena be automobilio”, ,,Mano svajonių ekologiška transporto priemonė”.
          Visą savaitę žmogaus saugos pamokos vyko lauke. Mokiniai stebėjo gatvėse kelio ženklus, transporto priemonių srautus ,mokėsi taisyklingai pereiti gatvę, vaikščiojo M. K. Oginskio takais, prisidėdami prie M. K.Oginskio 250-ųjų m. paminėjimo šventės.
          8b klasės mokiniai mokėsi, kaip pereiti gatvę, kaip būti saugiam, pasivaikščiojo pėsčiomis. Jie užsuko ir į Rietavo kultūros centrą, kur istorijos mokytoja Audronė Gečienė be galo įdomiai pravedė netradicinę pamoką apie Oginskius. Mokiniai ir ten mokėsi saugaus elgesio.

Žmogaus saugos mokytoja Genovaitė Šaulienė